Ivo Milazzo İstanbul'da

Başlatan ercoktay, 28 Şubat, 2013, 07:38:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

Milazzo'nun yeni kitabını alıp kendisine imzalatmak için Kanyon'a Remzi kitabevine gittim.
16:30 da oradaydım ve yeni kitabının kalmadığını tümünün satıldığını söylediler.
Yaşadığım hayal kırıklığını tahmin edebilirsiniz.
Günler öncesinden bugünün reklamını yapan Remzi ve bugün için kitabı çıkaran Rodeo, orada yetersiz sayıda kopya bulunduruyorsanız bence bu işlere hiç bulaşmayın. Organizasyondaki bu beceriksizliğiniz bu işi bilmediğinizin göstergesi.
100 kişiyi geçmeyen bir meraklı kitlesine yeterli kitabı sağlamayı bile başaramadınız.

hennessy

İyiki kadıköy'den alıp imza için kitap gönderdik yoksa bizde imzalatamayacaktık desenize. Üzücü
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

BAHADIR

Milazzo'yu imza günü için getiriyor ve organizsyon amatörlüğüne kurban gidiyorsun...Rezillik...Başka bir şey demiyorum...

Fatihide bir imza için yorduk...Tekrar teşekkürler Fatih...

Louis Gara

İsmini bilmediğim, az saçlı, top sakallı Rodeo sorumlusu arkadaş kraldan çok kralcı olarak, Milazzo nun imzalamak için önüne koyduğum Tay Yayınlarından çıkmış Asker Hikayeleri nin ( İç çizimler Milazzo ) orijinal Kapak çizimini Milazzo severek imzalamaya çalıştığında yok olmaz diyerek müdahale edip imzalattırmadı.
Kendisine sonra tekrar izah etmeye çalıştım sebebini sordum, geveledi durdu.
Milazzo orijinal çizim getirdi mi veya litho satılıyor mu dedim, yok getirmedi yok öyle birşey diye geçiştirdi.
Daha sonra sona doğru başka biri ( herhalde tanıdığı idi ) Tay Yayınları kapağını imzalatmaya çalışınca ona birşey demedi, "Helal olsun sana bana imzalatmadın ya " deyince arkasını dönüp gitti, hiç değilse onu imzalatabildik.

Saat 5  doğru 1 saat önceden imzayı bitirttiler, heryerde 18:00 yazıyor, işini gücün bırakıp gelen yetişmeye çalışan insanlara büyük saygısızlık.

Yurtdışında Londra'daki ComicCon ları gezip birçok ünlü çizerden imza, orijinal çizim vb. almış biri olarak yurdum insanının bu egosu karşısında bir kez daha elveda ay elveda feza diyor, Ivo Milazzo'yu ise mütevaziliği ve sanatçı kişiliğinden dolayı tekrar tebrik ediyorum.

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

hennessy

Milazzo'yu getiriyorsunuz, saygı duyarım ona imzalatmak için kitap çıkartıyorsunuz, bunu alanlara imzalatıyorsunuz, alanların başka getirdiği kitabı imzalatmam demek olmuyor.

Ha imza için çıkan kitabı almıyorsa anlarım. Oraya geleceklere kusura bakma kitap kalmadı demek ise başka bir skandal. Keşke bu tarz etkinlikler çizgi roman satan yerlerde yapılsa. Böyle bir ustayı okuruz okumayız getiriyoruz. Haberi olan çizgi roman evleri getiren kim ise bulup bizim böyle dükkanlarımız var bizde de böyle birşey olabilir mi diye sordu mu sanmam.

Bir de sen 18:00 da deyip 17:00 da bitirdiysen bu da bir üzüntü şayet Milazzo'nun bir rahatsızlığı yok ise. Tekrar diyorum çizgi roman evleri böyle etkinlikler için biçillmiş kaftan. Böyle bir çizer geldiği zaman arayıp kimin getirdiğini bulup teklifte bulunmalılar.

Ha olur olmaz ama kimse teklifte bulundu mu sanmam üzücü.

yunusmeyra

hennessy,konuya tam olarak bizim aklımızdan geçenlerle yaklaşmış ve eleştirmişsin ki az bile  >:( yahu "usta" kabul ettikten sonra istersem "ken parker" baskılı tişörtümü imzalatırım..  >:(  >:(  birde düşünün seksenlerin başından bir tay yayınları nüshası getiriyorum ki,bu "usta"'ya, "ken parker"'ın uzun yıllara yayılan Türk okurunun ilgisinin anlatılması açısından da "şık" bir hareket olurdu.. şimdi bu nedir,yayıncılık mı,kitapçılık mı  ??? arkadaş biraz zarefet yani..  >:(  >:(  >:(
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kalidor

16:45 gibi Kanyon'daydık. Ne yazıkki Nefes ve Düş bitmiş. Elimdeki İtalyanca özel Ken Parker albümü, Adah, Lilith ve Avcı ile Mesut Abi'den aldığım Türkiye'de yayınlanan ilk albüm olan Alaska Beyaz Balina'yı da götürmüştüm. Diğerlerini imzaladı ama bizzat Milazzo bunu imzalayamayacğını söyledi. Gerçi bu sayıdaki kapak çizimi Aslan Şükür :), iç çizimler de başka çizerlere ait ama daha içine bakmadan üstad 12-13 yıldır seriyi bitiremeyen ve organizasyon yeteneğinden yoksun  Rodeoculara zannımca kanıp imzalamadı. Daha sonra veryansın ettiğimizde Rodeoculardan biri olsa gerek siz de TAY imza düzenlerse o zaman getirirsiniz bu işin raconu bu felan diye dalgasını geçti. O tay tepsin sizi, ne diyeyim.

