Nic'den Teks İtalya

Başlatan NIC, 20 Şubat, 2012, 15:41:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yamac77

Bilim kurgu türündeki filmleri de bir türlü sevemedim ama 1 adet Nathan 1 adet Brendon alınacak bu şart oldu ...

NIC

Alıntı yapılan: yamac77 - 24 Temmuz, 2013, 13:35:08
Bilim kurgu türündeki filmleri de bir türlü sevemedim ama 1 adet Nathan 1 adet Brendon alınacak bu şart oldu ...

Brendon ülkemizde pek sevilen bir seri (ben sevemedim o ayrı   :P)

Nathan ise tek sayı ile anlaşılacak bir seri değil.Ad yayıncılık kitapları efsanedir,kapaklar hikayeler,format v.s. kitaplığımın en değerlilerinden.Bulabilirseniz bu ilk 10 sayıyla başlayın sonrası zaten kendiliğinden gelir ve sizde ya bu lallerin kapakları niye orjinal değil geyiğine başlarsınız  ;D

lemazmatik

Dampyr mi Brendon mı Nathan mı diye sorarsanız ben açık ara Dylan Dog derim. :(

yamac77

Aslında doğru bir de Dylan Dog var..Off masraf artıyor ona da bir el atmak lazım...Büyülü'nün bitmesi, Teks'lerde Boselli seçilmesi sonucunda oluşacak zaman ve nakit sayesinde bu serilere bir göz atmak gerekecek..Sitede çok yazıldığını görmüştüm, siteye girdiğinde 1-2 kitap takip edenlerin girdikten sonra 8-10 kitaba geçtiğini İTKİ mi ne diyorsunuz :)

rumar80

Aynen öyle: ALTIN MADALYON "İTKİSİ"
  Bu forumun en güzel yanlarından (maddi olarak değil tabii) biri de budur. Çizgi roman seven dostlar okudukları çizgi romanları burada paylaşırlar ve diğer okurlar "itkilenirse" o çizgi roman alınır ve okunur.
   Bu olay sadece fumettiler için değil diğer çizgi roman türleri için de geçerlidir. Sevgili Emre sayesinde 10 cilt Scalped, 4 cilt Planetary alındı, okundu tarafımdan.

HacıGeraltEmmi

Brendon sayılanların en iyisidir. İlk sayılarda çeviri kurbanı olmuştur kanımca, hala da gerekli özenin gösterilmediğini düşünürüm bazı sayılarda. Çizgi düşler'den daha fazla özen ve daha kısa aralıklarla yayınlanmasını talep ediyorum.

Dampyr de çok iyidir (bazı maceralarında saç baş yoldurtacak kadar gevezelik etse de)

Nathancılar kızacak ama okuduğum en tırt bilimkurgu(!)

Gene de en güzeli sanırım Julia okumak :D

yamac77

Polisiyeyi dolayısıyla Julia'yı çok severim...Onu da alıyorum zaten ama yeni birşey okumak gerekirse ne olabilir diye arayışa girdim çeşitli görüşler var :) bakalım hepsini denemeye çalışcağım ama ben de daha önce okuduğum için Dampyr şu an hepsinden bir adım önde... Hepsinin en iyi örneklerini alıp okumaya çalışacağım ama sadece okuyacağım herhalde biriktireceğimi sanmıyorum...

tommikser

Yani koleksiyon sevdanız yoksa alıp okuyabilirsiniz.Hatta siz bana adresinizi verin Bredon cilt 1 iki sayı var elimde.Yanılmıyorsam tabii.Ben size bunu yollayayım.Okuyun beğenirseniz devam edersiniz.

Nathan konusuna gelince.Tırt diyen diller dikkat etsin derim ;D

yamac77

:) Teşekkürler...Ama zahmet etmeyin benim baya birikmiş olan bir sipariş listem var ben onlarla beraber tavsiye edilenleri alacağım...

HacıGeraltEmmi

Dünyayı Kurtaran Adam ne kadar bilimkurguysa, Nathan da o kadar ;D
Kabul etmek lazım ki her ikisi de bir "Turist Ömer Uzay Yolunda" değil. :D

Şaka bir yana ara ara okumaya çalışıyorum uyku moduna direnmeye çalışarak (çizgi düşlerin çıkardığı dev albüm hariç özel, normal serilerini alıyorum bu arada)... zzz. horr.. zzzz... arada iyi maceralarda çıkıyor elbet..zzz... yalnız onlara da bilimkurgu sıfatıyla yaklaşmıyorum. zzz... zz... Legs'in olduğu maceralarda bir nebze daha katlanılır kılıyor sayfaları ;) yani okuyacak birşey kalmayınca okurum elbet. hüloooğğğğ.

