Nic'den Teks İtalya

Başlatan NIC, 20 Şubat, 2012, 15:41:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Oğlak iyiydi sanki ::) çizgi düşlere para yetiştirmekte hayli zorlanacağız gibi.

OZAN BALIM

Çizgi Düşler harika işler yapıyor... Ama... Kabaca bir hesapla özellikle yayınlanan serileri es geçmeyen biri olarak aylık çr harcamam 300 TL'yi geçmeye başlayacak. Az basılan serilerin bir kısmını es geçmek demek bir yıl sonra bulamamak demek hepimiz farkındayız. Çizgi Düşler aylık 10 kitabı geçmemeli bence. Keşke 20-30 olsa ama tekrar baskının yapılmadığı, baskının sınırlı yapıldığı bir piyasada bu hızda yayın sanki çok doğru değil gibi geliyor bana. Bir an öyle düşündüm. Siz ne düşünüyorsunuz?

köstebek

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 13 Haziran, 2014, 22:59:33
Çizgi Düşler harika işler yapıyor... Ama... Kabaca bir hesapla özellikle yayınlanan serileri es geçmeyen biri olarak aylık çr harcamam 300 TL'yi geçmeye başlayacak. Az basılan serilerin bir kısmını es geçmek demek bir yıl sonra bulamamak demek hepimiz farkındayız. Çizgi Düşler aylık 10 kitabı geçmemeli bence. Keşke 20-30 olsa ama tekrar baskının yapılmadığı, baskının sınırlı yapıldığı bir piyasada bu hızda yayın sanki çok doğru değil gibi geliyor bana. Bir an öyle düşündüm. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu konuda birkaç uyarı daha aldık: Fumetticileri çok zorluyorsunuz, "piyasa" bu kadarı kaldırmaz, 6 veya 7 kitap yeter artar, daha fazla zorlamayın şeklinde.
Gerçekten sizlerin bu konudaki fikirleri nedir?

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 14 Haziran, 2014, 23:30:27
Bu konuda birkaç uyarı daha aldık: Fumetticileri çok zorluyorsunuz, "piyasa" bu kadarı kaldırmaz, 6 veya 7 kitap yeter artar, daha fazla zorlamayın şeklinde.

Aynen katılıyorum.

Aceleye gerek yok.

pizagor

Okur sayısı artmıyorsa biz de bir yere kadar dayanabiliriz.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

labirent

Sadık bir fumettici ve aile babası olarak aylık bütçem 200 TL. Ay içinde asla bütçeyi aşmam ve alacağım kitap altın kaplamada olsa mutlaka bir ay sonraya ertelerim.

Bu yüzden yeni ürün çıkarıp bizi zorlamayın çünkü bizim kurşunumuz sayılı.

Selamlar.

tommikser

Benim sıralamam ve önceliğim belli.Eğer o ay JBC çıkarsa ilk onu alırım ne kadar çıkarırsa bütçemin çoğunu ona ayırırım.Fiyat olarak zaten piyasanın en uygun yayın evi.Koca Batman yok bu kadar pahalı yok o yok bu denilirdi fumetti daha pahalı.Az sayıda basılıyormuş tarzı hafif abaya ise ne yapayım okursam nasibim okumazsam nasibim değil diyorum.JBC'den sonra Nathan ve bir kaç fumettiye bakarım.O ayki bütçem ne doldu mu benim için bitmiştir.Yayımcılar gerekirse ayda 14 adet bassın benim bütçem on ise o kadar da kalır.Dediğim gibi bu ara fiyat ve kalite açısından en iyi yayın evi JBC.Ha bu arada çizgili köstebek ne kadar güzel haber verirse versin dün ilk ağızdan duyduğum haberleri duysanız işte haber bu dersiniz değil mi Ertan abi? Bu arada güzel çay ve kek içinde teşekkürler.

Jedmau

Utandırıyorsun :) teşekkürler güzel sözlerin için

Afiyet olsun , en kısa zamanda tekrar görüşelim lütfen :)

rumar80

Bu güzel haberler neden sadece Güneş ile sınırlı???

dean

Güzel haberler bizimde hakkımız ::)

tommikser

Çok yakında dört yeni yayın kitapçılarda olabilir. :D Belki sizden önce ben okurum, belki şu ileride güzel bir çizgi roman dükkânı olur.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Haziran, 2014, 16:45:26
  Bu güzel haberler neden sadece Güneş ile sınırlı???

Devlet sırrı gibi :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

Bencede zorlamayın önce eldeki yayınları bitirelim.Herkesin belli bir bütçesi var.Yeni kitap çıktıkça eskilerden vazgeçmek zorunda kalıyoruz.... :-\ :'( :(

ercoktay

Ben daha önce de bu konuda yazmıştım. Eskiden destek amacıyla neredeyse çıkan her şeyi alıyordum. Sonra yayın sayısı arttıkça bütçemi de kısmaya başladım. Artık sadece ilk etapta okuyabileceğim dergileri alıyorum. Tabi ki benim de takıntılı olduğum çıkar çıkmaz almak istediğim çizgi romanlar var. Batman, Örümcek adam ve Nathan gibi bazı fumettiler hariç hepsinin alımlarını salıyorum.

Çok kitap çıkarmak bir süre sonra yayıncıya ilk nakit dönüşü sağlamadığında çok zorlamaya başlar. Bildiğim dr ve idefix gibi yerlerden tahsilat yapmadın uzun zaman aldığı.

İlk satışın yapıldığı 150-200 işi olmasa piyasa zor döner gibi. Ve bu 150-200 kişi ben de de olduğu gibi alımlarda daha seçici davranmaya başladılar gibi geliyor. 5-7 kitap bence daha uygun.

NIC

Civitelli'nin Yama için ilk çalışmaları

Muhtemelen 2 sene sonra yayınlanır