Logicomix - Albatros

Başlatan Büyülü Rüzgar, 05 Ekim, 2012, 18:55:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Büyülü Rüzgar

Mantığın hikayesi LOGICOMIX çıktı. Büyülü Rüzgar'dan temin edebilirsiniz.

LOGICOMIX

seastar1000

bugun martın mısterı alırken gordum fakat kapalı kutu ıcını goremedıgımden 30tl verıp alamadım
kıtap hakkında bılgısı olan varmı yada okuyan

hanac

alan ford

Ekim ayının en güzel süprizlerinden biriyle albatros kitap sayesinde karşılaştık.

Logicomix 20. yüzyılın en büyük düşünürlerinden , matematikçilerinden ve siyasi eylemcilerinden ( evet hepsi aynı kişi) Bertrand Russell 'ın  hayatını çok güzel bir kurguyla sunuyor.  Üstelik yaratıcıları da , çizgi roman da pek esamisi okunmayan komşumuz Yunanistan'dan.  Russell'ın matematiğe ve hayata bakışı , yaşamının temel dönüm noktaları , Witgenstein , Frege ve Godel gibi dehalarla ilişkileri ve bir yandan da bu çizgi romanın yaratım süreci harika bir kurguyla birleştirilmiş.

Üstelik albatros kitap ,  çizgi roman dizisi diye de not düşmüş. Bu da her an yeni süprizlerin olabileceğini gösterir. 

Bu arada kitabın hazırlanmasıyla ilgili şöyle bir de video var :

http://webtv.radikal.com.tr/Kitap/1719/logicomix-nasil-yapildi.aspx

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

Ben daha okuyamadım ama başlığı görsellerle ve bir ÇROP linkiyle süsleyeyim dedim :)

Logicomix ile ilgili ÇROP linki : http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2012/10/logicomix-sonunda-ulkemizde-basld.html

haysat

Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu

17 Aralık, 10:00 - 30 Aralık, 22:00

Tepe Nautilus, 25 ülkede yayınlanan ve yayınlandığı ilk günden bu yana beğeniyle okunan Logicomix adlı çizgi romanının yapım aşamalarının 6 bölümde anlatıldığı çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

TIME dergisi tarafından roman-dışı kategorisinde "En iyi ilk 10 kitaptan biri" seçilen Logicomix, Treviso Çizgi Roman Festivali "En İyi Çizgi Roman Ödülü", New Atlantic Bağımsız Kitap Satıcıları Ödülü, Bertrand Russell Derneği Kitap Ödülü, Hollanda Kitap Satıcıları Ödülü dahil pek çok uluslararası ödüle ha
k kazanmıştır.

Tepe Nautilius AVM ve kitabın Türkiye'deki yayıncısı Albatros Kitap işbirliği ile dünyada ilk kez Türkiye'ye getirilen sergi "Temalar", "Yapım aşamaları", "Bilim insanları", "Mekânlar", "Yaratıcı ekip" ve "Logicomix hakkında" adlı toplam altı bölümden oluşuyor.

Logicomix Hakkında

Logicomix", 2009 yılında yayımlandığında hem felsefe ve matematik üstüne düşünmeyi sevenler hem de çizgi roman tutkunları tarafından ilgiyle karşılandı.
Bertrand Russell, Wittgenstein, Gottlob Frege, Kurt Gödel gibi ünlü flilozoflar ve Logicomix'in yaratıcıları Matematiğin temellerini araştıran ve anlatmayı hedefleyen Logicomix'in sıradışı kahramanları arasında yer alıyor. Dünyada başka örneği olmayan bu çizgi roman'ın konusu ise mantık ve matematik alanında çığır açıcı çalışmalar gerçekleştiren ünlü İngiliz filozof Bertrand Russell'in hayat hikayesinin üzerinden felsefe, mantık, matematik ve ünlü filozofların ispatları ve paradoksları üzerine kurgulanıyor.

Tepe Nautilus AVM
Fatih Cad. No: 1, Kadıköy, İstanbul
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Facebook'taki "Çizgi Roman Dostlar" sayfama mesaj olarak atıp tanıtımını yaparmısınız dediler bende konu çizgi roman olunca ilgilenecek arkadaşlar olur diye duyurayım dedim..
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

V

Son gelen kitaplarımın arasında Logicomix'te var..Okumaya fırsat bulursam bir değerlendirme yapacağım inşallah..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Engin abi çok ama çok iyi olduğundan emin olabilirsin.Bu arada senden aldığım Tay Kızılmaske'leride okumaya başladım.Çocukluğuma geri döndüm sayende.

DAMPYR

Alıntı yapılan: gunessemerci - 14 Aralık, 2012, 22:48:17
Engin abi çok ama çok iyi olduğundan emin olabilirsin.Bu arada senden aldığım Tay Kızılmaske'leride okumaya başladım.Çocukluğuma geri döndüm sayende.
Logicomix bana göre değil.Bu tür kitaplar pek beni sarmıyor.Kızılmaske'ye gelince Kızılmaske Demeyin ya.yaram sızlıyor.Ah Demirbaş Ah ne olurdu bitirseydin şu klasik Kızılmaskeleri... :-\ :'( :(

sulkesen

İlkbaşta çizgilerini biraz yadırgasam da konu oldukça güzel insana bilim, matematik, mantık gibi konularda önemli bilgiler veren çok güzel bir eser.Arkadaşlar aksiyonu bol bir macera beklemesin öğretici bir eser olarak bakmalısınız bu arada çıkaran yayın evini kutlarım

hennessy

Evet arkadaşlar Sayın Kosta Sarıoğlu'nun Logicomix: Bir Çizgi Romanın Doğuşu adlı Türkçe alt yazılı tanıtımını izlemeniz için bana verdiği dvd'yi kendisinin izni ile internete yükledim. Bu harika görseli izlemenizi 20 dk.ayırmanızı başkalarınada izletmenizi canı gönülden isterim.

http://www.dailymotion.com/video/xxye6g_logicomix-bir-cizgi-romanyn-doyuyu_creation#.UTUJrTvDFol
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

iki kafadarın gözünden Bertrand Russell hayatı konu alınmış. Bertrand Russell  kend gözünden hayatını anlatmış. Sade çizimleri ile bir matemetikçinin dilinden sadeleştirilmiş matematik hiç sıkılmadan okuacaksınız bu güzel yayını bizle buluşturanlara tekrar teşekkür ederim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Su an yüksek hızlı trende logicomix ı 2.kez okudum ve cok buyuk bir haz aldım.

They drew first blood...