Deadpool Seni Sevmeyen Ölsün Derneği (DSSÖ)

Başlatan tommikser, 03 Eylül, 2014, 21:56:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ghostrider

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

haysat

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

ZGeralt

Deadpool'u seviyorum diyemem ama sevmiyorum da diyemem :) Türkçe basılmış bütün Deadpool'lar mevcut bende, bazı hikayeler keyifli gerçekten ama hiçbirinden ilk filmden aldığım keyfi alamadım, sanki Deadpool sinemaya, çizgi romana yakıştığından daha fazla yakışıyor gibi geliyor bana.

Deadpool'a karşı nötr kalanlar derneği kurulursa oraya üye olurum artık :)

ghostrider

Görüşünüze saygı duyuyorum ama bu karakterin aslı çizgi romandır;Tr de keşke basılsa Deadpool un uzun serileri var ;o seriler muhteşemdir.Filmler iyi ama çizgi romanda ki esprilerin yanına yaklaşamaz.

ZGeralt

Alıntı yapılan: ghostrider - 04 Mart, 2019, 16:45:16
Görüşünüze saygı duyuyorum ama bu karakterin aslı çizgi romandır;Tr de keşke basılsa Deadpool un uzun serileri var ;o seriler muhteşemdir.Filmler iyi ama çizgi romanda ki esprilerin yanına yaklaşamaz.

Elbette aslı çizgi roman, o konuda bir şüphe yok.
Çizgi roman karakterlerinin sinemaya uyarlanması hep sıkıntılı bir süreç, çok başarılı örnekleri olduğu gibi çok kötü örnekleri de var hatta bence kötü örnekler daha fazladır.

Deadpool'un imzası 4.duvarı delmek bence, bunun da sinemada daha güzel aktarıldığını farkettim ama bir noktada haklısınız çizgi roman, sinemadan daha serbest bir alan, film çekilirken yapımcılar -yatırdıkları büyük para nedeniyle- bir çok kısıtlamaya gidebiliyorlar. Ancak ilk Deadpool filmi bu açıdan da oldukça tatmin ediciydi, R rated olması nedeniyle pek de "kırpılmış" bir film imajı bırakmamıştı bende.

Eski ana serilere hakimiyetim sınırlı ancak özellikle film sonrası çıkan, hatta bir kaç farklı serisi birden çıkan Deadpool'ların hiçbirinin ikinci sayısını almadım, hepsi hayal kırıklığı yaşattı bana.
Elbette bu benim görüşüm, bir önceki mesajda da  belirttiğim gibi "nötr" bir durumdayım :))

ghostrider

Deadpool Klasik serisini okumanızı tavsiye ederim.Deadpool u deadpool yapan serilerdendir.Jbc yayıncılık nedense klasik seriyi basmıyor.

ZGeralt

Deadpool Complete Collection (yanılmıyorsam) ismiyle toplama albümlerini bulmuştum, zaten almaya niyetim vardı, tavsiyenizi değerlendireceğim. Belki o zaman ben de derneğe üye olurum :)

gamlıbaykuş

Klâsik seri keşke basılsa, eğlenceli bir seri olduğunu duymuştum. Umarım Ertan abi okuyordur bu mesajları. Talebimizi dile getiriyoruz :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...