Neyse Nefes ve Düş'ü ne kendimize ne de forumdan rica eden arkadaşlara alamadık ne yazıkki  :'( Milazzo sonradan bir gazete-dergi için röportaja başladığından yaklaşık 1 saat daha bekleyip  Remzi'den aldığımız fasikülleri forumdan 6-7 kişi adına daha imzalattık. Sırada bekleyen pek kimse de kalmadığından rica ettim ve bendeki özel albümün içlerinde boş bir yere üstad bir Lilly çizimi yaptı  :D Eh en azından benim için gün mutlu bitti :D  Rodeo'da oradan bulunan bir abiye (Murat Mıhçıoğlu olabilir) bu nasıl iş, kitaplar yetmemiş dedim. Kendisi de başka zamana daha hazırlıklı oluruz dedi. Belki birkaç yıl sonra üstadı yeniden getirirler kimbilir... Ama o zaman imza yeri Kanyon değil, Türkiye'de çizgiromanın kalbinin attığı yer olan Kadıköy olmalıdır.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Arkadaşların yazdığı gibi bu organizasyon bozukluğu ve hazırlıksızlık Rodeoya hiç yakışmadı. Bu özel gün için yeni kitap basıyorsun, fakat imzalatmaya gelen okur için ortada kitap yok. Öğreniyoruzki kitap hemen tükenmiş.!!!
İmzalatılacak bu gün için hazırlanmış bir poster dahi yok. Hiç olmazsa yanımızda getirdiğimiz koleksiyon değeri yüksek Tay yayınlarının kitaplarından imzalatalım diyoruz bunlarada imza izni yok. Birde Tay'ın imza gününde imzalatırsınız diye bir pişkinlik varki evlere şenlik.  Bu nasıl bir yayıncılık  anlayışıdır bu okuyucuya nasıl bir saygıdır bunu size bırakıyorum.  ::)
Bizden imzalı kitap bekleyen arkadaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getirmek için gidip Rodeo'nun bastığı Milazzo lu kitaplarından arayıp, zar zor 4-5 kitap buluyoruz. Tekrar imzalatmaya geliyoruz fakat saat 18.00 e kadar olması gereken imza töreni, saat 17.00 de bitmiş tam bir fiyasko!!!  :o
Ne yapacağız diye düşünürken birde bakıyoruz ustayı yukarıda ayrı bir köşeye oturtmuşlar röportaj yapıyorlar. İki kişiyide merdivenin başına dikmişler içeriye kimseyi sokmuyorlar!!!
Fatih ile bekleyip röportajdan sonra şansımızı denemeye karar veriyoruz. Yarım saat kadar sonra neyseki "lütfedip" imza için bekleyen diğer arkadaşlar ile  kitapları bir şekilde imzalatıp buruk bir şekilde çıktık.  :-\
Darkwood Sakinleri..

Louis Gara

Ordaki eleman kimdi ben onu anlamadım, top sakallı olan, Milazzo nun başında gardiyan gibi duran, Rodeo nun sahibi mi ?
Yakışıyor mu bu tip hareketler ? Aynen dediğiniz gibi, 30 senelik efemera değerindeki kitapları çıkartıyoruz, zaten toplasan 50 60 kişiyi geçmez, insanı yıldırıp soğutuyolar...

Neyse Allah izin verirse bizim Aslan Şükür kitabımız bitiyor, hardcover, A3 boyutundan büyük, özel basım, limitli,  baharda Aslan Şükür imza günü yaptığımızda hepiniz dilediğiniz yeri dilediğiniz gibi imzalatırsınız, Ken Parker bölümü de var,
yeterli kitap da var :)

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

hennessy

Bu güzel haber sayın Louis Gara sizden ricam çizgi roman satan bir yerde imza günü yapılması.

altay1944

Her şey bir yana milazzoya ayıp olmuş be.Bizde buralarda gidemedik diye hayıflanıp duruyorduk.Gitsek herhalde fırça yiyecektik veya dayılanıp olay çıkaracaktık.Neyse Antalya turunda şansımızı deneriz.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

haysat

Aslında gün güzel başlayıp kötü bitti.

Güzel olan yanı güzel resimler çekmiş olmam ve "Nefes ve Düş" kitabını imzalatmış olmam.

Kötü tarafı ise,ne Rodeo Yayıncılığa nede Remzi Kitabevine böylesine önemli bir günde stoksuz bir imza günü düzenlemek yakışmadı.

Remzi Kitabevindeki yöneticilere sorduğumda neden böyle oldu diye böylesine bir kalabalık ve talep beklemiyorlarmış. "Açıklamaya gel"

Bir sürü insana ayıp oldu ama kimin umurunda. Bir dahaki sefere düzgün bir imza günü düzenleriz diyecek kadar pişkin davranıyorlarsa pes.

Sadece MİLAZZO'ya teşekkürler mütevazılığı için.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

İmza gününden bir kaç kare...

haysat

kalidor

Remzi Kitabevi 100 sene önce yayınlayıp yarım bıraktığı Thorgal ve Uzay Ajanı Valerian albümlerini kendi mağazasında 12,5 TL'ye satıyor. Pes doğrusu. Remzi kendi yayınlarını dışarıdan daha pahalıya satan tek yayınevi olsa gerek. Thorgal'in ellerinde patlaması tesadüf değil demek ki. Eee ne diyelim turşusunu kursunlar.
Crom! Ölüleri Say...