Daredevil

Başlatan dean, 19 Kasım, 2013, 18:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Arrow'un 3.sezonunu izlemedim daha, Daredevil'dan sonrada başlayasım yok açıkcası. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Chuck

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Temmuz, 2015, 14:54:21
Arrow'un 3.sezonunu izlemedim daha, Daredevil'dan sonrada başlayasım yok açıkcası. ;D

Başlamayın zaten efenim. Arrow 3. Sezonun sonlarına doğru DD başladı. Tabi DD'yi bir hafta içinde tükettim. Bi süre sonra Arrow'da ki mantıksal hatalar, tek vuruşta düşmeler vs o kadar gözüme battı ki lanet edip yani DD dizi ise bu nedir yav deyip bıraktım. Hem de arkadaşlarıma göre en heyecanlı yerlerinde -20 ya da 21. Bölüm- :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Ahmet Oktay

Benim gibi mümkün mertebe "başladığı şeyi zorlayarak da olsa bitirme" huyunuz yoksa, Daredevil izledikten sonra hiç bulaşmayın Arrow'a. Ben başladım katlanılmayacak derecede kötü olana kadar izleyecem bu huyumdan dolayı. Mesela The Last Man On Earth katlanılmayacak derecede kötü hale geldi gözümde ilk sezonu bitirdim devam etmeyecem. Arrow 3. sezonu izlemeseniz birşey kaybeder misiniz ? Kesinlikle hayır, Daredevil'in yakınından geçemez zaten o ayrı mesele de onun dışında pembe dizi gibi oldu zaman zaman, ondan sonra Kavak Yelleri'ne bağladılar. Aşçı, şoför, bahçıvan ilişkisi falan ;D Neyse fazla uzatmadan, Daredevil izlediyseniz ve Arrow'a hiç başlamadıysanız başlamasanız da olur, DD izleyip Arrow'a da başladıysanız 3. sezonu sallayın izlemenize gerek yok. İlla ben diziye devam edicem diyorsanız 4. sezonun başında önceki sezon olanları özet geçerler zaten ;D

dean

Punisher aksiyonda;

@Serhan

Kostümlü görmeyeceğiz mi ?

dean

İllaki kostümüyle görünecek ama ne zaman görürüz şu an meçhul.

Ahmet Oktay

Matt'in kırmızı kostüme geçişi gibi bekletecekler herhalde :)

Chuck

Punisher'ın da origin hikayesini göreceğiz sanırım.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

xmenac

Punisher demişken, Marvel'ın ilk filmlerinden olan Punisher: War Zone, epey underrated kalmış bir film gibi gelmiştir bana her zaman.

Mrtekin

Alıntı yapılan: xmenac - 13 Ağustos, 2015, 00:03:12
Punisher demişken, Marvel'ın ilk filmlerinden olan Punisher: War Zone, epey underrated kalmış bir film gibi gelmiştir bana her zaman.

Aynen.

Ray Stevenson'un Punisher rolüne çok yakıştığını düşünüyorum.

They drew first blood...

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Mrtekin - 13 Ağustos, 2015, 08:42:22
Aynen.

Ray Stevenson'un Punisher rolüne çok yakıştığını düşünüyorum.

Aslında bu filmi çok severim. Punsiher' a yakışan salt bir aksiyona sahip. Şiddet,  atmosfer falan çok iyi. Yine de çok tutulmadı diye biliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam ülkemizde vizyona girmedi bile...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Mrtekin

Doğru, vizyona girme şansı bulamadı bile.

Bu filmin soundtracki de iyidir, tavsiye olunur.

Her halükarda, dd deki misafirlik yetmez, punisher'ın solo dizi ve filminin gelmesini dört gözle bekliyoruz. Marvel akıllı olsun :)
They drew first blood...

dean

Ben Punisher: War Zone'u pek sevmiyorum. Aksiyonu tamamda. Hikaye olarak beğenmemiştim. Hele senaryo çok basitti. Başta Jigsaw olmak üzere kötü adamlar son derece karikatürizeydi. Frank Castle karakteri çok iki boyutlu gelmişti. Punisher'dan beklenen yüksek orandaki şiddet vardı ama gerisi çok sıkıntılıydı bence.

Benim Daredevil dizisindeki Punisher'dan beklentim karakterin kökenini biraz işlemeleri, karakteri biraz tanıtmaları en fazla 3-4 bölümde de kendi dizisine kavuşmak üzere göndermeleri olur. Çünkü Punisher, herhangi bir karakterin dizinde yan karakter olmak için fazla büyük. Netice de şu ana kadar 3 tane filmi çekilmiş, bir çok bilgisayar oyunu çıkmış, popüler kültürde Daredevil'dan daha çok yer etmiş bir karakter. Punisher dizide fazla işlenirse Daredevil'ın ve onun mitolojisinin karakterlerinin az işlenmesi gibi bir tehlike doğabilir. Ama yapım ekibinin böyle bir hataya düşeceğini zannetmiyorum. Aksi halde iş Türk Malı'na dönebilir. Yazık olur.

Türk Malı ne alaka derseniz. Türk Malı diye bir dizi vardı 4-5 sene evvel Şafak Sezer ve Binnur Kaya oynuyordu. İlk sezonu tutmuştu. İkinci sezonda diziye Özkan Uğur ve Melek Baykal katıldı. Dizinin dengesi bozuldu. Odak noktası şaşırdı. Hikaye kime eğileceğine karar veremez oldu. Zaten Özkan Uğur ve Melek Baykal halihazırda kendi dizilerini idare edecek isimler. Ne oldu dizi iptal oldu. Yani demem o ki diziye yeni katılan karakterlerin var olan karakterlerin üzerine çıkmaması gerekir. O yüzden Punisher'ı Daredevil dizisinde haddinden fazla görmememiz gerekiyor. Jon Bernthal'da rahatlıkla kendi The Punisher dizisini götürebilecek bir isim.

Yalnız ben şaka maka Daredevil ile Türk Malını birbirine bağladım ya, vay arkadaş !

Mrtekin

Tebrik ediyorum; cidden şoklar içerisinde kaldım :)
They drew first blood...

doktor1881

Forumdaki çoğu kişi diziyi izledi Hatta 2. sezonu konuşmaya başladı.Ben onlarca yeni dizi arasında yeni heyacanlar ararken bu başyapıt geriye kaldı.
Bölüm:3 Başlangıç ve bitiş mükemmeldi.Keza mahkeme sahneleride öyle.Fazla lafa gerek yok Bölüm Notu;9.5/10