Nic'den Teks İtalya

Başlatan NIC, 20 Şubat, 2012, 15:41:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ercoktay

Alıntı yapılan: yamac77 - 24 Temmuz, 2013, 16:00:27
:) Teşekkürler...Ama zahmet etmeyin benim baya birikmiş olan bir sipariş listem var ben onlarla beraber tavsiye edilenleri alacağım...

O zaman ben size Lone Wolf and Cub'ı önereyim. Eski Teksi sevenlerin onu hayli hayli seveceğini hatta daha bile çok hoşlarına gideceğini düşünüyorum. Manga olduğuna bakmayın. Amerikan tarzı manga şeklinde yayınlanıyor. Soldan sağa okuma.

Size önerilenlerin hepsini alıyorum ve bence aralarında en iyisi kesinlikle Lone Wolf.

tommikser

Yalnız kurt ile ilgili bence şöyle bir durum var;yalnız kurt sadece bir çizgi roman değil japon kültürünün önemli bir mirası.Kime okuttuysam bayıldı ve kendisi de almak istedi.Bilemiyorum ama bu zamana kadar kazandırılmaması bile bence hazin.Marmaya ne kadar teşekkür etsek azdır.Aynı düşüncelerim yalınayak içinde geçerli.Eğer ekollere takılmazsanız.Çizimler çok farklı demezseniz.Mutlaka okutulması lazım.Hatta bence daha da ileri gidip ilköğretimdeki çocuklara edebiyat derslerinde zorunlu okutulmalı.

Başka yerden hikayeler uzun zamandır okuduğum martin tarzı öykülerin son zamanlarda en iyisi.Bir solukta okudum.Nathan'a üzüldüm.Benim gelenlerin içinde ilk olarak okuduğum çr dır.En azından bir ara dev aibümleri deneyebilirsiniz.Dev albümler gerçekten enfestir.

Nemo

Nathan Never'dan vazgeçtiğinize ben de üzüldüm :-\ Rumar abimin dediği gibi gelecekte geçtiği için hemen bilimkurgu olarak düşünsekte bir şans vermenizi rica ediyorum :)  Ben de Nathan'ı daha çok gelecekte geçtiği için değil de, onun  yalnız halini, melankolik halini sevdigim için takip ediyorum. Nathan'a belki şöyle de diyebiliriz: Teks'in gelecekteki hali. Teks gibi Nathan da karısını kaybediyor. Sigmund'da,  Kit Carson olsun hadi :)  Gelecekte yaşayan ama geçmişe özlem duyan bir karakter olmasından dolayı bir şans belki de dev albüm ilk 3 sayı...
Nathan'ı bir nebze Legs için takip eden arkadaşlarıma da, Legs'in lezbiyen olduğunu söylemem gerekiyor  8) Hatta May ile aşk yaşıyor :-*
Özel Alfa Ajanı

yamac77

Valla sayenizde iyi açıldım, Nathan dev ciltlerden de birkaçını alıp deneyeceğim söz :)

NIC

Alıntı yapılan: yamac77 - 25 Temmuz, 2013, 11:27:09
Valla sayenizde iyi açıldım, Nathan dev ciltlerden de birkaçını alıp deneyeceğim söz :)

önce ilk 3 cildi okumalısınız devamında işler biraz karışıyor çünkü

Sonunda gelecekte 10 Nautilus gücündeki  Kara Nemo yetişti  :-*

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Nemo - 25 Temmuz, 2013, 11:24:00
Nathan'ı bir nebze Legs için takip eden arkadaşlarıma da, Legs'in lezbiyen olduğunu söylemem gerekiyor  8) Hatta May ile aşk yaşıyor :-*

Bence bir sakıncası yok ;D ::) :D
Sigmund'la aşk yaşasaydı kötü olurdu asıl ;D

pizagor

Alıntı yapılan: Nemo - 25 Temmuz, 2013, 11:24:00

Bu açıklama karakteri Türk erkeği nazarında daha da ilgi çekici hale getiriyor :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Legs'te Özgür Abi'in efsanevi "Çizgi Hatunlar - Tatminsiz Erkekler Çelişkisi Üzerine..." yazısında belirttiklerinin İtalyan versiyonu. O kadar ağırlıkla o hareketleri yapmak zor hayatım  8)

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2011/03/cizgi-hatunlar-tatminsiz-erkekler.html
Crom! Ölüleri Say...

NIC

Bu ay çıkan Color tex kitabında 4 adet hikaye var (dylan colorfest mantığı)

Toplam 132 sayfa ama ne kadar doyurucu olur tabi orası muallak

DAMPYR

Eski Teks sayılarını renklendirme işine aramı verdiler... ??? ::) :)

NIC

Aşağıdaki linkten teksin 2014 yılındaki çizerlerine ulaşılabilirsiniz;

Sırasıyla ;Alessandro Piccinelli , corrado roi , alfonso Font  :-X , fabio Civitelli , Seijas ernesto Garcia ve john Bruzzo

Dikkatime en çok Corrado Roi çekti Martin,Dylan,Brendon ve Dampyr derken bir çizer daha Tekse kaydı hadi hayırlı olsun

http://sergiobonellieditore.it/gallery/18041/Tex--un-anno-di-avventure.html

NIC

Önümüzdeki aylarda Boselli ve Piccinelli imzalı sayıyla El Morisco yine karşımızda

Piccinelli'nin çizilerini beğendim.

Küçük bir dedikodu Boselli şu aralar Yama ile ilgili bir hikaye yazıyormuş,İtalyanların vede google translate'in yalancısıyım  ;D

hanac

Alıntı yapılan: NIC - 13 Ocak, 2014, 20:39:39
Piccinelli'nin çizilerini beğendim.

Gerçekten çizimler 10 Numara.

NIC

Alıntı yapılan: hanac - 13 Ocak, 2014, 20:42:30
Gerçekten çizimler 10 Numara.

Ne kadar iyi-kötü çizer varsa Tekse kaydırıyorlar

Aslan Şükür'ün teks çizimi var mı merak ettim şimdi?

darkwood

Gizli Yüz ile Tex'in kavgası gibi olmuş, çizimler gayet güzel görünüyor.   :D
Darkwood Sakinleri..