Martin Mystere Almanak 2008-2009-2010-2011

Başlatan altay1944, 05 Ağustos, 2011, 20:09:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Murat,
   Senin yüzünden paramı sokağa atıyorum. Aldım almanakları farklı bir tat olur diye. Ama nafile. Martin geride, durmadan hikayeler anlatılıyor, sonra onlar birbirine bağlanıyor ve bitti.
   Artık kesin olarak pas hakkımı kullanıyorum.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Ağustos, 2011, 22:57:48
   Murat,
   Senin yüzünden paramı sokağa atıyorum. Aldım almanakları farklı bir tat olur diye. Ama nafile. Martin geride, durmadan hikayeler anlatılıyor, sonra onlar birbirine bağlanıyor ve bitti.
   Artık kesin olarak pas hakkımı kullanıyorum.

Umar abi demin almanak ı bitirdim seninde söylediğin gibi yeni seri klasiklerin yerini tutmadığı gibi konu kalmadığı için malesef almanakta çok kötü idi ne konular iyi idi nede sonları sanki fransız filmleri gibi sonu yoktu bende dev albüm klasik seri ve özel seri okuyorum senin uyarın üzerine yeni seriye bulaşmayacağım bu almanaktan sonra yakınından bile geçmem ama paranın sokağa atmıyorsun martin yaşamalı onun için pas hakkını kabul etmiyorum abi klasik seriye devam okumadıkların çıkarsa ks den oku abi martin amca üzmez o zaman seni hatta bu ay ittialı bir klasik seri geliyor arkadaşlar
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Sevgili Murat Türkiye'de çıkmış TÜM eski (son bir iki yılki yeni maceralar dışında) Martinleri okudum. Tay yayınları dönemi, DE/AD, Aksoy  ne varsa
   O yüzden klasikleri Belki bir gün o güzel maceraları tekrar yaşamak için alabilirimo zamana kadar ben masadan kalkıyorum

alan ford

Martin 'in ilk dönem maceralarının çok daha iyi olduğu aşikar. Kuşkusuz Lal'de bunun farkında. Böyleyken son dönem almanaklarından başlamak niye anlamadım. İlk almanaklarla başlansa daha iyi olurdu gibime geliyor.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

İlk almanaklar özel seri içinde yayınlandı ve bence onların çoğu daha da berbattı. Bir tane Mr Jinx'li güzel macera hatırlıyorum o kadar

alan ford

::)

Yani tek ciltlik bir macera bu öylemi.  Eh alayım o zaman.  Doktor Mystere'li maceralar mıydı o Almanaklar.  Garip bir şekilde sevmiştim ben o maceraları. Angie'yi bile seviyom zaten ben. .

Ama bütün bunların yanında birileri Başka Yerden Öyküler'i yayınlamayı düşünmez mi? Bildiğimden değil ama sanki klasik Martin'lerin tadı varmış gibi o albümlerde.

darkwood

Almanak'ın ilk macerasını okudum klasik cilt 6 da geçen bir macera ile bağlantılı. Yani ilk  önce 6 nolu cildi sonra bu macerayı okursanız, kuşkusuz çok daha anlamlı olacaktır.
Angie ve Başka yer'in öykülerini Maceraperest efsanevi ciltlerde toplamışlar, bu 5 cildi okumak yeterli olacaktır zannediyorum...
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Mesut Başka Yerden Öyküler'den kastettiğim bu seri. Martin Mystere sunar başlığıyla yayınlanan. Bu seri Türkiye'de yayınlanmadı diye biliyorum ama yanılma payımda var. Efsane albümlerin sadece iki tanesi var elimde.

rumar80

Doğa haklısın. Bu seri ülkemizde hiç yayınlanmadı.

NIC

Bu seri 98 yılında başlamış,içlerinde Poe,Einstein,Sherlock Holmes,Benjamin Franklin ile ilgili maceralar varmış,merak ettim şimdi,orjinalinden okuyan varmı?

DAMPYR

Alıntı yapılan: NIC 39 - 19 Ağustos, 2011, 09:12:54
Bu seri 98 yılında başlamış,içlerinde Poe,Einstein,Sherlock Holmes,Benjamin Franklin ile ilgili maceralar varmış,merak ettim şimdi,orjinalinden okuyan varmı?

Ben orjinalini okumadım ama Bonelli sitesinin yazdığına göre bu seri içinde martin mystere'nin olmadığı gene gizem dolu hikayelerin anlatıldığı bir seriymiş.

hanac

Almanak sayısını okudum.

Fena değildi, kendini okutuyor.

İlk 2 macera iyi idi, son iki macera vasat.

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 09 Ekim, 2011, 22:02:20
Almanak sayısını okudum.

Fena değildi, kendini okutuyor.

İlk 2 macera iyi idi, son iki macera vasat.

Evet, ilk iki macerayı bende güzel buldum, diğer ikisi vasatın biraz üzerindeydi.
Darkwood Sakinleri..

s.b

4 yıllıktan oluşan bu toplu Almanak cildi artık Martın'in iyice yaşlanıp bir kenara oturmasının vaktinin geldiğini ispatlıyor.
Kitaptaki ilk macera olan Ölmeyen Adam'la ikinci macera olan Wold Newton'un Sırları fena değildi.
Üçüncü macera olan Zamanı Olmayan Ada ise Martin'in hatırına okunabilir.
Dördüncü macera da ise, bir an önce bu işkence bitsin diye konuşma balonlarını atlayıp kitabı elimden bırakarak rahatladım. Bir gün Martin'i okumaktan bunalacağımı ve yarıda bırakacağımı hiç düşünmemiştim. Gerçi Yeni Serideki bazı maceralarda çok yavan oluyordu ama, gene de böyle bir macera Martin'e hiç yakışmıyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN