Le Grand Duc - Çizgi Düşler

Başlatan darkwood, 09 Kasım, 2012, 20:24:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Tek kelime ile MUHTEŞEM bir üçlü. Her karesi ayrı bir tablo. Konusu da güzel. Böyle yayınların sayısı artsa keşke.

yeryüzü

bu hafta okudum,
çizgiler de hikaye de çok güzeldi.
insani olan her şey var,
aşk,dostluk,hırs,kin,idealler,paylaşma,vs...
son bölümlerde çok duygulu kareler var,
etkileyici ve başarılı....
hc baskısını bilseydim keşke....
[/color]

cenevre'de bir kitabevinde...
[/size][/color][/b]

s.b

2. Dünya Savaşı.
       Rus ve Alman Hava Kuvvetleri arasında geçen hava şavaşı ağırlıklı bir hikaye.
                              İki düşman ülkenin iki düşman pilotu.
"O pis nazilerin sonuncusunu da öldürdüğüm gün mutlu olacağım" diyen Rus savaş pilotu Gece Cadısı Lilya ile Almanların gözüpek savaş pilotu olmasına rağmen nazileri sevmeyen Wulf'un hem kendi içlerindeki hem de havadaki mücadelelerini kaçırmayın.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Çizimler ve konu güzel olunca tadından yenmiyor.bende tavsiye ediyorum.okunması gerekenlerin arasına koyun... 8) :D ;)

s.b

Gökyüzündeki savaş hem gece

hemde gündüz sürüyor.

hennessy

Le Grand Duc çizeri Romain Hugault ile facebookta yaptığım ufak bir soru cevap söyleşisi yakında altın madalyonda yayınlanacaktır.

Bizi kırmayıp samimice cevaplayan Hugault'a teşekkür ederiz.

s.b

Alıntı yapılan: hennessy - 29 Aralık, 2012, 18:41:37
Le Grand Duc çizeri Romain Hugault ile facebookta yaptığım ufak bir soru cevap söyleşisi yakında altın madalyonda yayınlanacaktır.Bizi kırmayıp samimice cevaplayan Hugault'a teşekkür ederiz.

Bekliyoruz efendim.

mandrake66

Le Grand Duc çizeri Romain Hugault ile facebookta yaptığım ufak bir soru cevap söyleşisi yakında altın madalyonda yayınlanacaktır.Bizi kırmayıp samimice cevaplayan Hugault'a teşekkür ederiz.

İşte 21. yüzyıl çizgi roman yayıncılığı böyle yapılır.

Avrupa'da ki bir çok yayınevi ile yarışıyorsunuz.

Tebrikler ve teşekkürler...

hanac

Le Grand Duc çizeri Romain Hugault ile facebookta yaptığım ufak bir soru cevap söyleşisi yakında altın madalyonda yayınlanacaktır.

Bizi kırmayıp samimice cevaplayan Hugault'a teşekkür ederiz.

Sayın Henesi,

Grand Duc'u az önce bitirdim.

Şu soruları sordunuz mu kendisine;

* Hikaye devam edecek mi ?

* Çizimleri bilgisayar ile mi yapmış ?

* Hikayenin adı niye "Le Grand Duc", tamam bu bir uçağın adı. Ama hikayede neredeyse hiç yer almıyor.

* Bu 3 cilt, Fransa'da kaç adet sattı ?

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 30 Aralık, 2012, 12:52:56
Sayın Henesi,

Grand Duc'u az önce bitirdim.

Şu soruları sordunuz mu kendisine;

* Hikaye devam edecek mi ?

* Çizimleri bilgisayar ile mi yapmış ?

* Hikayenin adı niye "Le Grand Duc", tamam bu bir uçağın adı. Ama hikayede neredeyse hiç yer almıyor.

* Bu 3 cilt, Fransa'da kaç adet sattı ?

Hasan abi ben daha çok çizer hakkında bilgi toplamak için aşağıdaki soruları sordum yarın akşam veya salı günü cevapları gelecek

1.Mr.Romain Hugault kendinizi tanıtırmısınız?
2.Uçak ve pilotluğa merakınız ne zaman başladı?
3.Le Grand Duc'den önce çizdiğiniz çizgi romanlar hakkında ve gelecekteki planlarınız hakkında bilgi verirmisiniz?
4.Le Grand Duc çizgi romanındaki çizimleriniz gerçekten çok güzeller.Le Grand Duc'de ki kadın karakterlerinde ve uçak çizimlerinde model kullandınızmı?
5.Hangi çizerleri kendinize örnek aldınız,en beğendiğiniz çizerler kimlerdir?
6.Bu işe gönül vermiş çizerlere tavsiyeleriniz neler olur?
7.Çizdiğiniz çizgi romanlar kaç dile çevrildi?
8.Hangi tür çizgi romanlar okuyorsunuz, favori karakterleriniz hangileri?

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 30 Aralık, 2012, 18:03:42
.Hangi tür çizgi romanlar okuyorsunuz, favori karakterleriniz hangileri?

Zagor ve Hulk favorilerim dermiş.  :)

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 30 Aralık, 2012, 18:28:31
Zagor ve Hulk favorilerim dermiş.  :)

Hulk derse onu Batman olarak değiştiririm merak etme abi :)

hennessy

1. Mr. Romain Hugault could you please introduce/mention about yourself?
I'm Romain Hugault, 33 yeans old. i draw comic books since 2005, after my 5 years at art school.

