Kit Taylor - HOZ

Başlatan hanac, 10 Kasım, 2011, 19:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

İllaki Eylülde yayınlanacak.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Kit Taylor Sayı 8:Nisan 2013
Kit Taylor Sayı 9:Eylül 2013
Kit Taylor Sayı 10:?????

nejat hüseyin özal

Kit Taylor çok gecikti... sabırsızlıkla bekliyoruz...  :)

aa

Ben maalesef umidimi kestim ve almayi da buraktim,....
Esse Gesse Hayranı...

yunusmeyra

Kit Taylor'ın devam etmesi  gereken bir dizi olduğunu düşünürüm hep (sevenleri açısından ,çıkan her seri için böyledir ya ;) ) tabii sonuçta hepimiz belli bir "mali plan" çerçevesinde çizgi romanlarımızı alıyor ve okuyoruz..kit taylor yerine alınacak,okunacak çizgi roman konusunda , bir çok dostumuzun seri ve albüm öncelikleri değişiyordur mutlaka..ancak bizi ve bizden önceki kuşakları bugün mutlulukla andığımız "çizgi roman heyecanlı " yıllara bağlayan bir seri olduğunu düşünüyorum..yeni nesilden de okuyucu bulursa ne ala..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

Kit Taylor'u okumayı da almayı da bırakmayın. Kit Taylor'un yayınına devam ediliyor. Aksi yönde bir açıklama olmadığı sürece Kit Taylor'dan ayrılmak olmaz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

7 Ocak'da yapılan açıklama

HOZCOMICS YAYINLARINI TAKİP EDEN TÜM ÇİZGİ ROMAN DOSTLARININ BİLGİSİNE!..

HOZCOMICS, YAYINLARINI DÜZENLİ OLARAK HER AYIN İLK HAFTASI ÇIKARTIR...
FAKAT OCAK AYINDA RAFLARDA OLMASI PLANLANAN "DYLAN DOG MAXİ 8" VE "KİT TAYLOR 10" ÇEVİRİLERDEKİ BAZI AKSAMALARDAN ÖTÜRÜ OCAK AYININ SON HAFTASI OKUYUCUYLA BULUŞACAKTIR!

BU GECİKMEDEN DOLAYI OKURLARIMIZDAN ÖZÜR DİLERİZ...

Mister NO

Belli bir yayın periyodunun olması önemli. Ancak en ufak bir aksaklıkta serileri yarıda bırakırsak bir tek şeyi garantileriz. Serilerin tamamlanmadan yarım kalmasını.

HOZ tamamladığı serilerle güveni ve desteği hak ediyor. Ben HOZ'un serileri çıktığı sürece alacağım. (Buna bitirilmesi en zor seri olduğunu düşündüğüm ZEMBLA da dahil)

aa

Teksas, Tommiks ve Swing i eksiksiz tamamladığı için HOZ benim de en sevdiğim yayınevi. Ancak bir yayının yılda 2 kez çıkmasını da kabul edemiyorum.
Esse Gesse Hayranı...

İlyas Erkul

caretta

Şahsen benim dörtgözle beklediğim Kit Taylor'un 10.sayısı yayınlanmış.9.sayı Eylül 2013'de çıkmıştı.Bu sayı ile 255'lik seriden toplam 25 tane yayınlanmış oldu.3.cildin iç kapağını tekrar okudum.42.sayıya kadar orijinal sayılar 128 sayfa.Geri kalan 213 kitap 96 sayfa.Bu formatta devam edersek 128 sayfalık seriyi 7 cilt sonra 17.Hozcomics cildinde yetişeceğiz.Acaba bu 7 cilt hangi zaman aralığında çıkacak?Tahmini 2 yıl.96 sayfalık
serilere başladığımızda belki de 4 adet 96'lık orijinal sayı yayınlanacak.Haşim Bey'in dediği gibi sabredeceğiz.Haşim Bey'in yazdığı "seri yarım
kalmayacak"ifadesinin arkasında olduğuna eminim.Benim gibi yaşı ilerlemiş Kit Taylor meraklıları bu serinin tamamlandığını görebilir umarım.

aa

Maalesef düzensiz yayınından dolayı (severek okuduğum halde) seriyi almayı bıraktım. Eğer tamamlanırsa toptan almayı düşünüyorum.
Esse Gesse Hayranı...

tommikser

Bence severek okuyorsanız hata yapıyorsunuz.Zaten Haşim bey düzenli yayınlayabileceğini bu yayın için demedi.Daha doğrusu ben bir yerde okuduğumu zannetmiyorum.Eğer seviyorsanız düzensiz de olsa alıp okuyun derim.Ben bir çok yayını düzensiz de olsa seviyorsam alıyorum.Piyasamız maalesef bu sattıklarından para az da olsa kazanacaklar ki yeni yayın çıkarabilsinler.Az sattığını düşünüyorum çok satsa zaten Haşim bey bu seriyi daha hızlı bitirir.Sizin yerinizde olsam seviyorsam alırım.Ne yapalım seven katlanıyor bu duruma.Biz yıllardı Bone bekliyoruz mesala :D

caretta

aa dostumun Kit Taylor'dan vazgeçmesine üzüldüm doğrusu.9 ve 10.ciltlerde Türkiye'de hiç yayınlanmamış maceralar başladı.Tommikser'in dediği
gibi bu güzel westernin satışı az.Hennessy röportajında Haşim Bey de vurgulamıştı.Kit Taylor Ceylan Yayınları zamanında da az satıyordu.10-11
seri yayınlandı.Son yayınlanan 24,32 ve 35'lik seri hariç ,bütün seriler tekrar sayılarla sınırlı kaldı.Ceylan'ın en uzun ve kapsamlı serisi 1966-67
arası yayınlanan 43 fasiküllük pijamalı Kit Taylor serisidir.Bu seriyi bugün bulmak neredeyse imkansız.Çok güzel Samim Utkun kapaklı cep boy bir
seri idi.Bu serideki maceralar Hozcomics'in 9.cildinde tamamlanmıştı.Türk okuru 40-50 yıl önce bir Teks,Tommiks,Kinova,Swing,Teksas'a göstermediği  ilgi ve teveccühü Kit Taylor'a hiç göstermedi.Maalesef bu eğilim günümüzde de sürüyor.Bu yaklaşım Tim,West için de geçerli.