Ken Parker Tamamlanır mı ? Ken Parker'ı İstiyoruz !

Başlatan Mister NO, 19 Mart, 2012, 22:57:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Alıntı yapılan: sulkesen - 19 Şubat, 2013, 22:14:58
ken parker ülkemizde yayınlanan en kaliteli serilerden biri.fakat galiba satışları kötü ki yayın periyodu çok düzensiz siz sahip çıkarsanız tabiki yayınlanır ama sahip çıkılmazsa malesef devam edemez.

Şahsen ben Ken Parker'ın satışlarının çok da kötü olduğunu düşünmüyorum. Burada çizgi roman satan arkadaşlar da var. Onlar daha net sayılar verebilir. Yine de yayınevinin bu konudaki sorumluluğunu (sorumsuzluğunu) değiştirmez.

Bir seriye başlayıp, yarıyı geçtikten sonra 2 yılda 1 sayı çıkararak okuyucudan hangi fedakarlığı bekleyebilirsiniz? Buna rağmen yeni sayının çıkması için okuyucuların sahaflara ve yayınevine taleplerini ilettiğini biliyorum. Yine düzensiz yayıncılığın bazı okuyucuların bu seriyi biriktirmekten vaz geçmesine neden olduğunu da.

Son bir nokta da yarıyı geçmiş bir yayının kaç adet sattığı az-çok bilinebilir. Buna göre basılacak (satış miktarına göre) düzenli bir yayın periyotu ile çoktan tamamlanırdı Ken Parker.

Büyülü Rüzgar

Alıntı yapılan: altay1944 - 20 Şubat, 2013, 11:45:08
Ken parkerin zarar ettiğini pek inanasım gelmiyor ama iddia edecek kadar da inatçı değilimdir.Ama satmıyor savına gelince bunda suçu doğrudan okuyucuya atmakta insafsızlık olur.Ülkemizde kemikleşmiş bir okuyucu var. Sürekli tartıştığımız konudur bu.Birçok yayıncı yayınlarını fuarlara göre belirliyor okuyucunun ayağına gitmeyi üşeniyor,çözüm üretmiyorsa kusura bakmasın batması haktır.Anadolu okuyucusu eğer (ilyas,mesut,Altan, cem olmasaydı+net ortamında bazı siteler olmasaydı) sizce ne yapardı?Bir çok okuyucu daha ülkemde çizgiroman basıldığını bile bilmiyor.Yayıncı arkadaşlar kazançınızdan biraz vazgeçerek reklam maliyetine bütçe ayırın.Dernek nerede sahi bu konuda bir şeyler yapıyor mu?Neyse deşmeyelim konuyu...

mesut abi yayıncının asli ışı kitap basmaktır okuyucuya  ayagına kitap getirmek satmak değildir(dunyadada boyledir) o işler sırasıyla once dağtımın sonra bizim gibi satış noktalarının işidir ama ulkemizde dağıtımın yetersiz olması bızım gıbı satıs noktalarının azlıgı da yayıncıları bır haylı zorlamakta malesef.
Okuyucu sayısının gıttıkce azalması sebebi ile satıs noktalarının sayısıda artamamaktadır malesef ornegin kemıklesmiş okur dedıgınız rakam kactır mesela atıyorum 3000 kişi buda butun ulkeye dagılmıs varsayalım antalyada da toplam 20 okur var acaba o kadar kısı için bir satış noktası acılabılırmı kendını ıdame ettırebılırmı ?

DAMPYR

Alıntı yapılan: Büyülü Dükkan - 20 Şubat, 2013, 16:54:15

mesut abi yayıncının asli ışı kitap basmaktır okuyucuya  ayagına kitap getirmek satmak değildir(dunyadada boyledir) o işler sırasıyla once dağtımın sonra bizim gibi satış noktalarının işidir ama ulkemizde dağıtımın yetersiz olması bızım gıbı satıs noktalarının azlıgı da yayıncıları bır haylı zorlamakta malesef.
Okuyucu sayısının gıttıkce azalması sebebi ile satıs noktalarının sayısıda artamamaktadır malesef ornegin kemıklesmiş okur dedıgınız rakam kactır mesela atıyorum 3000 kişi buda butun ulkeye dagılmıs varsayalım antalyada da toplam 20 okur var acaba o kadar kısı için bir satış noktası acılabılırmı kendını ıdame ettırebılırmı ?
Antalyadan kaç müşterin var bilmiyorum İlyas ama ,Bu foruma Antalyadan üye sadece 2 kişi var.İnsanın nerede bu diğer okurlar diyesi geliyor.Haklısın burada bir çizgi roman dükkanı açılsa herhalde işi İstanbuldaki gibi olmaz... :-\ :'( :(

alan ford

47. sayı Gerçek'i Nefes ve Düş'ün ardından okudum. Berardi imzalı muhteşem bir hikaye daha.Ken Parker her seferinde çizgi romanın memleketi, renklisi -  siyah beyazı, westerni- bilim kurgusu olmaz,  iyisi -kötüsü olur ; iyisi de işte budur dedirtiyor. Bu sayıyla birlikte Eren M. Paykal'ın ismi de çevirmen olarak geçiyor. Ken Parker'ın hızlanmasında acaba bu çevirmen takviyesinin de etkisi var mıdır ?

Bir de bana mı öyle geldi bilemedim ama sanki kağıt ve baskı değişmiş geldi ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

caretta

Son günlerdeki yayın bereketinde bir de Ken Parker çıksa hiç de fena olmaz!49.sayıyı bekliyoruz...

DAMPYR

onada nazar değdi ardarda çıkan bir iki sayıdan sonra gene yavaşladı... :-\ :'( :(

darkwood

Mizallo nun hatrına birkac sayìdan sonra yayìnlar yine yavaşladı.
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Seriyi başka bir yayınevine devretseler de kendileri yeni yıllıklar, albumler vs islerine yönelseler. Her nekadar kanyondaki müthiş(!) Imza günlerini ve tavırlarını unutmasakta iyi niyetle söylüyorum.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2012'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Ken Parker, "En İyi Fumetti Seri" dalında ikinci seçilmiştir.

NIC

caretta

İşte bu güzel haber!Acaba bu macera Tay Yayınlarında çıkan "Kaledeki Hain" adlı macera mı?

DAMPYR

Nihayet zorlamaylada olsa bir ilerleme var sonunda... :-\ 8) :D

alan ford

Uzun süredir  haziran ve kasım gibi 2 sayı çıkartıyor Rodeo şaşacak bir şey yok ,sadece geçen sene üçlediler.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

caretta

29 haziranda sorduğum sorunun cevabını kendim vereyim:Evet "Kan Kırmızı"adlı macera Tay Yayınları tarafından
yayınlanan"Alaska"serisinin 6.sayısı olan"Kaledeki Hain"adlı macerası.Tay Yayınları çevirmeni yazmamış ama Ay Barka
olmalı...

Nightrain

Sanırım Ken Parker'in ciltlerini göremeyeceğiz. Çünkü birçok sayısı tükenmiş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"