martin mystere klasik sayılar nereye kadar...

Başlatan altay1944, 26 Temmuz, 2011, 22:00:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Arkadaşlar...Şu anda yayınlanan martin mystere klasik maceralar tay yayınlarında çıkan maceralar.Bu sıralamaya göre Aksoy,de-ad yayınlarındaki serilere ne kadar sayı kaldı?(Yanılmıyorsam tay  ilk seri 31 lik ardından 72 lik seri ve iadelerden 41 lik seri yayınlandı.Şimdilerde bu sayılar tamamlanmış olmalı)Bu yayın hızı ile lal kendi yayını olan yeni seri ve özel seriye kaç sayı sonra ulaşır?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Gerçekten bir iki sayı sonra Martin klasik Lal özel seriyi yakalayacak, ancak Lal özel serinin maceraları bazı yerlerde AD ile karışır. Yani düzgün bir klasik seri bu karmaşayı da giderecektir.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Temmuz, 2011, 22:04:57
   Gerçekten bir iki sayı sonra Martin klasik Lal özel seriyi yakalayacak, ancak Lal özel serinin maceraları bazı yerlerde AD ile karışır. Yani düzgün bir klasik seri bu karmaşayı da giderecektir.

Özel seri dediğiniz klasik serinin devamı mı umar abi?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Sevgili Murat, Lal yayınları bir ara ayda iki Martin ve iki Zagor yayınlardı.
   Bunlardan bir tanesi yeni maceraları yayınlarken, özel seri dediğimiz seride yeni maceralar ile daha önce yayınlanıp kesilmiş maceralar arasında yayınlanmamış maceralar basılırdı. Hatta daha sonra Martin ve Zagor almanakları da bu serilerde basıldı. Sanırım bunu duymamıştın. Al sana alınacak bir Martin serisi daha.
   Hazır özel seriden söz açılmışken; Lal Martin, Zagor hatta Mr No'nun yayınlanmamış almanaklarını yayınlayacağız diye yazmıştı. Ne oldu? Haberi olan var mı?
   Lal bizleri okumaz ama sahaf dostlar belki bir bilgi biliyordur.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Temmuz, 2011, 22:19:03
   Sevgili Murat, Lal yayınları bir ara ayda iki Martin ve iki Zagor yayınlardı.
   Bunlardan bir tanesi yeni maceraları yayınlarken, özel seri dediğimiz seride yeni maceralar ile daha önce yayınlanıp kesilmiş maceralar arasında yayınlanmamış maceralar basılırdı. Hatta daha sonra Martin ve Zagor almanakları da bu serilerde basıldı. Sanırım bunu duymamıştın. Al sana alınacak bir Martin serisi daha.
   Hazır özel seriden söz açılmışken; Lal Martin, Zagor hatta Mr No'nun yayınlanmamış almanaklarını yayınlayacağız diye yazmıştı. Ne oldu? Haberi olan var mı?
   Lal bizleri okumaz ama sahaf dostlar belki bir bilgi biliyordur.

Geçen birisi ilyas a ikinci el martin özel seri getirmişti adama sorduğumda bu yeni seri felan deyince uzak durmuştum bende duruyorsa onlar ilyas ta bir ara bakayım ben :) Abi özel seriyi okudunmu almaya değer mi onuda söylersen sevinirim

hennessy

DAMPYR

bugün ilyas beyle konuştuğum kadarıyla o ilk gösterdiğin martin italyada yılda 1 defa yayınlanan özel martin cildinden oluşuyor.ikinci gösterdiğin martin ise dediğin gibi iki maceradan oluşan uzun kitapların(iki sayının yani bir kitapta bitmeyen birkaç kitap devam eden) maceralardan oluşuyor.öbürüde bu özel serinin ciltlenmiş hali

