Dalgın Sular

Başlatan alan ford, 08 Haziran, 2013, 17:39:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Konuları birleştirdim.

Yay Sat aracılığıyla gerçekten hemen her yerde ( en azından il merkezlerinde) bulunabiliyor. lakin yukarıdaki muhabbetten de anlaşılacağı üzere bayiiler bu durumdan bi haber olabiliyor. Yılmayın ısrarla bayinizden isteyin , gerekirse rafları karıştırmakla tehdit edin , ve hatta gerekirse karıştırın. ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

poe

ilk sayı İlyas'ta yada Altan'da var mı?

darkwood

Dalgın Sular'ın önemli çizerlerinden Dinç Onur bugün bana uğradı, okumak ve Kuzgun'da satmak üzere Dalgın Sulardan istedim, gelirse arkadaşlar ile paylaşır ve bilgilendiririm.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: poe - 17 Haziran, 2013, 19:31:30
ilk sayı İlyas'ta yada Altan'da var mı?

Bu soruyu bende sormuştum ama cevap alamadım.

Sanırım yok.

mutarad

Bu derginin esas bulunması gereken yer, Kadıköy'deki çizgi roman satış noktaları oysa ki... Yayınlayan ekibin bunu görememesi hakikaten ilginç... Bu anlayışla tabii ki çizgi roman dergisi "satılmaz". Çünkü satılabileceği yerlere gönderilmesi, üreticinin aklına gelmiyor... Umarım "uyanırlar"
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

pizagor

Dergi cumaları dağıtılıyor gördüğüm kadarıyla ve bu sabah gazete bayisine gelmemişti. 3. sayıyı raflarda gören var mı arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Harun Ça

2. sayıyı aldım ama henüz göz atma fırsatı bulamadım. Adana'da gazete bayilerinde rahatça bulunuyor. 1. sayıya ulaşamadım, hangi gün geliyor dedim dün -yani çarşamba- geliyor herhalde dedi. Demek ki sallamış  ;D Şahsi görüşüm haftalık değilde aylık bir dergi çıkarsalar daha iyi olurdu.

kalidor

Abi adamlar haftalık çizgiroman dergisi çıkartıp bunu İstanbul'daki bir avuç çizgiromanevine dağıt(a)mıyorlarsa ya bunların tuzu kuru satıp satmamak umurlarında değil ya da piyasadan haberleri yok derim. sonuçta yayıncının okuyucuya gelmesi, haber vermesi lazım. İletişim çağında iletişimsizlik toplumumuzun büyük bir yarası...  :D
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Ana bayilere büyük kitapçılara gönderselerde herkez rahatlıkla ulaşşa bari.bu eziyet niye ki.Demekki bu işle sadece hobi olsun diye uğraşıyorlar paraya ihtiyaçları yok .. ??? :-\ :D

mutarad

Dün bir gazete bayisinde 3. sayıyı gördüm ve satın aldım. Daha öncekilere alamamıştım. Hızlıca bir göz gezdirdiğim.
Çizimlerin zayıf olduğunu söyleyebilirim. Ama çalışmada bir özen olduğu da kesin. Derginin 24 sayfası çizgi roman, 8 sayfası ise makalelerden oluşuyor. Kaliteli kağıda basılı ve renkli... Hikayeyi okuyamadım. Öte yandan forum üyesi Dinç Onur arkadaşımızında çizimleri derginin sayfaları arasında...
Ben şahsen, destek amaçlı olarak gördüğüm yerde almaya devam edeceğim. Ama dergiyi çıkaranların bayiler dışındaki satış noktalarına da (Kadıköy v.b.) muhakkak ulaşmaları lazım. Aksi taktirde işleri çok zor...
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

pizagor

Dalgın Sular 3. sayıda mı kaldı arkadaşlar, takip eden var mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

poe

Forum yönetileri toplantı yapacağımız gün Dalgın Sular ekibinden birilerini de davet etse de neymiş ne değilmiş iyice anlasak... Yöneticimiz uyuyor mu?

hanac

Alıntı yapılan: poe - 14 Ağustos, 2013, 14:01:51
Forum yönetileri toplantı yapacağımız gün Dalgın Sular ekibinden birilerini de davet etse de neymiş ne değilmiş iyice anlasak... Yöneticimiz uyuyor mu?

Darkwood'un dergide çizen Dinç Onur ile arası iyi.

Onunla konuşurum ve davet etmesini isterim.

poe

Alıntı yapılan: hanac - 14 Ağustos, 2013, 20:16:28
Darkwood'un dergide çizen Dinç Onur ile arası iyi.

Onunla konuşurum ve davet etmesini isterim.

İyi Dinç Onur gelsin sevinirim, yine de neden çizgi roman satış noktalarını es geçtiklerini anlatacak bir yayıncının olmasını da istiyorum. Bunu forum yöneticileri sağlayamayacaksa Hennessy'den özel röportaj yapmasını rica edeceğim... Bu kadar büyük bir çizgi roman forumunun davetine icabet etmeyeceklerse de zaten çapa civarı gazete bayilerinde görmedim, ben de dalgın sular ekibini ciddiye almayacağım :)

darkwood

Alıntı yapılan: poe - 14 Ağustos, 2013, 23:56:55
İyi Dinç Onur gelsin sevinirim, yine de neden çizgi roman satış noktalarını es geçtiklerini anlatacak bir yayıncının olmasını da istiyorum. Bunu forum yöneticileri sağlayamayacaksa Hennessy'den özel röportaj yapmasını rica edeceğim... Bu kadar büyük bir çizgi roman forumunun davetine icabet etmeyeceklerse de zaten çapa civarı gazete bayilerinde görmedim, ben de dalgın sular ekibini ciddiye almayacağım :)

Dinç'i bir süredir görmüyorum, en son üniversitede çizgiroman üzerine yüksek lisans yaptığından bahsetmişti.
Kendisine ulaşabilirsem toplantıya davet edeceğim.
Dalgın Sular'dan bir ekip bir ay kadar önce bana uğramışlardı, Kadıköy civarda yer bakıyorlardı. Derginin ilk iki sayısını bana bıraktılar ve yeni çıkan sayılarıda Kuzgun'a ulaştıracaklardı.  Dergi için ellerinde 7-8 sayılık bir malzeme olduğunu, dağıtım işini ise hala oturtamadıklarından bahsettiler.  Sonradan başka bir haber alamadım.
Darkwood Sakinleri..