Buddy Longway - Presstij

Başlatan hanac, 19 Şubat, 2013, 22:03:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haziran00

Umarım yanılırım ama hiç sanmıyorum yarın kalmış çizgi romanlar kısmına bir Buddy Longway katılmış olacak, ayrıca İlhan Beyin facebookta neden Nick Raider kaldığı yerden değilde 25. sayıdan başlıyor cevabınıda hatırlatmak isterim biz koleksiyon için değil sadece bastığımızı insanlar okusun diye kitap çıkartıyoruz demesi bakış açısınıda ortaya koyuyor.

Deadman

Açı önemli ama nezdimde kalite de önemli... Ken Parker'ın süresi belli olmasa da nasıl Rodeodan başladığı gibi bitmesini temenni ediyorsam Frankofonları da hard cover olmasa da Presstij'in orjinal ebatlarda ve gramajlı kağıda kalitesinden ödün vermeden basacağını bildiğim için bir Buddy'yi Bir Durango'yu Bir Efsaneyi üstüne de tatlı niyetine Orbital'i  okumak ayrı bir keyif olacak...

Kapaklar ve ön okumalar iştah açıcı...

Çizgiroman adına gerçekten güzel şeyler yapılıyor... Eğer birilerini eleştiriyorsakta bu daha güzelinin yapılmasını istediğimiz içindir... Herkesin temennisi eminim bu yönde ama bazen Don Kişotlara da destek olmak lazım...

Orbital devam edecekmiş etmeyecekmiş. Buddy yarım kalacakmış. Açıkçası benim için hiç önemli değil... Her iki sayı bir tam maceradan oluşuyor... Hikayemi okur keyfime bakarım... Sattığı halde devam etmiyorsa bu da yayın evinin kendi........!! Artık ne derseniz deyin...

HacıGeraltEmmi

haysat

Alıntı yapılan: Deadman - 27 Ocak, 2015, 20:12:19
Açı önemli ama nezdimde kalite de önemli... Ken Parker'ın süresi belli olmasa da nasıl Rodeodan başladığı gibi bitmesini temenni ediyorsam Frankofonları da hard cover olmasa da Presstij'in orjinal ebatlarda ve gramajlı kağıda kalitesinden ödün vermeden basacağını bildiğim için bir Buddy'yi Bir Durango'yu Bir Efsaneyi üstüne de tatlı niyetine Orbital'i  okumak ayrı bir keyif olacak...

Kapaklar ve ön okumalar iştah açıcı...

Çizgiroman adına gerçekten güzel şeyler yapılıyor... Eğer birilerini eleştiriyorsakta bu daha güzelinin yapılmasını istediğimiz içindir... Herkesin temennisi eminim bu yönde ama bazen Don Kişotlara da destek olmak lazım...

Orbital devam edecekmiş etmeyecekmiş. Buddy yarım kalacakmış. Açıkçası benim için hiç önemli değil... Her iki sayı bir tam maceradan oluşuyor... Hikayemi okur keyfime bakarım... Sattığı halde devam etmiyorsa bu da yayın evinin kendi........!! Artık ne derseniz deyin...

Alıntı yapılan: afu - 27 Ocak, 2015, 08:57:15
2 yeni serinin yarattığı heyecan, frankofona duyulan iştah ve çizgi roman okuyucularının da desteği ile güzel bir tiraj yakalayacağını düşünüyorum.
Bu ivme ile oluşacak sermaye de hem bu serilerin hem de eski serilerin devamının gelmesini sağlayacaktır, diye düşünüyorum  ;)

Yazılanlara destek veriyor ve çıkacak olan yayınları (tabiri caiz) 4 gözle bekliyorum..

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kalidor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 27 Ocak, 2015, 01:17:37
Çizgi Düşler'in Plansızlar altgrubu olarak İlhan'ın maceracı ruhunun yanındayız.

Sahip olduğu o inatçı ve vazgeçmeyen Kimmeryalı savaşçı ruhunu takdir ediyoruz.
Kimmeryalı kardeşlerimizden çok azı seri tamamlayıp kral olmayı seçebiliyor; ama neredeyse on beş yaşından büyük her Kimmeryalı gibi, cebimizdeki tüm altınları ve gümüşleri bir bar kadınının kollarında harcayıp (abuk sabuk, ama güzel ÇR'lar basıp) sabah ıslak kaldırımlarda şişmiş bir kafayla uyanmanın verdiği hazzı yaşamanın peşindeyiz...