rumar80

Sevgili Murat
    İlk linkteki cilt yeni maceralar serisinin üç kitabının Lal kitap tarafından toplanıp hazırlatıldığı özel cilt
    İkinci linkteki cilt bahsettiğim özel serinin üç kitabının Lal kitap tarafından toplanıp hazırlatıldığı özel cilt. İlginç bir seçim yapmışsın. Bu ciltteki ölüm denizi adlı macera Tay yayınlarının yayınlamaya başladığı ve yarıda bıraktığı son Martin macerasıdır.
   Üçüncü linkteki cilt ikinci linkteki cildin devamı. Yani özel seri
   Dördüncü linkteki cilt ise yine özel seriden. Ancak bu sefer Martin Mystere almanaklarını içeriyor. Bir dönem Bonelli almanaklarda Doktor Mystere'in maeralarını yayınlamış. Komedi unsuru daha ağır ve bence kötü macerlar. O kadar kötü ki Angie'li maceraları bile bunlara yeğlerim

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Temmuz, 2011, 23:12:37
    Sevgili Murat
    İlk linkteki cilt yeni maceralar serisinin üç kitabının Lal kitap tarafından toplanıp hazırlatıldığı özel cilt
    İkinci linkteki cilt bahsettiğim özel serinin üç kitabının Lal kitap tarafından toplanıp hazırlatıldığı özel cilt. İlginç bir seçim yapmışsın. Bu ciltteki ölüm denizi adlı macera Tay yayınlarının yayınlamaya başladığı ve yarıda bıraktığı son Martin macerasıdır.
   Üçüncü linkteki cilt ikinci linkteki cildin devamı. Yani özel seri
   Dördüncü linkteki cilt ise yine özel seriden. Ancak bu sefer Martin Mystere almanaklarını içeriyor. Bir dönem Bonelli almanaklarda Doktor Mystere'in maeralarını yayınlamış. Komedi unsuru daha ağır ve bence kötü macerlar. O kadar kötü ki Angie'li maceraları bile bunlara yeğlerim

Umar abi teşekkür ederim mesaj alınmıştır ozaman ikinci linkteki özel seriyi toplayacağız martin dev albümleri bitirince sıraya alırız artık az kaldı dev albümlerin bitmesine

3.sıradaki kitaplardan da uzak duracağız anlaşıldı ah Angie diyorum umar abi onun olduğu maceralara kurban olayım ben :)

pizagor

Burada yazılanlardan Martin KM'lerde yayınlanmayacak Özel seriden fasiküller olacağı sonucu çıkıyor, doğru mu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Evet özel serideki almanakları çıkartıp kalanları klasik ciltlerde düzenli bir şekilde toparlar Lal.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Sevgili Murat,
Martin Lal özel serisi toplam 52 cilt yayınlandı.
98 sayfa olarak standart baskı yapılan bu serinin, 45 nolu özel baskılı cildi 154 sayfa olarak, 52 nolu cildi ise Renkli olarak yayınlanmıştır.
Bir çoğunu okudum, özellikle Martin Forever & end Ever okuyucuları için içlerinde çok güzel maceralar mevcut. 

Fotoğrafları alttaki bana ait linkte mevcut.

http://www.sahibinden.com/ilan/shopping-books-magazines-wholesale-bulk-lots-up-to-100-items-atlantis-martin-mystere-53-ciltlik-tam-takim-kargosu-bizden-supe/detay/#
Darkwood Sakinleri..

can amca

Martin KM şu anda 92. orjinal sayıda. Tay 72'lik seri 111. orjinal sayıda sona eriyor. Buna göre 20 sayı yani 5 cilt sonra (10 ay) Martin KM tüm TAY dönemini kapsamış olacak. Bundan sonra DE ve Aksoy dönemi geliyor. Burada çok macera atlanmıştı ve Lal, Özel Seri ile bu atlanan maceraları yayınlamıştı. Bütünlüğü bozmadan bunları tekrar edeceğini düşünüyorum. Bu durumda da 167. orjinal sayıya geleceğiz. (Lalin şu anda süren serisi orjinal 168. sayıdan başlamıştı.) buradan da bir 56 sayı yani 14 cilt (28 ay) geliyor. Özetle 3 seneden biraz fazla bir süre sonra Lal KM'da kendi sürmekte olan serisinin öncesini tamamlamış olacak. Süren seriyi de ilk sayılar artık klasik sayılacağı için KM içinde devam ettirir sanıyorum.

