Mister No Günü

Başlatan Mister NO, 02 Kasım, 2012, 12:23:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Günün keyfini çıkartıyorum dostlar

Zeljko

Alıntı yapılan: Nemo - 01 Haziran, 2019, 11:04:13
Mister No günümüz kutlu olsun:) Jerry candır. Umarım Lal, bir an evvel bizi buluşturur MNO Revolution serisiyle.

Açıkçası Lal kitabevinden bu güne dair paylaşımda bulunmasını beklerdim hatta güzel bir sürprizle süsleyerek yapılacak bir paylaşım hepimizi erkenden bayram havasına sokardı.Neyse umut etmeye devam...Kutlu Olsun
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Mister NO

"Yağmur sonsuza kadar sürmez, elbet duracak. Belki de sokakların bütün pisliğini temizleyecek"

Mr No-- "CIA'nın Emrinde"  macerası

Mister NO

New York'ta Village Vanguard'da değil Manaus'ta Paulo Adolfo'nun barında olabilirsin.

Güzel bir jazz şarkısı dinlemek keyiflidir. Her ne kadar söyleyen Billie Holiday değil Dana Winter olsa da

Camel sigaramın yanında en sevdiğim viski Ballantine's yerine ucuz Kaşaça içiyorum. Ama ne farkeder?

İnsanın yanında dostları olduktan sonra gerisi önemli değil.

Mister NO

1 Haziran Mister NO Günü Kutlu Olsun

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Mister NO

Gün sessiz geçiyor arkadaşlar  ;D

Mister NO

Günün sonuna geliyoruz  :)

gamlıbaykuş

Mister No günü kutlu olsun. Lal Yeni seri ile heyecanlandırdı. Daha fazla bekletmezler umarım.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

İyi ki okuma şansına erdim. Kötü de olsa en sevdiğim çizgi romanın orijinal bir sayfasına sahip oldum :).

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yunusmeyra

"Gerçek bir gezi tutkunu olan ve sevgili Ay Barka'dan öğrendiğimize gö­re yetmişli yılların başında lstanbul'a da gelen Nolitta, maceraların geçtiği zamanı ellili yıllar, mekanı ise ilk kez 1968 yılında gidip görme fırsatı bul­duğu Manaus olarak seçmesinin nedenini şöyle açıklıyor: "O dönemde bi­le Amazon ormanları gezegenimizde macera yaşanabilecek en son yerler olarak kabul ediliyordu. Büyük bir bölümüne insan ayağı basmamış vahşi topraklar, beyazların uygarlığıyla ya hiç tanışmamış ya da kıyısından köşe­sinden ancak tanık olmuş yerli kabilelerinin yaşadığı heyecan verici bir düşler ülkesi gibiydi. Kabile savaşları hala sürüyordu, bölgeye giden araştır­ma ekipleri hala kaybolabiliyordu, eski uygarlıklara ait hazineler ya da ya­pılar bulmak hala mümkündü. Bugün orada pek çok şey değişti. Mister No'da gördüğünüz ormanlık alanların büyük bir bölümü, otoyol yapılması için kesilip yok edildi. Bir yerli kabilesinin kurulu olduğunu gördüğünüz yerde bugün mutlaka devasa bir otel yükseliyor.

Peki neden Amazon'un da­ha da vahşi olduğu, örneğin otuzlu değil de, ellili yıllar? Öyle ya, on doku­zuncu yüzyıl bile olabilirdi... Ama daha uzak geçmişe gidilseydi, öyküler da­ha ilginç bir hal alacağı yerde monotonlaşabilirdi. Bir 'geçiş dönemi' seç­mek bana daha yerinde bir kararmış gibi göründü. Yerlilerden beyaz yerle­şimcilere, ormandan uygarlığa, geçmişten şimdiye bir geçişin yaşandığı bir dönem daha uygun olacaktı.( ... ) Bana göre ellili yılların Amazon bölgesi, on dokuzuncu yüzyılın vahşi batısına denk düşüyor. ( ... ) Ayrıca ellili yılla­rı seçerek dönemin müziğini, filmlerini ve dillere destan zarafetleriyle efsa­nevi güzellikteki kadınlarını da maceralara ekleme fırsatı buldum."
oğlak yayınları- efsanevi mister no maceraları 2- Zeynep Akkuş'un giriş yazısından...

mister no günümüz kutlu olsun  :)

bu güzel günden ilhamla yapılabilecek bir kaç güzel etkinlik:

- mister no'nun, "MİSTER NO VE SİNEMA" http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4458.0.html ve illaki "Mister NO'nun Sevdiği Şarkılar" http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3782.0.html başlıklarının kılavuzluğunda okuyacağınız mister no maceralarının ağzınızda bambaşka bir tat bıraktığını göreceksiniz ki, bu sayfalardaki bilgiler ve ipuçları başlı başına bir hazinedir.
not:mister no başlığındaki emek isteyen bir çok yazının ve notların bir araya getirildiği başlıkların yazarının da mister no olduğunu farkedeceksiniz...

- peder clemente'in harika içeriği ve bir o kadar emekle hazırlanmış yazısını okuyabilir ve "ah!" çekip tümden bir mister no külliyatı okuma işini önünüze hedef olarak koyabilirsiniz. Mister NO Saga: New York'a doğru... http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,14157.0.html

- hennessy'den "bomba röportaj!" adıyla e-dergimizde yayınladığımız ve efsanevi mister no çizeri Diso ile gerçekleştirilmiş bir söyleşi okumak... altın madalyon e-derginin 5. sayısında yayınlandı, bizler için hennessy sordu, usta Roberto Diso yanıtladı: http://www.mediafire.com/download/h5fchuie53p03j8/ALTIN+MADALYON5.pdf

- Nemo'nun yılların mister no hayranı olarak gerçekleştirdiği düşünü(düşümüzü mü demeli  ;) ) yani "manaus gezisi"ni okumak... eminim "corona" nedeniyle yerlerimize çakılan biz "macera çocuklarına" iyi gelecektir. MISTER NO'NUN İZİNDE: MANAUS (ALTIN MADALYON- E-DERGİ, 7. SAYI) https://www.mediafire.com/?2sdc7fxc41edkpu
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Alıntı yapılan: Mister NO - 01 Haziran, 2020, 00:24:09
1 Haziran Mister NO Günü Kutlu Olsun

Mister No günü hayırlı olsun.

@Mister No, son yolladığın 3 resmi göremiyorum.  ???

Mister NO

Alıntı yapılan: hanac - 02 Haziran, 2020, 07:57:26

@Mister No, son yolladığın 3 resmi göremiyorum.  ???

Ben oldukça net görüyorum  ;D

Sorun neden kaynaklı bilmiyorum ama ben pc den giriyorum siteye sorun yok resimlerde.

Eski yıllara ait bazılarında bozulma var ama. Onları yeniden yüklemeye çalışacağım.

Mister NO

1 HAZİRAN MİSTER NO GÜNÜ KUTLU OLSUN

hanac