Keşke Çizgi Düşler nathana gösterdiği özeni Brendon'a gösterse...

rumar80

Narsan Never'a tam anlamıyla biim kurgu demek mümkün olmayabilir. Bilinmeyen bir gelecekte kendine özgü dünyasında (gelecek olduğu için bilim kurgu öğelerinin kullanıldığı) maceralar yaşayan depremim bir karakterdir Nathan. Benim Nathan'ın sevmemedik ana neden bilim kuğu olması değil kendi dünyasında tüm bozukluklar içinde yaşamaya çalışan acılar içindeki bir Kahraman olmasıdır.

NIC

Bonelli karakterleri içinde filminin çekilmesini en çok istediğim karakterdir Nathan

Nathandaki tek zayıf halka ise çizer tayfası artık oda boncuğumuz olsun  ;)

Bukadar nathan dedik nerdesin nemoo bak nathana laf atıyorlar yetiş

darkwood

Alıntı yapılan: yamac77 - 24 Temmuz, 2013, 14:28:21
Polisiyeyi dolayısıyla Julia'yı çok severim...Onu da alıyorum zaten ama yeni birşey okumak gerekirse ne olabilir diye arayışa girdim çeşitli görüşler var :) bakalım hepsini denemeye çalışcağım ama ben de daha önce okuduğum için Dampyr şu an hepsinden bir adım önde... Hepsinin en iyi örneklerini alıp okumaya çalışacağım ama sadece okuyacağım herhalde biriktireceğimi sanmıyorum...

Nathan, Dampyr ve özellikle Brendon u bende tavsiye ederim, çıkar çıkmaz tüm sayılarını alıp okuyorum, ilk okunacaklar listenize bunlarıda yazmanızı tavsiye ederim muhakkak.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Alıntı yapılan: yamac77 - 24 Temmuz, 2013, 11:10:22
Valla 20 sayı Teks'i üst üste okuyabiliyorsanız çok iyi, başka bir başlıkta da yazdım, ben 2-3 sayı üst üste teks okuyamıyorum demek benim gibi sıkınlanlar varmış..Ama Büyülü Rüzgar, Martin, Ken Parker ve Mister No'yu 20 sayı olmasa da üst üste okuyabilirim..Malesef Teks aldığım kitaplar arasından çıkacak gibi, fumettici arkadaşlardan yerine alınabilecek (Zagor hariç) bir tavsiye rica ediyorum..

Şimdi bu işe fumettiyle başlamış ve hala çok seven ama bu ekol işlerine de pek takılmayan biri olarak şiddetle Yalnız Kurt ve Yavrusu'nu tavsiye ediyorum.  Eğer okumadıysanız en azından 1 sayı mutlaka şans verin derim. Samuray sinemasının özelikle Kurousawa'nın spagetti westernler üzerindeki etkisi malum.  Bence Yalnız Kurt ve Yavrusu da tıpkı böyle değerlendirilebilir. Her klasik gibi kendinden sonra gelen hemen her ekolde izler bırakmış bir çizgi roman. Israrla tavsiye ediyorum.

Bu arada Çizgi Düşler'in yayınladığı Başka Yerden Hikayeler'de son zamanda okuduğum en keyifli İtalyan işleriydi.  Martin amcanın klasik maceraları (ve biraz da Dampyr) tadında iki güzel macera ve adam akıllı editoryal yazılarıyla favori serim oldu şimdiden.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

yamac77

Alıntı yapılan: darkwood - 24 Temmuz, 2013, 18:24:20
Nathan, Dampyr ve özellikle Brendon u bende tavsiye ederim, çıkar çıkmaz tüm sayılarını alıp okuyorum, ilk okunacaklar listenize bunlarıda yazmanızı tavsiye ederim muhakkak.

Nathan'ı değil ama Dampyr ve Brendon'ı kesin deneyeceğim...Tşk..

Alıntı yapılan: alan ford - 24 Temmuz, 2013, 18:28:22
  Şimdi bu işe fumettiyle başlamış ve hala çok seven ama bu ekol işlerine de pek takılmayan biri olarak şiddetle Yalnız Kurt ve Yavrusu'nu tavsiye ediyorum.  Eğer okumadıysanız en azından 1 sayı mutlaka şans verin derim. Samuray sinemasının özelikle Kurousawa'nın spagetti westernler üzerindeki etkisi malum.  Bence Yalnız Kurt ve Yavrusu da tıpkı böyle değerlendirilebilir. Her klasik gibi kendinden sonra gelen hemen her ekolde izler bırakmış bir çizgi roman. Israrla tavsiye ediyorum.

Bu arada Çizgi Düşler'in yayınladığı Başka Yerden Hikayeler'de son zamanda okuduğum en keyifli İtalyan işleriydi.  Martin amcanın klasik maceraları (ve biraz da Dampyr) tadında iki güzel macera ve adam akıllı editoryal yazılarıyla favori serim oldu şimdiden.

Açıkçası Japon ÇR'larından hiç hoşlanmam ama bu kadar övgüye kayıtsız kalamam mutalaka deneyeceğim, Martin'i çok sevdiğim için Başka Yerden Hikayeler çok ilgimi çekti onu da hemen sipariş listeme ekliyorum ..Tşk..