DAMPYR

Dün hece düşük olarak yayınladığım listeyi bugün düzelttim.italyada yayınlanma sırasına göre liste şu şekilde:

Sayı  italya yayın ta.     Orjinal isim                        Türkçe ismi                        Yazar                 Çizer

1   Nisan 1982   Gli Uomini in Nero      Geçmişin sırları   TBA-1   Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
2   Mayıs 1982   La vendetta di Râ      Ra'nın intikamı   TBA-2   Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
3   Haziran 1982   Operazione Arca      Nuh'un gemisi   TBA-29   Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
Angelo Maria Ricci
4   Temmuz 1982   La stirpe maledetta      Lanetli soy   TBA-3   Alfredo Castelli   Franco Bignotti
Angelo Maria Ricci
5   Ağustos 1982   La casa ai confini del mondo      Dünyanın sınırındaki ev   TBA-8   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
6   Eylül 1982   Delitto nella preistoria      Tarihöncesi cinayet   TBA-8   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
7   Ekim 1982   L'uomo che scoprì l'Europa      Gençlik pınarı   TBA-1   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Franco Bignotti
8   Kasım 1982   La fonte della giovinezza      Gençlik pınarı   TBA-1   Alfredo Castelli   Franco Bignotti
9   Aralık 1982   Il Triangolo delle Bermude      Bermuda şeytan üçgeni   TBA-2   Alfredo Castelli   Franco Bignotti
Angelo Maria Ricci
10   Ocak 1983   Il segreto del "Lusitania"      Bermuda şeytan üçgeni   TBA-2   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
11   Şubat 1983   Il teschio del destino      Kader kafatası   TBA-6   Alfredo Castelli   Claudio Villa
12   Mart 1983   All'ombra di Teotihuacán      Kader kafatası   TBA-6   Alfredo Castelli   Claudio Villa
13   Nisan 1983   Un vampiro a New York      New York vampiri   TBA-6
TBA-7   Alfredo Castelli   Franco Bignotti
14   Mayıs 1983   La maledizione      New York vampiri   TBA-6
TBA-7   Alfredo Castelli   Alfredo Castelli
15   Haziran 1983   La spada di Re Artù      Kutsal kılıç   TBA-7   Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
16   Temmuz 1983   Il mistero di Stonehenge      Kutsal kılıç   TBA-7   Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
17   Ağustos 1983   La città delle ombre diafane      Şeffaf gölgeler kenti   TBA-3   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
18   Eylül 1983   Le creature dell'abisso      Şeffaf gölgeler kenti   TBA-3   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
19   Ekim 1983   Orrore nello spazio      Uzayda dehşet   TBA-4   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Angelo Maria Ricci
20   Kasım 1983   La Torre di Babele      Uzayda dehşet   TBA-4   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
21   Aralık 1983   Il libro degli arcani      Üç garip hikâye   TBA-4   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
Claudio Villa
22   Ocak 1984   Tunguska!      Tunguska!   TBA-5   Alfredo Castelli   Claudio Villa
Giampiero Casertano
23   Şubat 1984   Morte nella taiga      Tunguska!   TBA-5   Alfredo Castelli   Giampiero Casertano
24   Mart 1984   Viaggio nel futuro      Bitmeyen savaş   TBA-9
TBA-10   Alfredo Castelli   Giampiero Casertano
Gaspare ve Gaetano Cassaro
25   Nisan 1984   Ritorno dall'aldilà      Bitmeyen savaş   TBA-9
TBA-10   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
26   Mayıs 1984   Il mostro d'acciaio      Bitmeyen savaş   TBA-9
TBA-10   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Giancarlo Alessandrini
27   Haziran 1984   Incontri ravvicinati      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Giancarlo Alessandrini
28   Temmuz 1984   La sfera di cristallo      Cam küre   TBA-10
TBA-11   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Angelo Maria Ricci
29   Ağustos 1984   Il terzo occhio      Cam küre   TBA-10
TBA-11   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
