Kit Taylor nereye kadar geldi..

Başlatan Saki, 04 Kasım, 2022, 17:30:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Tahminimce paylaşacağım sayılara kadar...

Orijinal sayı - 203

Dört tabancalı Ani evleniyor ve Alaska'da Sylvester Silverstone ile yaşamaya başlıyor, bu da Frankie'yi umutsuzluğa düşürüyor. Şans eseri, Sylvetster'ın Alaska'dan döndüğünü, ancak gizemli koşullar altında ortadan kaybolan Ani'nin olmadığını öğrenirler.

Kit ve Frankie, Ani'yi aramak için kale komutanından izin alır. Önce trenle San Francisco'ya, ardından Serapis ticaret gemisiyle Anchorage, Alaska'ya seyahat ederler. Yukon Kalesi'ne yerleşirler ve ardından Ani'nin Sylvester ile birlikte yaşadığı boş bir kulübe bulurlar.Ani'yi ararken onlara saldıran garip savaşçılarla karşılaşırlar. Frankie nehre düşer ama hayatta kalır, Kit ise yakalanır. Askerler Kit'i Çin Seddi'ne benzeyen büyük bir duvarla çevrili kamplarına götürürler. Kit, kampta hizmetçi olarak çalışan Aniyi bulur.

KUBAJ KAN

KUBAJ KAN'IN MAHKUMLARI

Saki

orijinal sayi 204

Prusyalı General von Kessel, on yıl önce bir yerleşimci karavanına yapılan bir Sioux saldırısında öldürüldüğüne inanılan uzun süredir kayıp olan kızını ve torununu bulmak için Teksas'a gelir; Kit ve Frenki, yukarıda bahsedilen generalı koruma görevini üstlenir. Gerçeğe giden yolda, zafer ve Kızılderili kanı isteyen Binbaşı King ile tanışırlar,

Prusyalı general, bu askerlerin efsanesini, disiplinlerini ve karakterlerini inandırıcı bir şekilde Siouxların tarafına geçerek Binbaşı King ve askerlerini yenmekle gösterir..

SİOUX YOLU

AYI PENÇESİ

Saki

Kit Taylorun hiçbir macerası diğer bir macerasını en az bir şekilde benzemiyor, karakterler hepsi orijinal, maceralar kategorize edilemez, her macera benzersiz ve güzeldir...

Türkiyede yayınlanmamış Kit Tatlor sayıları kısa özet ile devam edecek...

aa

Teşekkürler, bekliyoruz devamını..
Esse Gesse Hayranı...

Saki

ALTIN TOTEM

GECE İÇİNDE ÇIĞLIK

Saki

Bu mükemmel macera, bir uzaylı istilası, büyük bir yıkım veya insan kaçırma hakkında bir hikaye değil. Hayır, lazer yok, uzay topu yok, ölüm ışınları yok. Bu uzaylı silahsız, yalnız ve oldukça kafası karışmış, insanların kendisine yönelik saldırganlığından hayal kırıklığına uğramış bir şekilde ortalıkta dolaşıyor ve simültane tercümanı ile insanlara kötü bir niyeti olmadığını bir şekilde açıklamaya çalışıyor.

UZAYDAN GELEN PARLAMA

TELESKOPULOS

UZAYDAN GELEN MESAJ

labirent

Kit Taylor aylık 3 veya 4 maceralı ciltler halinde yayınlansa şahane olur. 100-150 TL fiyatla satar diye düşünüyorum.

Saki

Aynen öyle, Hrvatistanda ciltler olarak yayınlanıyor.
Türkiye'de Kit Taylor'un en güzel maceralarına gelince, ne yazık ki vezgeçildi. Tüm Kit Taylor külliyatını bir kaç defa okudum, bir çok maceralarnı belki 50 defa okudum.

Bu başlıkta kanımca yayınlanmayan meceraları yazmaya devam edeceğim..

kırkambar

Tüm maceralar değilse de ilgi çekici senaryolara sahip olanlar yayımlansa da olur. Söylenegeldiği gibi tam olgun maceralar başlamışken sonlandırıldıysa yazık olmuş gerçekten.

Saki

Olgun dönem dediğimizde, benim için Kit Taylor'un artık yukardan püsküllü ceket ve alltan sarı bandlı mavi pantolon giydiği dönemdir. Kit Taylor artık burada, bundan evvel ki gibi maceralarda çocuk değil, tam olgun bir delikanlıdır. Bu dönem Büyülü hazine ve Işık gölü macerasıyla başlıyor.

Benim incelemelerme göre bu döneme ait Türkiye'de 65 sayı yayınlanmıştır, ki  bu maceralar hepsi güzel, ((kendimi ddüzeltiyorum burada, en güzel maceralara gelince vazgeçildi demiştim çünkü) ve bu başlıkta ilk iletimdeki sayılara kadar gelinmiştir (Kubay Khan).

Kubay Khan'dan sonra kalan daha 67 sayı yayınlanmamıştır.

Umarım yanılmıyorum.