İkinci hatta daha çok defa okunmaya değer çizgiromanlar

Başlatan ErenKoyunoglu, 03 Eylül, 2011, 22:44:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ErenKoyunoglu

Sevgili arkadaşlar, tadı damağınızda kalan (Türkçemizin yanlış kullanımı :)) birden çok geri dönüp okuduğunuz çizgiromanlar nelerdir?

Sıkı Fumettici olmama rağmen bunu hakettiğini düşündüğüm çizgiromanlar iki adet comics: Y the last man ve Preacher.

Haydi buradan buyurun...

alan ford

Macera bazında söylersem Ken Parker - Cellat ( ya da Aksoy dönemi türkçesiyle : Yargı ) , Mister No - Son Kangaseyro ,  Martin Mystere - Kara Adamlar okumaya doyamadığım çizgi romanlar.  Keza Corto Maltase'ler de öyle. Martin Mystere klasik maceraları da tekrar tekrar okumaktan hiç sıkılmam. Ama yeni seri uzak olsun ;)

Alan Moore'ları zaten ilk seferde anlayamadığım için 2. sefer okumak farz oluyor.  Her seferinde ayrı bir keyifle okuyorum ama , şikayetçi değilim. Yalınayak Gen'i tekrar okumak isterim ama cesaret edemiyorum. Gerçekten zorluyor.
   Gon'u sık sık karıştırıyorum . Resimlere bakmak okumak sayılırsa ;)

Ama bu aralar tadı damağımda kalan : Uçma Sanatı. En kısa sürede tekrar okumak istiyorum :)

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Greystorm Volto Tex Carson u anlatttığı hiakye Tenten Kızıl korsanın hazinesi Matin XNADU ve Kara adamlar Mister No KS 1 örümcek adam Hoz 4 su an aklıma gelenler tekrar okuyacaklarım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

emre ozdamarlar

Bu basliga izninizle "oha" diyorum, daha dun aklima gelmisti böyle bir baslik acmak, sok oldum simdi görunce :)
Sebebi de bu hafta birisi "en sevdigin cizgi roman?" diye sordu, "Preacher baya guzeldi" diye cevapladim, sonra adam konusu nedir deyince,  sustum kaldim. Bi ton detay hatirlasam da ana konu neydi  hic kalmamis aklimda.

Preacher da benim tekrar okumam gerekenler arasinda, bunun yaninda Sandman'i de mutlaka okuyacagim.

Doga'nin da dedigi gibi Alan Moore eserleri de tekrar gider, misal bi From Hell, illa tekrar okuyacagim.

ErenKoyunoglu

From Hell ikinci defa okunmalı hakikaten, zaten sonda annotated bir bölüm var roman gibi, onları da Alan Moore'un olaylara nasıl baktığını anlamak için çizgiromanla beraber okudum. Tabi bir araştırma yazısı okur gibi oluyorsunuz. Bir de çizgiroman okur gibi okumak lazım.

hanac

Ben bütün çizgiromanları muhakkak ikinci kere okurum.  :)

Güzel laf ettim, aferin bana.  ;D

Peyami

Aslında listem uzun olur ama ilk aklıma geleni söyleyeyim.

Kim ne derse desin Varyemez Amca çizgiromanlarını ve diğer tüm Walt Disney'leri tekrar tekrar okumaya bayılıyorum. Pek sofistike bir cevap olmadı ama ne yapayım beni çok eğlendiriyorlar  :)

hennessy

Alıntı yapılan: Peyami - 03 Eylül, 2011, 23:22:31
Aslında listem uzun olur ama ilk aklıma geleni söyleyeyim.