30   Eylül 1984   La camera del tempo      Korkunç istila   TBA-9   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
Claudio Villa
31   Ekim 1984   L'orrenda invasione      Korkunç istila   TBA-9   Alfredo Castelli
Pier Francesco Prosperi   Claudio Villa
Franco Bignotti
32   Kasım 1984   L'uomo dei boschi      Maymun adamlar   TBA-8
TBA-9   Pier Francesco Prosperi   Franco Bignotti
33   Aralık 1984   Il libro di Toth      Toth'un kitabı   TBA-5   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
34   Ocak 1985   Il mistero del nuraghe      Nuraghe'nin esrarı   TBA-14
TBA-15   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
35   Şubat 1985   Moha-Moha      Moha-Moha   TBA-12   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Giancarlo Alessandrini
36   Mart 1985   Il ritorno dei Kundingas      Kundingaların Dönüşü   TBA-12   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Giancarlo Alessandrini
37   Nisan 1985   La mente che uccide      Öldüren beyin   TBA-11   Alfredo Castelli   Giampiero Casertano
38   Mayıs 1985   Scanners!      Öldüren beyin   TBA-11   Alfredo Castelli   Giampiero Casertano
Claudio Villa
39   Haziran 1985   Il flauto di Pan      Pan'ın flütü   TBA-16
TBA-17   Alfredo Castelli
Sauro Pennacchioli   Claudio Villa
40   Temmuz 1985   La reincarnazione di Annabel Lee      Annabel Lee'nin öyküsü   TBA-18
TBA-19   Alfredo Castelli
Sauro Pennacchioli   Claudio Villa
Franco Bignotti
41   Ağustos 1985   Il potere dell'idolo      Annabel Lee'nin öyküsü   TBA-18
TBA-19   Alfredo Castelli   Franco Bignotti
42   Eylül 1985   Rapa Nui!      Geçmişten gelen adam   TBA-12
TBA-13   Alfredo Castelli   Franco Bignotti
Angelo Maria Ricci
43   Ekim 1985   La guerra senza tempo      Geçmişten gelen adam   TBA-12
TBA-13   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
Enrico Bagnoli
44   Kasım 1985   Il principe delle tenebre      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Enrico Bagnoli
45   Aralık 1985   Ascension      Yükseliş   [[]]   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
46   Ocak 1986   Il Signore delle Tempeste      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Giovanni Freghieri
47   Şubat 1986   Tempo zero      Öldüren Ateş   TBA-14   Alfredo Castelli   Giovanni Freghieri
48   Mart 1986   Gli assassini del Kung-Fu      Kung-fu'nun katilleri   TBA-16   Alfredo Castelli   Giovanni Freghieri
Franco Bignotti
49   Nisan 1986   Sangue a Chinatown      Kung-fu'nun katilleri   TBA-16   Alfredo Castelli   Franco Bignotti
50   Mayıs 1986   La falce del Druido      Köyün Sırrı   TBA-15
TBA-16   Alfredo Castelli   Franco Bignotti
Giampiero Casertano
51   Haziran 1986   La notte dell'Uomo Lupo      Köyün Sırrı   TBA-15
TBA-16   Sauro Pennacchioli
Tiziano Sclavi
Alfredo Castelli   Giampiero Casertano
Angelo Maria Ricci
52   Temmuz 1986   La follia di Martin Mystère      [[]]   [[]]   Tiziano Sclavi
Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
Enrico Bagnoli
53   Ağustos 1986   Frankenstein 1986      Dehşet Şatosu   TBA-17
TBA-18   Alfredo Castelli   Enrico Bagnoli
54   Eylül 1986   Ritorno a Lilliput      Liliput'a dönüş   TBA-19   Alfredo Castelli
Pier Francesco Prosperi   Enrico Bagnoli
Alessandro Chiarolla
55   Ekim 1986   Il tesoro delle sette città      Altın Geminin sırrı   TBA-19
TBA-20   Pier Francesco Prosperi
Alfredo Castelli   Alessandro Chiarolla
Gaspare e Gaetano Cassaro
56   Kasım 1986   Magia africana      Dinozor'un Uyanışı   TBA-20
TBA-21   Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Sergio Tuis
57   Aralık 1986   Il risveglio del dinosauro      Dinozor'un Uyanışı   TBA-20
TBA-21   Alfredo Castelli   Sergio Tuis
58   Ocak 1987   La valle perduta      Dinozor'un Uyanışı   TBA-20
TBA-21   Alfredo Castelli
Pier Francesco Prosperi   Sergio Tuis
Alessandro Chiarolla
