X-Men'de gay açılımı

Başlatan kalidor, 25 Mayıs, 2012, 08:31:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hanac - 01 Haziran, 2012, 23:30:36
Alıntı yapılan: gunessemerci - 01 Haziran, 2012, 23:29:16
Olan Umar abimin kahramanina oldu.Umar abim sanirim şoktadır ;D

Umar Abin bu durumu yerinde incelemek üzere ABD ye gitti.

Hatırlarsan HSD üyesi olarak kazanmıştı bu geziyi.
bu imkanları sağlayan derneğimiz ve sayın yöneticilerimize teşekkür ediyoruz  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Söyle bir resme denk gelmistim facebook'ta paylasayim.

Cevirisi asagi yukari su sekilde:
Eger cocugunuzun bu resimden (gay evliligi) duygusal olarak yara alacagini dusunuyorsaniz,
ama bu resmi (punisher) görmesini umursamiyorsaniz korkunc bir ebeveynsiniz.

Gambit

insanlarin birbirini seven insanlari yadirgamasini veya tepkili yaklasmasini anlayamiyorum

Gecen hafta Bilgi universitesinde bir festival vardi; kiz arkadasimla cimlerin uzerinde oturmus muzik gruplarini dinlerken, onumuzden iki genc erkek birbirine sevgiyle sarilmis, mutlu ve rahat bir sekilde gectiler. Bu bizim hosumuza gitti. Turkiye de ki insanlar rahat rahat birbirlerini sevdigini soyleyemiyorken, kadinlarin cogu esini secme sansina bile sahip degilken, eslerinden siddet goruyorken, iki insanin birbirini sevmesini kim nasil yadirgayabilir ki ?  Ben bir erkek olarak, nasil bir kadina duygusal seyler hissediyorsam, gay veya lezbiyen kisiler de genleri, yani ALLAH tarafindan yaradilislari itibari ile kendi cinslerini ayni duygusal seyleri hissediyor. Nasil benim kiz arkadasimla birlikde olmama - evlenmeme karismiyorsaniz, onlara da karisamazsiniz. Birbirini seven iki kisi oldukdan sonra gerisinden bize ne.

s.b

İş birbirini sevmek ve tercih meselesi olarak görülürse bu tür sevgi ve tercih enseste kadar gidiyor biliyorsunuz değil mi?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gece kartalı

Alıntı yapılan: Gambit - 02 Haziran, 2012, 13:06:50
insanlarin birbirini seven insanlari yadirgamasini veya tepkili yaklasmasini anlayamiyorum

Gecen hafta Bilgi universitesinde bir festival vardi; kiz arkadasimla cimlerin uzerinde oturmus muzik gruplarini dinlerken, onumuzden iki genc erkek birbirine sevgiyle sarilmis, mutlu ve rahat bir sekilde gectiler. Bu bizim hosumuza gitti. Turkiye de ki insanlar rahat rahat birbirlerini sevdigini soyleyemiyorken, kadinlarin cogu esini secme sansina bile sahip degilken, eslerinden siddet goruyorken, iki insanin birbirini sevmesini kim nasil yadirgayabilir ki ?  Ben bir erkek olarak, nasil bir kadina duygusal seyler hissediyorsam, gay veya lezbiyen kisiler de genleri, yani ALLAH tarafindan yaradilislari itibari ile kendi cinslerini ayni duygusal seyleri hissediyor. Nasil benim kiz arkadasimla birlikde olmama - evlenmeme karismiyorsaniz, onlara da karisamazsiniz. Birbirini seven iki kisi oldukdan sonra gerisinden bize ne.

Karıştığımız yok zaten kimseyi gidip de uyarmadık, taciz etmedik, dövmedik, ters ters bakmadık ama rahatsız olma hakkımıza da siz saygı gösterin bence.

Gambit

Alıntı yapılan: s.b - 02 Haziran, 2012, 13:38:36
İş birbirini sevmek ve tercih meselesi olarak görülürse bu tür sevgi ve tercih enseste kadar gidiyor biliyorsunuz değil mi?

Sami bey bunlar ince ve karisik konular ama   ile gay/lezbiyenlik ayni cizgide degil. Karistirmamak lazim. Mutlaka desmek gerekiyorsa,  %90 buyuk insanlarin kucukleri kullanmasidir ve kucuk bireyin rizasi yoktr.

Gece kartali sizin begenmeme tercihinize saygim var, muhabbet donduruyoruz.