Köstebek abi forumdakilerin çoğu taytlı, pelerinli superherolarla, sığır çobanı kovboylarla haşır neşir olduklarından Kimmerya ruhunu bilemezler, o sebeple güzellemeni ben selamlıyorum  :D Hail to all Conan allies!

Crom! Ölüleri Say...

s.b

Alıntı yapılan: kalidor - 11 Şubat, 2015, 08:18:44
Köstebek abi forumdakilerin çoğu taytlı, pelerinli superherolarla, sığır çobanı kovboylarla haşır neşir olduklarından Kimmerya ruhunu bilemezler, o sebeple güzellemeni ben selamlıyorum  :D Hail to all Conan allies!

Sığır çobanı ha... Ben daha bir şey demiyorum. Bu günleride mi görecektik.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Bugün inceledim baskıyı, yine çok iyi; Orbital'den biraz daha ufak.

İlk yorumları alalım.

darkwood

İki kitabı da bitirdim, baskı kalitesi ve orijinal boyutu ile gayet güzel olmuş.
Görsellikleri ve sade anlatımlı akıcı senaryosu ile oldukça başarılı, ailece okunabilir.
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Alıntı yapılan: s.b - 11 Şubat, 2015, 12:19:22
Sığır çobanı ha... Ben daha bir şey demiyorum. Bu günleride mi görecektik.

cowboy--- kelimesinin etimolojik kökenine inersek, şöyle ki:

cow--sığır, inek, bizon (büyükbaş diyelim)
boy--oğlan

sığıroğlanı gibi bir anlamı var. Yani sığırlara, bizonlara bekçilik eden şahıs. Hah bunun bizdeki karşılığı da çoban oluyor. Hah bir de lonely sheperd var tabi  ;)

https://www.youtube.com/watch?v=P5l0g19Xs3w
Crom! Ölüleri Say...

sulkesen

kitabın ilerledikçe daha iyi olduğu söyleniyor.bir an önce okumak için sabırsızlanıyorum

sulkesen

2 kitabı da dün okudum kitaplar gerek konu, gerek baskı kalitesi olarak çok çok iyiler hatta kitabı hiç kitap veya çizgi roman okumayan bir arkadaşıma okusun diye verdim hemen bitirip 2. cildinide istedi ve çok beğendiğini söyledi.kitap için söyleyeceğim bir kaç şey daha var Hikayeler oldukça gerçekçi , görsellik çok iyi,güzel doğa manzaraları eşliğinde harika bir sunum var.İnşallah seri hızlı bir şekilde devam eder Durango'yu da bekliyoruz

esattr

Buddy Longway, yıllarımı verdiğim 20 albümlük bir seri... Tam bir epik macera... Konu her albümde daha çarpıcı ve Derib ustanın çizgileri her albüme daha mükemmelleşiyor. Öyle güzel ki hiç Fransızca bilmediğim halde, zorda olsa kimi zaman  translategoogle kullanarak, kimi zamanda Fransızca bilen arkadaşlarımın yardımıyla 20 albümümü de sanal ortamda kah gülümseyerek, kah vayyyyy çekerek kah duygulanarak bitirdim. Prestij şimdi bu seriyi elimde tutma imkanı veriyor. Çok ama çok teşekkürler. Umarım bizim desteğimizle sonuna kadar gider... Lütfen alıp okuyun, inanın pişman olmazsınız. (NOT: Tabii mükemmel bir konu, mükemmel bir çizim ve orijinal kalitede baskı seviyorsanız...)

kalidor

İlk 2 albümü ardı ardına okudum ve düşündüğümden daha çok beğendim. İlk albüm 1974 yılından kalmaymış. Adamların 1 sene uğraşıp yayınladıkları bir albümü bir çırpıda okuyup bitirmek de bir mahcubiyet hissi oluşturmuyor değil  :)

Buddy'nin avcı olması, kızılderili bir kadınla evlenmesi ve hatta sarışınlıkları bile Ken Parker ile benzerlikler taşıyor. Tabii Buddy, Ken'e göre birkaç yıl daha önce başladığı için ilhamı İtalyanlar almış gibi görünüyor  :) Şimdilik yeni albümler çıkana kadar Derib Usta'nın Bilge Kültür Sanat Yayınlarından çıkan Yakari'leri ile idare etmeyi planlıyorum.
Crom! Ölüleri Say...

Mister NO

Başlığı taşımanın zamanı gelmiş sayın admin  ;D

hanac

Alıntı yapılan: Mister NO - 13 Mart, 2015, 22:00:20
Başlığı taşımanın zamanı gelmiş sayın admin  ;D

Taşıdım  :)