59   Şubat 1987   Le piste di Nazca      Dünya tehlikede   TBA-21   Pier Francesco Prosperi   Alessandro Chiarolla
60   Mart 1987   Nella terra dei Dogon      Kötülük Tohumu   TBA-21
TBA-22   Pier Francesco Prosperi   Alessandro Chiarolla
Gaspare e Gaetano Cassaro
61   Nisan 1987   Il genio del male      Kötülük Tohumu   TBA-21
TBA-22   Pier Francesco Prosperi
Alfredo Castelli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Enrico Bagnoli
62   Mayıs 1987   Quarta dimensione      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Enrico Bagnoli
Giovanni Freghieri
63   Haziran 1987   Operazione Dorian Gray      Dorian Gray Operasyonu   TB-23   Alfredo Castelli   Giovanni Freghieri
64   Temmuz 1987   Fantasmi a Manhattan      Uzaylı İstilacılar   TBA-23
TBA-24   Alfredo Castelli   Giovanni Freghieri
Giancarlo Alessandrini
65   Ağustos 1987   Space invaders      Uzaylı İstilacılar   TBA-23
TBA-24   Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
66   Eylül 1987   Il presagio      Kehanet   TBA-25<>TBA-26   Alfredo Castelli   Cesar Alvarez Canete
67   Ekim 1987   Agarthi!      Kehanet   TBA-25<>TBA-26   Alfredo Castelli
Pier Francesco Prosperi   Cesar Alvarez Canete
Alessandro Chiarolla
68   Kasım 1987   I Signori della Guerra      Savaşın Efendileri   TBA-26   Pier Francesco Prosperi   Alessandro Chiarolla
69   Aralık 1987   La vera storia del capitano Nemo      Kaptan Nemo işbaşında   TBA-26
TBA-27   Pier Francesco Prosperi
Angelo Maria Ricci
70   Ocak 1988   Minaccia dagli abissi      Kaptan Nemo işbaşında   TBA-26
TBA-27   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
71   Şubat 1988   Morte al varietà      Öldüren Fıkra   TBA-27
TBA-28   Alfredo Castelli   Angelo Maria Ricci
Enrico Bagnoli
72   Mart 1988   L'uomo che inventava le barzellette      Öldüren Fıkra   TBA-27
TBA-28   Alfredo Castelli   Enrico Bagnoli
73   Nisan 1988   Intrigo a Pechino      Tanrıların Savaşı   TBA-28
TBA-29   Alfredo Castelli   Salvatore Deidda
74   Mayıs 1988   L'esercito di terracotta      Tanrıların Savaşı   TBA-28
TBA-29   Alfredo Castelli
Pier Francesco Prosperi   Salvatore Deidda
75   Haziran 1988   La cosa da un altro mondo      Yabancı Dünyalı   TBA-30
TBA-31   Pier Francesco Prosperi   Gaspare ve Gaetano Cassaro
76   Temmuz 1988   Il Piccolo Popolo      Cinler Ülkesi   TBA-31
TBA-32   Michele Medda
Antonio Serra
Bepi Vigna
Alfredo Castelli   Giovanni Freghieri
77   Ağustos 1988   Cinler Ülkesi      Cinler Ülkesi   TBA-31
TBA-32   Michele Medda
Antonio Serra
Bepi Vigna
Alfredo Castelli   Giovanni Freghieri
78   Eylül 1988   Il ragazzo prodigio      Mucize çocuk   TBA-32
TBA-33   Alfredo Castelli   Alessandro Chiarolla
79   Ekim 1988   La donna immortale      Ölümsüz Kadın   TBA-29
TBA-30   Alfredo Castelli
Michele Medda
Antonio Serra
Bepi Vigna   Alessandro Chiarolla
Dante Bastianoni
80   Kasım 1988   La macchina invincibile      Ölümsüz Kadın   TBA-29
TBA-30   Michele Medda
Antonio Serra
Bepi Vigna
Alfredo Castelli   Dante Bastianoni
Corrado Roi
81   Aralık 1988   Santa Claus 9000      Santa Claus 9000   TBA-30   Alfredo Castelli   Corrado Roi
Franco Bignotti
82   Ocak 1989   Il canto della Sirena      Batık Piramit   TBA-33
TBA-34   Elio Ottonello
Alfredo Castelli   Franco Bignotti
83   Şubat 1989   Il giorno dei delfini      Batık Piramit   TBA-33
TBA-34   Elio Ottonello
Alfredo Castelli   Franco Bignotti
Enrico Bagnoli
84   Mart 1989   Assurdi universi      "X" Bölgesi   TBA-34   Alfredo Castelli   Enrico Bagnoli
85   Nisan 1989   I misteri di Londra      Olmayan Ülke   TBA-34
TBA-35   Alfredo Castelli   Leone Cimpellin
86   Mayıs 1989   La terra che non c'è      Olmayan Ülke   TBA-34
TBA-35   Alfredo Castelli
Sauro Pennacchioli   Leone Cimpellin
87   Haziran 1989   L'uomo delle nevi      Kar adamı   TBA-35
TBA-36   Pier Francesco Prosperi   Sergio Tuis
88   Temmuz 1989   La setta degli assassini      Fedailer Tarikatı   TBA-36