Genel herkese:

Muhabbet demisken, gunesi gordum u izleyen var mi? Orda da elinde olmadan boyle hisler duyan bir aile bireyinin drami da isleniyordu yan konu olarak. Gay veya lezbiyenleri sevmemek ok ama unutmayin bu onlarin elinde degil ve sizin cocugunuz da onlardan birisi olabilir

alan ford

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 02 Haziran, 2012, 12:47:00

Eger cocugunuzun bu resimden (gay evliligi) duygusal olarak yara alacagini dusunuyorsaniz,

Sonuna kadar katıldığım bir görüş. Şiddeti bu kadar kanıksamışken , insanların cinsel kimliklerine bu kadar takılmak da ancak insanoğlunun becerebileceği bir şey zaten.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Alıntı yapılan: alan ford - 02 Haziran, 2012, 15:29:16
Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 02 Haziran, 2012, 12:47:00

Sonuna kadar katıldığım bir görüş. Şiddeti bu kadar kanıksamışken , insanların cinsel kimliklerine bu kadar takılmak da ancak insanoğlunun becerebileceği bir şey zaten.

Hangi çocuk Punisher okur?  Bence diğer resmi doğrulamayı amaç edinmiş yanlış bir örnekleme bu.
Çocuk anna ve babayı taklit ederek büyür, onun yetişmesine yön veren anne ve babadır.
Ben elimden geldiğince her ikisindende çocuklarımı sakındıran bir ebeveyn olmayı tercih ediyorum.
Bu yüzden benim önyargılarıma göre aşırı olan hiçbir kitabı evime sokmuyorum.
Fakat büyüyüp ayaklarının üzerinde durmayı öğrendikleri zaman, bu kitapları okuyup okumamak ise tamamen onların tercihlerine kalır.
Darkwood Sakinleri..

Gambit

Darkwood cum sen comics okumuyorsun ama ben soyle bilgilendireyim seni: haftalik cikan ince cizgi roman fasikulleri de ki ic sayfalardaki reklamlarin yarisi wolverine ise diger yarisi hulk dur. Kisacasi cocuklar cizgi roman da zannettiginden fazla siddete maruz kaliyorlar

alan ford

Alıntı yapılan: darkwood - 02 Haziran, 2012, 17:03:10

Hangi çocuk Punisher okur?  Bence diğer resmi doğrulamayı amaç edinmiş yanlış bir örnekleme bu.
Çocuk anna ve babayı taklit ederek büyür, onun yetişmesine yön veren anne ve babadır.
Ben elimden geldiğince her ikisindende çocuklarımı sakındıran bir ebeveyn olmayı tercih ediyorum.
Bu yüzden benim önyargılarıma göre aşırı olan hiçbir kitabı evime sokmuyorum.
Fakat büyüyüp ayaklarının üzerinde durmayı öğrendikleri zaman, bu kitapları okuyup okumamak ise tamamen onların tercihlerine kalır.

Burada önemli olan nokta önyargılar kısmı. Ben de dahil hemen herkes önyargılarla hareket ettiği için tartışıyoruz zaten. Yine de yukarıdaki resmin bu kadar çabuk harcanmaması gerektiğini düşünüyorum.

Çizgi roman ve özelinde Marvel aleminin post Obama sonrası böyle bir harekete kalkışması çok anlamlı gelmiyor. Bunu peşinen söyleyeyim. Muhtemelen bağımsız çizgi romanlar bu konuyu defalarca deşmiştir ve kaymağını X- Men yiyordur. Bu konuda her türlü eleştireye hak veririm.  Ama bunun aşırı ya da marjinal olduğu konusuna hak veremiyorum. İnsanların cinsel kimlikleri bizim önyargılarımızın ötesindedir ve Gambit'in de belirttiği gibi biz olmasak bile sevdiklerimizin kimlikleri bu yönde olabilir.

Kaldı ki sanatın ve çizgi roman'ın en önemli işlevlerinden birinin de insanın ufkunu genişletmek , önyargılarını kırmak olduğunu düşünüyorum.  Eğer sadece holywood'a kalsaydık kızılderiler de tu kakaydı. Alllahtan Zagor ,Alaska ve Teks vardı, Gamlı BaykuŞ'u ve Tonka'yı tanıdık ki kızılderilelrin de bizden olduğunu gördük. Yukarıda ki X Men'de önyargılarımızı kırar, insana din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı göstermeden bakmamazı sağlarsa ne mutlu bize
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

Yok mu yeni (g) haberleri. Uyumayalım lütfen.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Nightrain

Sanki dünyanın sonu gelmiş gibi davranıyorsunuz. Başımıza taş yağacak deyin de, tam olsun. Amma abartıldı ha...
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"