Grafik Kanon - Kolektif

Başlatan alan ford, 09 Kasım, 2012, 22:16:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

110 TL'lik etiket fiyatıyla cep yakan bir müjdeyle karşınızdayız sayın forum okurları.
Üstelik 2. ve 3. cildi de olacakmış. İdeefix'te ön siparişte , çıkış tarihi 15 Kasım olarak gözüküyor. Ayrıntılı bilgi linkte

http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=QFFZ7KUS0K5K6YXPHP19&searchstring=grafik%20kanon
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tunaorhun

110 liraymış. Güzel olsun artık.

pearl jam

Çok güzel bir yayına benziyor.

BAHADIR

Güzel olsun,uzak olsun diyesim var...

HacıGeraltEmmi

Ebat olarak büyük, HC ve 492 sayfa olsa da biraz tuzlu bir fiyat 110 TL. :o Almak için görmek lazım, ya da hiç görmeyip şeytana uymamak lazım :-\

Edit: Üstelik renkliymiş. Diğer HC ciltlerle kıyaslayınca normal gibi gelmeye başladı fiyat :-\

pearl jam

Lal'in soft kapak küçük boy saman kağıda basılı 3.5 klasik cildi fiyatına 492 sayfa hc büyük boy renkli, çr piyasasındaki fiyatlara bakınca çok da uçuk bir fiyat gibi gelmedi bana.

alan ford

Bu kitap ideefix kitap fuarını bekler. Orada 70 TL'ye düşer alırım :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Eflatun

Kitap sert kapak değil galiba,yakından gören varmı?

yunusmeyra

son cildide (3. cilt olacak..) amerika'daki baskıyı izleyen aylarda eylül 2013'e kadar yayınlarız diyorlar..1 sene içinde 3 cilt ve bir 250-300 tl. civarı ek masraf.hmm..thorgal ve söz verdiğimiz diğer çizgi romanları "satın alma listesinin" başında muhafaza ederek almamız lazım..2013'te enflasyona ve "alım güçsüzlüğümüze" kendimizi ezdirmeden bir yol bulacağız elbet..bu eseri basanlarıda ödüllendirmek lazım di mi?  ;)  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

bu yayını çok merak ediyorum.Üst sıralarda yer edindi.

kalidor

Kitap fuarında göz attım ama fiyatını sormadım. İçinde 25-30 tane belki daha fazla kısa hikaye var. Çizimleri beğenmedim.  Çizgiromandan çok mizah kitabına benziyor. Tabii ben bir çizgiroman okuru olarak herhangi bir akım veya sanatsal bakış açısı gözetmeksizin :) böyle bir yorumda bulunuyorum. İşin içinde olanlar ressamlar, grafikerler vb beğenebilirler.
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Kasım, 2012, 11:55:35
Kitap fuarında göz attım ama fiyatını sormadım. İçinde 25-30 tane belki daha fazla kısa hikaye var. Çizimleri beğenmedim.  Çizgiromandan çok mizah kitabına benziyor. Tabii ben bir çizgiroman okuru olarak herhangi bir akım veya sanatsal bakış açısı gözetmeksizin :) böyle bir yorumda bulunuyorum. İşin içinde olanlar ressamlar, grafikerler vb beğenebilirler.
mesela bu eserdeki bazı çizerlerin çizim ve öykü anlatış tarzlarına benzerliği olan yerli çizerlerimiz-mizah dergisi çizgi romancılarımız var..yapılan işi ,çizgi roman ve grafik öykü anlatımından ayrı tutmamakla beraber çizim tarzları bana da çok hitap etmez..aslında "grafik roman-öykü" anlatısı olan bu kitapları alma sebebim farklı çizim ve anlatım ustalarının bizlere neler sunduklarına ve nasıl anlattıklarına bakmak..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Kasım, 2012, 11:55:35
Çizimleri beğenmedim.  Çizgiromandan çok mizah kitabına benziyor.

aynen ben de oyle

pas gectim cok kolay olarak

cizimler iyi degilse, cizgi roman okumak pek mantikli gelmiyor bana, roman okurum daha iyi diye dusunuyorum artik

pearl jam

Alıntı yapılan: doruk - 20 Kasım, 2012, 09:39:17
Kitap sert kapak değil galiba,yakından gören varmı?

Bugün inceleme fırsatım oldu. Sert kapak denmişti ama maalesef değil. Bu kadar kalın ve dolayısıyla ağır bir kitaba sert kapak şarttı bence. Kitapçıda gördüklerimin kapakları ( biraz da kitapçının özensiz dizmesinden dolayı ) deforme olmuştu bile. Onun dışında baskısı güzel ama dediğim gibi sert kapak olmaması beni hayal kırıklığına uğrattı biraz. Bu sebeple 110 liralık fiyatı iyice pahalı gelmeye başladı gözüme ama yine de bir şekilde ( idefix :) ) alacağım sanırım