dean ile güncel Comics haberleri

Başlatan dean, 01 Ocak, 2014, 19:53:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: Neco - 29 Ekim, 2014, 18:42:22
Videoda söylenip sayfadaki yazıda olmayan şeyler var mı mesela :)

Aslında var. Olay biraz soğuduktan sonra filmlerin kendi sayfalarında, "şu ana kadar ne biliyoruz ? Neler beklemeliyiz ? ve Kevin Feige'nin filmlerle ilgili söylediklerini nelerdir gibi bilgileri" derleyip toplayacağım. Onun için bilgileri buraya yazmak istemiyorum. Böylece konu başlığından çıkmamış oluruz. Hem de kısa yerine daha doyurucu yazılar yazabiliriz.

dean

dean

dean

Herkes belki bir reboot olabilir diyor ama;

Harun Ça

Bence de bi reboot olacak. Şaka maka iyi meraklandırdılar.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Mic-Har - 05 Kasım, 2014, 01:15:12

Bence de bi reboot olacak. Şaka maka iyi meraklandırdılar.

Bunu fox kidste izlerdik ne güzeldi  :)

dean

Marvel hayranı biri olarak kesinlikle reboot istemiyorum ama ticari açıdan düşünürsek Marvel'ın reboot yapması olası. Böylece çizgi roman evrenini Cinematic Universe'e daha fazla yaklaştırabilirler. Bu da Cinematic Universe'ın resmen popüler kültürü domine ettiği bir anda en mantıklı seçenek olacaktır.

dean

dean

Angela en sonunda kendi ongoing serisine kavuştu;

Harun Ça

Angela, Spawn evreninde değil miydi ? Crossover yaptığını ve McFarlane ile Marvel arasında karakter için dava olduğunu hatırlıyorum gerisini takip etmemişim. Demek ki Marvel'a geçmekle kalmamış ongoing seri bile almış.

dean

Alıntı yapılan: Mic-Har - 01 Aralık, 2014, 12:30:21
Angela, Spawn evreninde değil miydi ? Crossover yaptığını ve McFarlane ile Marvel arasında karakter için dava olduğunu hatırlıyorum gerisini takip etmemişim. Demek ki Marvel'a geçmekle kalmamış ongoing seri bile almış.

Spoiler olarak yazacağım;

Angela, Age of Ultron event'ının sonunda Multiverse'deki kırılmanın ardından Marvel evrenine geçiyor. Üstelik geçmekle kalmıyor Original Sin event'ı sonrası da Thor'un kız kardeşi olduğu ortaya çıkıyor.

dean

Dc, önemli filmlerin sinema afişi tarzlarında variant cover hazırlamış. Ben baya beğendim. Link'ten ulaşılabilir.

http://www.comicbookmovie.com/fansites/notyetamovie/news/?a=112351

Chuck

Batman, Dedective Comics, Aquaman, Green Lantern ve Wonder Woman'ı çok beğendim. Arkabahçe'ye gelirler sanırım en azından birkaçını almayı düşünüyorum.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

dean

Evet, arkadaşlar bildiğiniz gibi Marvel'ın gerek mantıklı gerekse de matıksız her konuya bir çözümü vardır. İki kategoriden hangisine ait olduğuna henüz karar veremediğim bir çözüm daha üretti Marvel. Bildiğiniz gibi Marvel Cinematic Universe'te mutant kelimesi Forbidden fruit. Avengers: Age of Ultron'da da Quicksilver ve Scarlett Wicth çıkacağına göre onlar mutant olamaz. İşte Marvel bu noktada devreye tekrar girdi ve Quciksilver ve Scarlet Witch'in origin hikayesini değiştrimeye karar verdi. Spoiler: Axis event'ın dan öğrendiğimize göre Magneto ikizlerin biyolojik babası değilmiş. Yani ikizlerimiz bu saatten sonra mutant olmak zorunda değiller.

İşte bu olayın üzerine yeni bir origin inşa edilecek. Origin hikayesi ise Uncanny Avengers'ta;

Berkdinho

Paradan nefret ediyorum. Sinema seyircisinden daha fazla kâr sağlamak için her şeyi sinematik evrene uyarlayacaklar. Fantastic Four'u bitir, 50 yıllık karakterlerin orijinini değiştir, 5-10 sayıda bir seri sıfırla, yarın kim bilir neler yapacaklar ? Tamamen sadık çizgi roman okuyucularına HAKARET ( Sadece Quicksilver&Scarlett Witch meselesi değil tüm bu hareketler) ne gerek var şimdi böyle bir değişikliğe ? Meselenin özünü internet kullanan herkes kısa bir Google araştırmasıyla öğrenebilir zaten ( Film haklarından ötürü Magneto'nun MSE'de kullanılamadığını ). Mahvediyorlar 616 Evreni'ni hele Secret Wars'tan sonra rebootlayıp tamamen sinematik evreni anlatacaklarını düşünüyorum. Filmleri seyrediyoruz beğeniyoruz da çizgi romanlara bu kadar etki etmeye başlaması beni çileden çıkarıyor. Marvel'den gittikçe soğuyorum umarım DC filmler çıkmaya başladıktan sonra çizgi romanlarla filmler arasındaki mesafeyi korumayı başarır ( Gerçi onlar da başladı bu tür hareketlere Green Arrow'a Arrow dizisi karakterlerini ekliyorlar, en son Arrow yazarlarından biri yazarlığa geçmişti hatta ) Galiba yavaş yavaş bağımsız çizgi romanları okumaya başlamak iyi olacak en azından film telifiydi, seri sıfırlamaydı gibi olayları yok. Mis gibi.
The Right Man When Things Go Wrong