2011 En İyiler Seçimi

Başlatan hanac, 17 Ocak, 2012, 20:23:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Nasıl açıklayalım Süleyman?
  Türk'ün aklına son anda gelirmiş. Bugün 3 yeni oy aldık. O yüzden 24'e kadar beklemeye devam.

DAMPYR

Demekki yarın öğrenebileceğiz sonuçları..... ::) :P ;)

Gambit

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 15 Mart, 2012, 18:38:23

Hollanda 1 saat geri Turkiye den,

ben gece 11.01 de bekliyor olucam, aciklamazsa hanac i mesajlarla taciz ediyor olucam ozelden  ;D

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 15 Mart, 2012, 18:41:52
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 15 Mart, 2012, 18:38:23

Hollanda 1 saat geri Turkiye den,

ben gece 11.01 de bekliyor olucam, aciklamazsa hanac i mesajlarla taciz ediyor olucam ozelden  ;D

Yarın iş olmasa bende sana yardım ederdim ama ne yazıkki erken yatmak zorundayım..... ;D :D ;)

Darkopal

Bunlar da benden. :) Son dakikaya kadar beklememin kendimce bazı sebepleri vardı. Umarım mazur görürsünüz.  :-[

2- Comics En İyi Seri: Star Wars Klon Savaşları, Yürüyen Ölüler
3- Frankofon En İyi Seri: Durango
4- Manga En İyi Seri: Death Note
5- Türk ÇR En İyi Seri: Galip Tekin: Tuhaf Öyküler, Hızır Bey
6- En İyi Tek Sayilik Macera: Caveman, Mohican
7- En İyi Mini Seri: Greystorm, Üçüncü Ahit
8- En İyi Limited Comics Seri: Conan Kimerya, Kick Ass, Planet Hulk
9- En İyi ÇR Dergisi: Hipnoz
12- En iyi Çizgiroman Uyarlamasi Film: X-Men: First Class, Tenten'in Maceraları
13- Yayınlanmasını İstediğiniz Çizgiroman: O kadar çok ki...  ???

hanac

hanac

Arkadaşlar 2011 En İyiler Seçimi sona erdi.

Katılan herkese teşekkürler.

1-2 kategoride epey bir çekişme var, hata yapmamak için oyları tekrar gözden geçireceğiz.

Sabaha kadar uyumadan oyları yeniden sayacağız.

Yarın sabah sonuçları açıklarız.

Not: Aslında uykum geldi, yatmaya gidiyorum.  :)

Gambit

darkwood

Oy sonuçlarını dakika dakika uyku tv den takip edebilirsiniz.. :D
zzzzzzzz....
Darkwood Sakinleri..

hanac

2011 En İyiler Sonuçları

1- Fumetti En İyi Seri

1- Tex Seri (62 puan) - OĞLAK
2- Ken Parker (58 puan) - RODEO
3- Zagor KM (47 puan) – LAL

2- Comics En İyi Seri

1- Yürüyen Ölüler (103 puan) - Marmara Çizgi
2- The Amazing Spider Man (84 puan) - Marmara Çizgi
3- Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı (59 puan) - Marmara Çizgi

3- Frankofon En İyi Seri

1- Thorgal (107 puan) - Özer Sahaf
2- Blacksad (84 puan) - YKY
3- Red Kit (70 puan) – YKY

4- Manga En İyi Seri

1- Death Note (186 puan - rekor) - Akılçelen
2- One Piece (48 puan) – Gerekli Şeyler
3- Naruto (41 puan) – Gerekli Şeyler

5- Türk ÇR En İyi Seri

1- Tarkan (99 puan) - Turkuvaz
2- En Kahraman Rıdvan (92 puan) - Mürekkep
3- Abdülcanbaz (72 puan) - BİZ

6- En İyi Tek Sayılık Macera (One-Shot)

1- Superman & Spiderman (70 puan) - Gerekli Şeyler
2- Uçma Sanatı (61 puan) - Versus
3- Zagor Dev Albüm 1 (50 puan) - LAL

7- En İyi Mini Seri

1- Greystorm (177 puan) - 1001 Roman
2- Volto Nascasto (132 puan) - 1001 Roman
3- Üçüncü Ahit (62 puan) – Özer Sahaf

8- En İyi Limited Comics Seri

1- Conan Kimerya (133 puan) – Marmara Çizgi
2- Planet Hulk (103 puan) - Gerekli Şeyler
3- Kick Ass (101 puan) - Gerekli Şeyler

9- En İyi ÇR Dergisi

1- Doğan Kardeş (155 puan) - YKY
2- Heavy Metal (92 puan) - Arkabahçe
3- Hipnoz (89 puan) - Prestij

10- En İyi Çocuk ÇR Serisi

1- Şirinler (126 puan) - GNR
2- Red Kit Yeni Maceralarıyla (83 puan) - YKY
3- Yakari (70 puan) – Bilge Kültür