TBA-37   Pier Francesco Prosperi
Alfredo Castelli   Sergio Tuis
Corrado Roi
89   Ağustos 1989   Il segreto dei templari      Fedailer Tarikatı   TBA-36
TBA-37   Alfredo Castelli   Corrado Roi
90   Eylül 1989   Il cuore di Christopher      Ölüm Uykusu   TBA-37
TBA-38   Alfredo Castelli
Claudio Chiaverotti   Corrado Roi
91   Ekim 1989   Sonno mortale      Ölüm Uykusu   TBA-37
TBA-38   Claudio Chiaverotti   Gaspare ve Gaetano Cassaro
92   Kasım 1989   Caccia alla strega      Cadı avı   TBA-38   Claudio Chiaverotti
Sauro Pennacchioli   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Pino Rinaldi
93   Aralık 1989   Una storia di Natale      Geriye sayma   TBA-38
TBA-39   Sauro Pennacchioli
Alfredo Castelli   Pino Rinaldi
Gino Vercelli
94   Ocak 1990   Conto alla rovescia      Orlando Efsanesi   TBA-39
TBA-40   Alfredo Castelli   Gino Vercelli
Esposito Bros.
95   Şubat 1990   La vita segreta di Sergej Orloff      Orlando Efsanesi   TBA-39
TBA-40   Alfredo Castelli   Esposito Bros.
96   Mart 1990   Orlando il paladino      Orlando Efsanesi   TBA-39
TBA-40   Alfredo Castelli   Esposito Bros.
97   Nisan 1990   Mutanti      Mutantlar   LÖ-1   Sauro Pennacchioli   Alessandro Chiarolla
98   Mayıs 1990   Holocaust 1990      Soykırım 1990   LÖ-2   Sauro Pennacchioli
Claudio Chiaverotti   Alessandro Chiarolla
Enrico Bagnoli
99   Haziran 1990   La piramide nera      Kara Piramit   TBA-40
TBA-41   Claudio Chiaverotti   Enrico Bagnoli
100   Temmuz 1990   Di tutti i colori!      Yayınlanmadı   Yayınlanmadı   Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
101   Ağustos 1990   Il sorriso venuto dal passato      Geçmişten gelen Tebessüm   TBA-41   Giuseppe Ferrandino   Salvatore Deidda
102   Eylül 1990   Operazione Monna Lisa      Geçmişten gelen Tebessüm   TBA-41   Giuseppe Ferrandino   Salvatore Deidda
103   Ekim 1990   Necronomicon      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Franco Devescovi
104   Kasım 1990   Un uomo chiamato Mhosis      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Alessandro Chiarolla
105   Aralık 1990   Tragico Natale      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Alessandro Chiarolla
106   Ocak 1991   L'Arca ritrovata      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Alessandro Chiarolla
Gino Vercelli
107   Şubat 1991   Il Paese dell'Incubo      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Gino Vercelli
108   Mart 1991   La vendetta di Mister Jinx      [[]]   [[]]   Alfredo Castelli   Gino Vercelli
109   Nisan 1991   L'oceano dei veleni      Ölüm denizi   LÖ-7   Elio Ottonello
Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
110   Mayıs 1991   L'isola nel vento      Rüzgarlı ada   LÖ-8   Elio Ottonello
111   Haziran 1991   Gli dei del mare      Deniz tanrıları   LÖ-9   Elio Ottonello
Esposito Bros.
112   Temmuz 1991   Allan Quatermain      Allan Quatermain   LÖ-10   Alfredo Castelli   Esposito Bros.
113   Ağustos 1991   Java contro Java      Java, Java'ya karşı   LÖ-11   Alfredo Castelli
Luigi Mignacco   Esposito Bros.
114   Eylül 1991   Il profeta      Kahin   LÖ-12   Luigi Mignacco   Gaspare ve Gaetano Cassaro
115   Ekim 1991   I guerrieri venuti dal nulla      Uçan kentin savaşçıları   AD-9   Claudio Chiaverotti   Giancarlo Caracuzzo
116   Kasım 1991   La città nel cielo      Gökyüzündeki kent   AD-10   Claudio Chiaverotti
Luigi Mignacco   Giancarlo Caracuzzo
Cesar Alvarez Canete
117   Aralık 1991   L'invenzione del secolo      Asrın buluşu   AD-11   Luigi Mignacco   Cesar Alvarez Canete
118   Ocak 1992   Schermo diabolico      Delirten ekran   AD-12   Claudio Chiaverotti   Enrico Bagnoli
119   Şubat 1992   Ricatto elettronico      Elektronik şantaj   AD-13   Claudio Chiaverotti   Enrico Bagnoli
120   Mart 1992   Il teorema di Ffolkes      Ffolkes teorisi   AD-14   Claudio Chiaverotti   Gino Vercelli
10. Yıl sonrası [değiştir]