2. How long have you been interested in planes and being a pilot?
My father was pilot in the french air force... that's was i my found of aviation since i'm a child. I learn flying at the age of 16. I now have my own plane, a 1943 Piper cub.

3. Could you please give us some details about the comics you created before Le Grand Duc? Could you please also mention about your future plans?
My first book was "le Dernier Envol" a one shot edited in 2006. 4 stories of pilots during he World war 2.after i made "Au-delà des nuages" a story in 2 books of é friends from 1933 to 1945. after i made "Le grand duc" and now i'm working on "Le pilote à l'Edelweiss" a story of 2 twins brothers during the 1 world war.

4. Your drawings in Le Grand Duc are really amazing. Have you used any poser for your female characters and any model for plane drawings?
i used models for the planes, to know the shapes. and i have a lot of books for details and comprehension. But i never draw after a photo, i love drawing and i prefer make my own compositions.

5. Which comic artists have you taken as example for yourself? Who are your favourite comic artists?
I don't read a lot of comics, so have just few drawers i really love. for the planes i love the work of Francis Bergèse. which is a great plane drawer. but there are plenty of really outstanding drawers in europe.

6. Could you please advise your recommendations to those who love to be involved in comic art?
Work hard, and make an art school. Try to make projects that you really love, not because it's "bankable", and work with passion.

7. How many languages have your comics been translated into?
I think we are 12 foreign editors now, event in japanese, where it's a great sucess (grand duc reprinted 3 times)... I know it's now in Korean an USA since few month.

8. What type of comics you prefer to follow? Who are your favourite characters?
I do not have a lot of commics. in fact what i prefer is drawing, so, i collect all the drawers i love.

We thank you very much for answering our questions in behalf of Altin Madalyon Comics Forum. We look forward to meet you when you ever come down to Istanbul.
Of course! It will be a pleasure tu meet my turkish readers.

Çevirelim Türkçesinide yayınlayacağız :)

hennessy

1.Mr.Romain Hugault kendinizi tanıtırmısınız?
Ben Romain Hugault ve 33 yaşındayım. 5 sene sanat okulu ardından 2005'den beri çizgi roman çizmekteyim

2.Uçak ve pilotluğa merakınız ne zaman başladı?
Babam Fransız hava kuvvetlerinde pilottu.Bunun sayesinde kendimi çoçukluğumdan beri bu durum içinde buldum. Uçmayı 16 yaşında öğrendim ve kendime ait 1943 Piper cub bir uçağuım bulunmaktadir.

3.Le Grand Duc'den önce çizdiğiniz çizgi romanlar hakkında ve gelecekteki planlarınız hakkında bilgi verirmisiniz?
İlk kitabım 2006'da tek baskı olarak basılan "le Dernier Envol" 'dur. 2 dünya savaşında bulunan bir pilorun 4 hikayeden oluşan başından geçen hikayelerdir.Bundan sonra 2 kitaptan oluşan bir hikayeyi içeren  "Au-delà des nuages" kitabnı yazdım. Bundan sonra "Le grand duc" yazdım  ve şu anda birinci dünya savaşında iki ikiz kardeşin başından geçenleri anlatıcağım  "Le pilote à l'Edelweiss" kitabı üzerinde çalışıyorum

4.Le Grand Duc çizgi romanındaki çizimleriniz gerçekten çok güzeller.Le Grand Duc'de ki kadın karakterlerinde ve uçak çizimlerinde model kullandınızmı?
Uçaklar için şekillerini bilmek için modeller kullanıyorum ve detaylar için bir çok kitabım bulunmaktadır.Ama bir resme bakarak hiç çizmedim,çizmeyi seviyorum ama kendi kompozisyonum ve düşüncelerimle çiziyorum.

5.Hangi çizerleri kendinize örnek aldınız,en beğendiğiniz çizerler kimlerdir?
Pek fazla çizgi roman okumam bu yüzden bildiğim çok az çizgi roman çizeri vardır.Çok iyi bir uçak çizeri olan Francis Bergèse çok severim ama avrupa'da çok az uçak çizeri bulunmaktadır.

6.Bu işe gönül vermiş çizerlere tavsiyeleriniz neler olur?
Sıkı çalışın ve bir sanat okuluna katılın.Sevdiğiniz projeleri yapın sadece para getiriyor diye yapmayın ve şevk ile çalışın.

7.Çizdiğiniz çizgi romanlar kaç dile çevrildi?
Sanırın 12 dile çevrildi bunun yanında Japoncaya bile çevrildi ve bu benim için büyük başarıdır.Le grand duc 3 kere basıldı ve son bir kaç aydır Japonyada ve USA'de basıldı.

8.Hangi tür çizgi romanlar okuyorsunuz, favori karakterleriniz hangileri?
Çok fazla çizgi romanım yoktur.Benim tercihim çizimdir ve bu yüzden sevdiğim çizerleri topluyorum.

Altın Madalyon Çizgi roman formu adına verdiğiniz sorular için teşekkür ederiz ve istanbul'a geldiğinizde sizinle tanışmak isteriz
Tabiki!Türk okurlarımla tanışmak büyük zevktir

Not: Çeviride hatamız var ise affola...........