Dean R. Koontz Romanları

Başlatan hanac, 04 Şubat, 2014, 13:28:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: worldman - 18 Eylül, 2018, 15:16:06
Dean Koontz'un Onlar Yoktu kitabını okumuştum yıllar evvel. Zorlanarak bitirmiştim. Sonrasında Frankenstein serisini okudum
ama onda da seriyi atlayarak bitirdiğimi hatırlıyorum.

Koontz tartışmalı bir yazar. Seveni çok seviyor ve sayıca azımsanacak gibi değiller, beğenmeyeni de bir o kadar. Kendimi ikinci gruba dahil ediyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Konuyla ilgili bir de anket ekledim...

gamlıbaykuş

Dean Koontz çok sevdiğim bir yazardır. Kitaplarının belki yarısını okumuşumdur...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Ankette oyumu kullandım.

Tabii ki "Beğeniyorum" dedim.

DKSD (Dean Koontz Sevenler Derneği) olarak oylarınızı bekliyoruz.

pizagor

Hiç okumadım diyenler yüzde 50  :o

Bu kadar yüksek bir oran beklemiyordum açıkçası...

seastar1000

Bende hiç okumayanlardanım
Altın kitaplar zamanında kitap kapaklarını itici yapmıştı herhalde o zamanlar tanımadığımız ismini duymadığımız yazarların kitaplarını kapağı beğenirsek alırdık ya da alırdım Denk gelmemiş demek ki.

hanac

Esrarlı Yollar - Strange Highways

Orijinalinde 14 kısa hikaye varmış ama İnkilap'ın baskısında sadece 5 adet var.

Seçmece yapmış bizimkiler, kendilerince bunları seçmişler.

1 tanesi yaklaşık 150 sayfa diğerleri de 10-20 sayfa civarı.

Açıkçası çok beğendim, gereksiz yere uzatmadan çok akıcı şekilde anlatmış Koontz.

Keşke diğer kısa hikayeleri de okuyabilseydik.

memospinoz

Zamanında Altın Kitaplar'ın yaptığını İnkılap da yapmış demek ki.  >:( Ne olurdu orijinalini yayımlasaydınız yani. Hiç mi takip etmemişler bunları telif sahipleri veya onların bilgisi dahilinde mi olmuştur acaba.  ::)

hanac

Bu arada yukarıdaki anket hala açıktır, oylarınızı bekliyoruz.

V

Okuduklarımın çoğunu beğendim..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Karanlığın Gözleri

1981 yılında Leigh Nichols takma adıyla Dean Koontz tarafından yazılmış.

Yıllardır Dean Koontz romanı yayınlanmıyordu, bu roman ilaç gibi geldi. (Bunun niye yayınlandığını da aşağıda detaylı açıklıyorum). Halbuki üstad durmadan üretmeye devam ediyor.

[spoiler]Covid-19 virüsünün Wuhan'da ortaya çıktığını biliyoruz. Bu romanda da bir virüs var ve bu virüs Wuhan'da bir laboratuvarda üretiliyor ve oradan dünyaya yayılıyor. Bu rastlantı ya da öngörü sayesinde Pegasus bu romanı yayınladı.[/spoiler]

Romana geri dönersek; klasik bir Dean Koontz romanı diyebilirim.
Hiç lafı uzatmadan bizi aksiyona ve gerilime sokuyor ve çok akıcı üslubu ile roman akıyor.
Dean Koontz yeni baskısındaki önsözünde (ama romanın sonuna eklenmiş  :) ) romanda eksiklerin olduğunu tekrar yazsa değiştireceği yerler olduğunu da söylüyor.

Ama benim hoşuma gitti, fazla beklenti olmadan okunması yeterli.
Daha uzun olabilirmiş gibime geldi, üstad şimdi yazsa 340 sahife yerine 600 sayfaya çıkarır.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 09 Nisan, 2018, 09:50:44
Sürpriz bir şekilde yıllar sonra Portakal Yayınevi bir Koontz kitabı çıkardı, Sessiz Köşe.

Aldıktan 3 yıl sonra okuyabildim. Aksiyonu bol heyecanlı bir kitap idi.

Ana karakterimiz eski bir FBI ajanı olan Jane Hawk.

Çok büyük bir olayın ilk bölümünü okuduk. Macera yarım kaldı, sadece ilk round bitti.

Zaten Dean Amca bu kitabın arkasından 4 tane daha Jane Hawk yazdı.

Portakal Yayınevi bu kitabın sonunda ikinci kitaptan da bir tanıtım eklemiş, ama nedense ikinci kitap çıkmamış.

Pandemi süreci yüzünden diyelim ve umutlu bakalım, devamı gelirse sevinirim.

DAMPYR

Dean R. Koontz Romanları korku gerilim dalında çok güzel oluyor bende bu türü seven biri olarak hemen hemen bütün hepsini okudum bunu duymamıştım uzun süredir yeni bir romanı yayınlanmıyordu bunuda mutlaka almam lazım bunu yayınladıklarına göre devamı gelir sanırım

hanac

Uzun süreden sonra yine bir Dean Koontz romanı okuyorum, Kışa Açılan Kapı.

Nasıl olmuşsa zamanında bu kitabı okumamışım, geçenlerde bir arkadaş bu kitap nasıldır diye sorunca okumadığımı anladım. 1990 Altın Kitaplar baskısını Nadirden aldım ve hemen okumaya başladım.

Bakalım üstad bu sefer de başarılı olmuş mu ?

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 29 Mart, 2023, 13:18:44

Uzun süreden sonra yine bir Dean Koontz romanı okuyorum, Kışa Açılan Kapı.

Nasıl olmuşsa zamanında bu kitabı okumamışım, geçenlerde bir arkadaş bu kitap nasıldır diye sorunca okumadığımı anladım. 1990 Altın Kitaplar baskısını Nadirden aldım ve hemen okumaya başladım.

Bakalım üstad bu sefer de başarılı olmuş mu ?

Yine çok akıcı bir roman idi. 48 saat içinde gelişen olayları çok iyi bir kurgu ile anlatıyor.

Beğendiğimi söylemeliyim. 7/10