Sayı   Tarih   Orijinal İsim   Resim   Türkçe İsim   Sayı   Yazar   Çizer
121   Nisan 1992   Dieci anni dopo      On yıl sonra   LÖ-15   Alfredo Castelli   Giancarlo Alessandrini
122   Mayıs 1992   Ricordo senza fine      Sonu gelmeyen anı   DE-15   Alfredo Castelli   Gino Vercelli
123   Haziran 1992   L'uomo programmato      Programlanan adam   LÖ-16   Alfredo Castelli   Alessandro Chiarolla
124   Temmuz 1992   Scritto nel destino      Kaderde yazılı   LÖ-17   Alfredo Castelli   Alessandro Chiarolla
125   Ağustos 1992   Neve d'Agosto      Ağustos karı   AD-4   Michelangelo La Neve   Giancarlo Caracuzzo
126   Eylül 1992   Orrore tra i Sumeri      Sümer gizemi   AD-1   Ade Capone   Gaspare ve Gaetano Cassaro
127   Ekim 1992   La Morte Strisciante      Marduk   AD-2   Ade Capone   Gaspare ve Gaetano Cassaro
128   Kasım 1992   I bambini dagli occhi bianchi      Beyaz gözlü çocuklar   AD-3   Michelangelo La Neve   Paolo Morales
129   Aralık 1992   Aria di Baker Street      Sherlock Holmes'un dönüşü   AD-6   Carlo Recagno   Franco Devescovi
130   Ocak 1993   I mondi impossibili di Sherlock Holmes      Sherlock Holmes'un sırrı   AD-7   Carlo Recagno   Franco Devescovi
131   Şubat 1993   La grande illusione      Büyük yanılgı   AD-8   Enrico Lotti
Alfredo Castelli   Luigi Coppola
132   Mart 1993   L'Olandese Volante      Uçan Hollandalı   AD-5   Sauro Pennacchioli
Michele Pepe
İtalya Maceraları [değiştir]