Kim ne derse desin Varyemez Amca çizgiromanlarını ve diğer tüm Walt Disney'leri tekrar tekrar okumaya bayılıyorum. Pek sofistike bir cevap olmadı ama ne yapayım beni çok eğlendiriyorlar  :)

Varyemez amcanın hastasıyım onun türkçe çizgi romanları varmı varsa nerden buluruz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ErenKoyunoglu

Bu, bende de çocukluğumda sıkça okuduğum Lorel ve Hardi çizgiromanlarını aklıma getirdi, bulsam da bir daha okusam

V

Hayata karşı direncimin kırıldığını hissettiğim durumlarda aklıma Frank Miller'ın "Korkusuz"'u gelir.

Daredevil'ın "Korkuyu Öldürüşü"nün bu güçlü öyküsünü 3 defa okudum ve her zaman da okumaya hazırım.

Tabi bir de V For Vendetta..İhaneti ve başkaldırıyı unutmamak için her daim okunmaya hazır tutulmalı

her fırsatta okunmalı da..
"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

Tex yeni seriyi cilt halinde aldığım için okumadığım sayısı kalmadı elimde şu an için. Silbaştan ilk ciltten başlayarak tekrar okuyacağım.  V for Vendetta, Watchmen, Kick-Ass ve Conan Kimmerya yeniden okuyacaklarım arasında. Ultimate Spiderman'ide tekrar okuyacağım. Geçen gün Dampyr'i ilk sayıdan başlayarak yeniden okuma planları yapıyordum ;D 1N Yayıncılık döneminden kalma Batman fasikülleri tekrar okumayı planlıyorum.

Hzır bu ara piyasadayeni birşey yokken, elimde ne var ne yok sırasıyla yeniden okuyacağım herhalde ;D

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: JuDaS - 03 Eylül, 2011, 23:27:55
Hayata karşı direncimin kırıldığını hissettiğim durumlarda aklıma Frank Miller'ın "Korkusuz"'u gelir.

Elimden rahat 4-5 kez gecmistir bu kitap. En az...

rumar80

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 03 Eylül, 2011, 23:16:19
From Hell ikinci defa okunmalı hakikaten, zaten sonda annotated bir bölüm var roman gibi, onları da Alan Moore'un olaylara nasıl baktığını anlamak için çizgiromanla beraber okudum. Tabi bir araştırma yazısı okur gibi oluyorsunuz. Bir de çizgiroman okur gibi okumak lazım.

Toplantıda gösterdiğin için biliyorum da From hell'i bir kere okumak demek "ermek" kelimesi ile eş anlamlı bence. O ne kalın kitaptır. En son bu kalınlıkta okuduğum (ki onu da yarım bıraktım) şey Marvel'ın ansiklopedisi idi

Peyami

Alıntı YapVaryemez amcanın hastasıyım onun türkçe çizgi romanları varmı varsa nerden buluruz

Valla ben birkaç sene önce 300-400 tane Walt Disney albümünün İngilizcesini bulmuştum. Sıkıldıkça hala oradan okuyorum. Türkçe kala kala bir tane albüm kalmış elimde. Hala çıkıyor mu haberim yok. Galiba dergi şeklinde çıkıyormuş.  Eski sayıları belki netten ya da sahaflardan bulabilirsiniz Hennessy  ;)

Bir de cevap yazarken aklıma "Tenten" geldi. Yazmazsam olmaz. Kesinlikle birkaç kere okumaya değer benim için.

siyahderikoltuk

Kesinlikle: İç Savaş... Koskoca bir evreni alt-üst eden, kardeşi kardeşe kırdıran bir senaryo, her köşesinden kalite fışkıran McNiven çizgileri, görebileceğiniz en kalabalık cast.. Unutmadan hakkını vererek basan bir yayınevi.. Her zaman bir numaram olacak..
Batman:ŞŞŞŞ! ve Öldüren Şaka'yı da bu listeye rahatlıkla ekleyebilirim.. Karar vermek için erkenmi bilmiyorum ama Astonishing X-Men seriside bana inanılmaz zevk verdi, kısa sürede 2 kere hatim ettim bu seriyide..