Şangay Şeytanı - Çizgi Düşler

Başlatan ferzan, 06 Eylül, 2011, 02:41:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 13 Eylül, 2014, 22:46:19
Tanıtımcımız yok da ondan..

Çizgi Düşler tamamen bir yan proje halinde ilerliyor. 

Bir de işe asılsanız,asıl işleriniz bu olsa neler olur hayal bile edemiyorum.
"İstemem,eksik olsun.."

köstebek

Alıntı yapılan: V - 13 Eylül, 2014, 23:23:15
Bir de işe asılsanız,asıl işleriniz bu olsa neler olur hayal bile edemiyorum.

Şu anda ayda 7, 8 fumetti basılıyor. Eğer şimdiki okur sayımızı %35 ila %50 artırabilirsek, üretimi çok rahat %300 arttırabiliriz (gerekli tüm çevirmen, telif, matbaa vs. teknik ıvır zıvır çözülmüş durumda). Zaman içinde o da olacaktır. Ve o zaman gelene kadar, bu sonbahar ve kış boyunca patronlar dikkati "comics" cephesine kaydırmaya kararlı görünüyorlar...

Mrtekin

Abi, size sosyal medyadan anlayan full zamanlı tanıtımcı şart, ya da senin full bu işlere kayman gerekiyor, senîn yükünü baskası alması gerekiyor, ben ikincisini tercih ederim.

Fumettide gerçekten gururumuzsunuz, ama, okuyucu sayısı artması için saglam reklama ihtiyaç var. Ertan bey bunu yapabiliyor ise sizde yapabilirsiniz.

Patronlar dikkati comicse kaydırmışlar, tamam, çok güzel ama hani tanıtım, reklam?

Jbc Kasım ciltlerinin tanıtımını yapıyor face te ve giderek çok daha iyi tanıtım döndürmeye başladılar. Sosyal medya zor birşey değil, eşgüdümlü bir strateji uygulasanız (face, Twitter, instagram, internet siteniz ve forum) harikalar yaratırsınız.

Ben de çizgi düşlerin bir kitabının en çok satan olmasını istiyorum, neden olmasın?
They drew first blood...

V

"İstemem,eksik olsun.."

köstebek

Eylül ayından beri kimse Şangay Şeytanı'yla ilgilenmemiş.
Bu ay 8. cilt çıktı ve önümüzdeki günlerde çıkacak son ciltle birlikte Manfredi Bey'in ikinci bir serisi daha dilimizde tamamlanmış olacak...

Mrtekin

They drew first blood...

Animvader

Marco Polo dizisi bana Ugo'nun maceralarını hatırlattı.Babasının tüccar olması, aralarındaki baba-oğul ilişkisi, Ugo'nun gittikleri yerdeki yerel kültüre saygı gösterip benimsemesi.Bir esinlenme var gibi ama kim kimden esinlenmiş tam çözemedim.

Çizgi Düşlere bu güzel seriyi tamamlayacağı için yürekten teşekkür ederim.

darkwood

Beğenerek takip ettiğim serilerden birisi, biraz daha devam etseydi keşke.
Düzenli ve özenli bir şekilde yayınlayıp, bize bu yayını da kazandıran Çizgi Düşleri tebrik ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

altay1944

Konu ve formatından dolayı sevdiğim bir seri.Umarım adam wıld de basılır.Manfredi bu işi biliyor.8.sayı ne zaman acaba?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

ümitkr

"Shanghai Devil'in yaratıcısı ve yazarı Gianfranco Manfredi ile yapılan röportaj serinin son iki cildinde yer almak üzere ikiye bölündü. İlk bölüm 8. ciltte.

Ülkemizde yayımlanan fumettiler içinde belki de ilk kez İtalyan bir kahramanın yer aldığı sömürgecilik karşıtı çizgi romanın kahramanı Ugo Pastore hem sömürgecilikle hem de İtalyan tarihiyle yüzleşiyor.

Röportajı yapan Ümit Kireççi
Türkçe-İtalyanca-Türkçe çeviriler Nükhet Polat"

Kaynak - Çizgi Düşler Facebook Sayfası

İlyas Erkul

Mrtekin

Seri bitti mi, bir cilt daha mı kaldı?
They drew first blood...

Ahmet Oktay

Mrtekin

They drew first blood...