Le Grand Duc - Çizgi Düşler

Başlatan darkwood, 09 Kasım, 2012, 20:24:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kültürelgüncel

hennessy

Alıntı yapılan: kültürelgüncel - 30 Aralık, 2012, 20:32:10
Tebrikler Hennessy :)

Esas beni çizgi romana aşık eden bu sevgili siteye teşekkürler şimdi açıklamayacağım iki kişiye daha mail attım cevap verirler ise yer yerinden oynar :) biri martin amca diğer batman sanmam ama ya cevap gelirse :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Henesi yüreğine sağlık.   :)

Madem muhabbeti kurdun, benim soruları da soruver.

DAMPYR

Güzel bir söyleşi olmuş.Teşekkürler Murat .Birde devamı gelecekmi keşke onuda sorsaydın.. 8) :D ;)

Mister NO

Le Grand Duc kaliteli baskısı ve farklı tarzıyla ilgiyi hakediyor.

Çizerin özellikle uçak çizimleri oldukça başarılı. Bir çok karenin görsel güzelliğinin yanında ne yazık ki bazı kareler biraz özensiz çizilmiş. Bazı karakterlerin yüz çizimleri bazen portre gibi kusursuz, bazen ise karikatürize şekilde özensiz çizilmiş.

Hikayesinin çizimlere göre çok da güçlü olduğunu düşünmüyorum.

Hikaye dışında işin ideolojik kısmına ise hiç girmek istemiyorum. Felsefenin Sefaleti söz konusu bence.

Uçak çizimlerindeki detaylar kadar olmasa da biraz da 2. Dünya Savaşı tarihi ile ilgili detaylı araştırma yapmasını tavsiye ederim senaryo yazarına.

Yeni sayıları çıkarsa, en azından farklı yayınları bize kazandıran İlker'i desteklemek için alırım.  ;)

hennessy

V

Bugün okuma şansı buldum:

Sadece görsel yönü(çizimler,renklendirme) dikkate alınarak seçilmiş  ve yayınlanmış bir frankafon malesef.

Çizimler de tutarsız üstelik.Çok iyi paneller olduğu gibi çok vasat paneller de var."Devamlılık" konusunda

çizerin, çizgi roman çizimine aşina olmadığı eserin bütünü göz önüne alındığında kendini belli ediyor.

Baskı kalitesi için Çizgili Düşler'e teşekkürler ama şöyle konusuyla da bizi frankafona doyuracak serileri-tek

sayılıkları düşünseler daha iyi olur kanaatindeyim..
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

Bu serinin devamı yok sanırım.Çizgi Düşler 3 kitap olduğu için hepsini birden çıkarmış.ama V'ninde söylediği gibi tek sayılık  frankafonlar daha iyi olabilir... ::) :-X :D

hennessy

sulkesen

bir arkadaşım resim çizimlerinin iyi olmadığını söylemiş.Ben de acize diğer çizimleri beyenenler gibi çizimlerin ve konunun çok iyi olduğunu böyle albümlerin yayınlanması ve desteklenmesi gerektiğini belirteyim.(Ayrıca resimle amatörce uğraştığımı da belirtmek istiyorum)

hanac

Cumartesi İlyas'ın orada Hardcover cildi gördüm.

Tek kelime ile mükemmel olmuş.

Fasikülleri almasaydım kesin alırdım.

Fiyat 60 TL, ama çok demeyin.

Bir görmeniz yeter.

yunusmeyra

hanac,müthiş "itki" salvoları yapıyor  ;) hele yakın mesafede maruz kalırsanız çaresiz kalır ve bu cildide alırsınız..(tecrübeyle sabit: cumartesi günü cilt hakkında öyle bir konuştu ki,alacağım kitapları seçme işini bitirmeseydim kesin alacaktım..bir diğer kişi ise hennessy ki ;onun da bir batman sunuşu vardı ki, raftan indirip alasınız gelir  :) :) )
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Gambit

Hennessy nin tavsiye ettigi kitaplara cok sorgulayici yaklasmam gerektigini tekrardan tecrube ettim en son bana tavsiye ettigi cildi okuyunca :)

Gambit

50 limitli (Yanilmiyorsam) 3 sayinin birlestirildigi hardcover cildin fotografini internette bulamadim ve ben cekip yukleyeyim bari desem inanirmisiniz :)

hennessy