Sayı   Tarih   Orijinal İsim   Resim   Türkçe İsim   Sayı   Yazar   Çizer
133   Nisan 1993   Nea Heliopolis      Yeni Güneş şehri   LÖ-20   Alfredo Castelli   Gino Vercelli
134   Mayıs 1993   Welcome to Italy      Merhaba İtalya   LÖ-21   Alfredo Castelli   Gino Vercelli
135   Haziran 1993   Catacombe!      Yeraltı mezarları   DE-16   Michelangelo La Neve   Giancarlo Caracuzzo
136   Temmuz 1993   Il teatro della memoria      Bellek tiyatrosu   DE-17   Michelangelo La Neve   Giancarlo Caracuzzo
137   Ağustos 1993   Il regno delle fate      Periler ülkesi   DE-18   Carlo Recagno   Esposito Bros.
138   Eylül 1993   La Signora del Lago      Göl Kraliçesi   DE-19   Carlo Recagno   Esposito Bros.
139   Ekim 1993   I prigionieri del ciberspazio      Siberuzay tutsakları   DE-20   Stefano Santarelli   Paolo Morales
140   Kasım 1993   Il segreto di Pulcinella      Soytarının sırrı   DE-21   Stefano Santarelli   Rodolfo Torti
141   Aralık 1993   La smorfia napoletana      Napoli düşleri   DE-22   Stefano Santarelli   Rodolfo Torti
142   Ocak 1994   Il tredicesimo segno      On üçüncü işaret   DE-23   Alfredo Castelli
Alessandro Russo   Franco Devescovi
143   Şubat 1994   Casanova      Casanova   DE-24   Stefano Santarelli   Luigi Coppola
144   Mart 1994   La biblioteca dimenticata      Unutulan kitaplık   DE-25   Giuseppe Pederiali   Luigi Siniscalchi
145   Nisan 1994   I vendicatori alati      Kanatlı intikamcılar   DE-26   Stefano Santarelli   Rodolfo Torti
146   Mayıs 1994   Oltre le mura      Duvarların ötesi   DE-27   Roberto Pagliara
Saverio Minutolo
Alfredo Castelli   Gianluigi Coppola
147   Haziran 1994   La casa dalle finestre cieche      Kör pencereli ev   LÖ-24   Alfredo Castelli
Claudio Chiaverotti   Gaspare ve Gaetano Cassaro
Giovanni Nisi
148   Temmuz 1994   Decameron!      Dekameron   DE-28   Alfredo Castelli   Lucio Filippucci
149   Ağustos 1994   Il ritorno dei Magi      Büyücülerin dönüşü   DE-29   Giuseppe Pederiali   Enrico Bagnoli
150   Eylül 1994   I Negromanti      Ruhlarla konuşanlar   DE-30   Giuseppe Pederiali   Enrico Bagnoli

s.b

Alıntı yapılan: hennessy - 26 Temmuz, 2011, 22:09:38
Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Temmuz, 2011, 22:04:57

Özel seri dediğiniz klasik serinin devamı mı umar abi?

Murat abi,
Özel serideki 26. ve 52. sayılar da dahil olmak üzere aradaki bütün sayıları alırsan, Türkiye'de yayınlanmış olan bütün Almanak ve Maxilere sahip olmuş olursun. Bence bu sayıları mutlaka temin etmelisin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN