Superman Yeni Dünya - YKY

Başlatan rumar80, 23 Mart, 2013, 18:10:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Hmmm demek bu Yeni Dünya (Malta Eriği) macerası da bir nevi orijin hikayesi.

s.b

Alıntı yapılan: hanac - 27 Ağustos, 2013, 20:27:44
Hmmm demek bu Yeni Dünya (Malta Eriği) macerası da bir nevi orijin hikayesi.

Kesinlikle haklısınız. Malta eriğinin orijinali burdaaaaaaaa. Çarşamba pazarındaaaaa. Alın afiyetle yiyin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

İyi güzel de earth one için yeni dünya demeleri bence olmamış. Yarın öbür gün earth two earth three ve bilumum diğer earthler işin içine girdiğinde bakalım ne diyecekler...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Onlarada yeni yeni dünya ve yeni yeni yeni dünya derler.

Spider-Sense

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Ağustos, 2013, 16:00:48
   Yıllar sonra ülkemizde bir DC yayınını Türkçe okumanın mutluluğu ile yazıma başlıyorum. Gerçi birkaç ay önce orjinal kitabı ikincisi ile birlikte okumuştum ama Türkçe okumak ayrı bir tat.
   Öncelikle bir kez daha hatırlatalım bu kitaptaki evren klasik DC evreni dışında bir evren. Yazar Straczynski Superman'in doğuş öyküsünü kendi kurgusu ile anlatmış. Clark'ın dünyada yer bulma çabasını dilke getirmiş. Kripton'un yok oluş sebebine başka bir yorum katmış. Bence çok ta güzel olmuş. Çizimler de başarılı. Macera sonundaki Superman "röportajı" da Kal El'in gerçek amacını ve hislerini dile getirmiş.
   YKY'na baskı kalitesi ve Superman'i yayınladığı için bir kez daha teşekkürler. Umarım hem bu serinin ikinci sayısını hem de başka DC yayınlarını (biri Batman mi dedi? ) da ülkemizde Türkçe okuyabiliriz.
Ben bunu aylar hata yıllar önce söylemiştim, sanırım Flash'ti.

V

Çeviri ve balonlama hataları kitabın eksisi malesef.YKY bu konuda zayıf kalmaya devam ediyor.
"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

Eleştiren birilerini görmek gerçekten güzel...

Tamam YKY'yi takdir edelim, teşekkür edelim ama yapılan yanlışları takdir etmeye devam ettiğimiz müddetçe kaliteyi yakalama şansımız maalesef yok...

Bir iş bittikten sonra hiç mi redakte yapılmaz, hiç mi son kontrol yapılmaz, işini bilen biri font konusunda hiç mi yorumda bulunmaz olmamış demez...

Üzülerek, Süperman'de bu konuda benim gözümde YKY'nin sınıfta kalan yayınlarında en üst sıraya yerleşti...2. sırada malum "Kafalarına dom dom kurşunu" var...

Teşekkürler V...

nejat hüseyin özal

Amerikan çizgiromanlarını (süper kahramanları) sevmem.  :-\ Ancak merak ettim; satın alacağım. İnşallah beğenirim de devam ederim. Okuyup beğenenler çok güzel tanıtmışlar;merak ettim.  ???

omega red

amerikanlarda gereklişeyler ve marmaranın baskı ve kağıt kalitesi gerçekten iyi bir standart oluşturdu.
superman boyut olarak orjinal olsa da kağıt seçimi olarak iyi olmamış.
redaksiyon hataları ise yky gibi bir markaya hiç ama hiç yakışmamış.

bunları ilk cildin kusurları olarak görüp devam eden yayınlarda telafi etmelerini dileyeceğiz artık.
kağıdı değiştireceklerini sanmıyorum ama yazım ve balonlama hatalarına dikkat edeceklerdir.

superzagor

Yazı fontu ve redaksiyon konusuna katılsam da Kağıt kalitesinde ne oluğunu anlayamadım. Kağıt kalitesi benim hoşuma gitti. 20 liraya değecek bir kalite. Güzel bir cilt olmuş, ilk sayıdan sonra gerekli düzenlemeleri yapacaklardır diye düşünüyorum.

s.b

Superman'in birkaç sayfası henüz satın almamış olan arkadaşlara bir fikir verebilir.

Clark Metropolis'e gelir ve...

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 01 Eylül, 2013, 13:28:28
Superman'in birkaç sayfası henüz satın almamış olan arkadaşlara bir fikir verebilir.

Clark Metropolis'e gelir ve...

Abi ne yaptın, daha okumamıştım.

Bu kadar spoiler / ipucu verilmez ki  :)  ;D  ::)

s.b

Birkaç sayfa be hacı abim. Bir şey olmaz o kadardan.

Solomon Kane

ben superman' i çocukluğumdan beri sevmezdim. Taki bu çizgi romanı okuyana kadar. Her şeyiyle çok sevdim ve beğendim. Sayfalarının kokusunu herkese koklattım herkesin çok hoşuna gitti. Çizimlerini gösterdim bayıldılar. Ama bu kitapta en çok hoşuma giden danily planetin gazete yazılarını arka sayfaya koymaları. İkincisinide alacağım gerçekten çok beğendim. Eski superman' in iticiliği yok. Bu arada arkada verilen internet sitesine bir tek ben girmedim değil mi ? :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

hanac

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 10 Eylül, 2013, 15:26:55
Bu arada arkada verilen internet sitesine bir tek ben girmedim değil mi ? :D

Kitabı bir arkadaşım aldığı için kontrol edemedim, neydi o adres ?

Bu arada Örf Van'ı gerçekten çok beğendim.

Supoyler - İpucu

Özellikle Kripton'u yok etmek için taktikler veren arkadaşlar kimlerdi acaba ?