11- En İyi Klasik Uyarlaması Çizgiroman

1- Sherlock Holmes  (81 puan) – NTV

12- En İyi Çizgiroman Uyarlaması Film

1-X-Men First Class (133 puan)

13- Yayınlanmasını İstediğiniz Çizgiroman

1- Batman (53 puan)

Tarkan Kurt

Öncelikle 2011 yılı en iyiler seçim sonuçları herkese hayırlı uğurlu olsun. Seçim sonuçlarını kendi bakış açımdan değerlendirecek olursam:

Fumetti en iyi seri de alınan sonuç beni çok şaşırtmadı. Bonellinin efsane yayını Teks 14 TL lik fiyatına rağmen bu alanda birinciliği elde etti. Ülkemizde bir türlü hakettiği ilgiyi görmediğini düşündüğüm Ken Parker'in bu yıl sıralamada ikinci sırayı alması sevindirici bir gelişme. Üçüncü sırada ise Bonelli'nin bir başka ağır topu ve forumumuzda da çok sevilen Zagor var. Burada dikkat çeken nokta ise Zagor'un klasik maceralarının, Teks'in ise yeni maceralarının daha çok ilgi görmesi.

Comicste ise bence sürpriz olmamış ve Marmara'nın başarılı yayınları birbiri ardına sıralanmış. Bu kalitede kitapları bize sundukları için Erdem Bey ve İlke'ye teşekkürü bir borç biliyorum.

Frankofonda, satış rakamlarına yeterince yansımasa da Thorgal güzel bir birincilik almış. Bu alanda son dönemde yaşanan hareketlilik çok güzel. Bu sene bir çok yeni yayını görmeyi umuyorum.

Benimde beğenerek okuduğum ve Manga'yı bana sevdiren Death Note adeta ezip geçmiş. Geçen sene tüm alanlarda oy rekorunu Tarkan kırmışken bu sene rekor Death Note'un olmuş. Demekki okuyucu kaliteli ve düzenli yayına hakkını veriyor.

Türk Çizgi Roman'ında Tarkan beklentilerim doğrultusunda bu sene de birincilik ipini göğüslerken Abdülcanbaz'da sıralamaya üçüncü sıradan dahil olmuş.

En iyi mini seri dalında yine 1001 romanın kaliteli işleri ardı ardına sıralanıyor. Bununla birlikte son dönemde Fuat BEY'in yayıncılık performansında da bir yavaşlama söz konusu. İnşallah tekrar hızlanıp kaliteli işlere imza atmaya devam eder.

Forumumuzda  Batman yayınlanmasını bekleyen önemli bir kesim olduğunu yayıncılara hatırlatması ve okuyucunun kaliteli yayınlara açlığını göstermesi bakımından  bu anketin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Anket okuyucunun çok sayıda ama kalitesiz işlere değil, özenli ve kaliteli yayıncılığa önem verdiğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Ankete katılan tüm üyelere bu vesileyle teşekkür ediyorum. 

ilke

Demek comic'çi olup çıkmışız :)

herkese teşekkür ederim!

rumar80

Alıntı yapılan: ilke - 16 Mart, 2012, 09:40:39
Demek comic'çi olup çıkmışız :)

herkese teşekkür ederim!

Biz de kaliteli ve güzel yayınlar için teşekkür ederiz

BAHADIR

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 16 Mart, 2012, 08:55:11
Fumetti en iyi seri de alınan sonuç beni çok şaşırtmadı. Bonellinin efsane yayını Teks 14 TL lik fiyatına rağmen bu alanda birinciliği elde etti. Ülkemizde bir türlü hakettiği ilgiyi görmediğini düşündüğüm Ken Parker'in bu yıl sıralamada ikinci sırayı alması sevindirici bir gelişme. Üçüncü sırada ise Bonelli'nin bir başka ağır topu ve forumumuzda da çok sevilen Zagor var. Burada dikkat çeken nokta ise Zagor'un klasik maceralarının, Teks'in ise yeni maceralarının daha çok ilgi görmesi.

Frankofonda, satış rakamlarına yeterince yansımasa da Thorgal güzel bir birincilik almış. Bu alanda son dönemde yaşanan hareketlilik çok güzel. Bu sene bir çok yeni yayını görmeyi umuyorum.

Bu ülkede Teks'i pahalı olduğu gerekçesi ile almıyor olsak bile bu Teks'in kalitesine yada sevililirliğine gölge düşürmez. Ken'de birinci  gelebilirdi Tex'de sonuçta ilk iki belliydi...E 3. de belli olduğuna göre Fumettide sıralama gayet tahmin edilebilir olmuş... :)

Thorgal'ın çizgiroman olarak kalitesine kimse söz edemez...Ama yayın ve edisyon standartınnın tutmaması biraz eksiklik yine de serinin (hiç olmazsa) tamamlanacak olması sevindirici tabi...

hanac

En kısa zamanda logoları da yükleyeceğim.

Buyurun bir örnek  :)