ÇİZGİ DÜŞLER - AY SONU RAPORU

Başlatan köstebek, 29 Nisan, 2014, 15:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Evet Çetin Bey gecenin en güzel olayı idi Kasımpaşa'yı yenmemiz.Sabri Reis de sağ bek boşluğunu az çok doldurdu.Diğer iki büyük aralarında
kapışacaklar.Yarış nefes nefese sürüyor.

abselemon

İşte Çizgi Roman okurlarına önem vermenin sonucu! Elinizdki depolar yetmediği için adam gibi 1 tane büyük depo edinme ihtiyacı. Daha fazla yayın yüzünden daha büyük bir satış mekanı. Farklı tarzlarda eserler çıktığı için genel olarak aynı yayınevine bağlı kalan ama tarz olarak tamamıyla bağımsız yayınevi kurulması durumu. Bunlar tam olarak bir kuruluşun büyüdüğünü gösterir. Özellikle de Çizgi Roman piyasamız için böyle Lokomtofi olacak bir firmaya ihtiyaç vardı. Bir kol eski Marvel,dc, image, vertigo, bir kol italyanların yeni çizgi romanlarını, bir kol yeni marvel, dc, image, vertigo, diğer bir kol da italyanların ya da dünyada diğer ülkelerde yayın hayatını sürdüren firmaların eserlerini, ülkemizde yarım bırakılan serileri devam ettirir. Alın size tek çatı altında 4 yayınevi.

s.b

Çizgi Düşler yayınevi büyümeye devam etsin. O büyüdükçe bizler daha çok çizgi roman okuyabileceğiz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Evet LAL de yayını azaltınca bir tek Çizgili Düşlerle Büyülü Çizgi kaldı. (Benim okuduklarım)
Esse Gesse Hayranı...

Mrtekin

Hayirlisi, hesapli kitapli gitmek lazim.
They drew first blood...

poe

Umarım yakında "bu ay bu kadar kitap çevirdik-bastık" yerine yerli çizerlerin yeni çizgi romanlarını da "ilk kez biz bastık" diye yazarsınız...
Kolaylıklar dilerim.

abselemon

Aslında LAL yayın azaltmadı, sadece elindeki seriler bitince yerine yenilerine başlamadı. Bir tek Little Pony basıyor. Bu arada onu sorayım Pony serisi hala yayınlanan bir seri mi yoksa tamamlandı mı dışarda?

drgavsever

Sevgili çizgili köstebek,
Bu ayın analizini yapmanızı bekliyoruz.Önümüzdeki ay bizler ne gibi süprizler bekliyor? Çizgi düşler 2014de umduğunu bulabildi mi?2015 planlarınızdan bahsetmek için henüz erken mi? Sevgiyle kalınız...

köstebek

Aslında bir yıl sonu raporu vermek lazım; ama aslında her şey ortada... Kısaca özetlersek...

69 tane fumetti basmışız. 9 tane Amerikan, 1 tane Thorgal, 2 tane de Tolga bastık... Gördüğünüz gibi bütün ağırlığı fumettiye vermişiz.
Peki, yeni senede ne olacak. İlk önce ağırlık merkezi fumettiden Amerikana doğru kayacak; en azından eşitlenecek görünüyor. Fumettinin zayıf giden bazı serileri azaltılacak, biraz nadasa bırakılıp güçlendirilmeye bırakılacak. Yerlerine bir miktar yeni seri daha sokabiliriz.   
Basılacak kitap sayısı daha da arttırılacak; orta sahayı kalabalık tutup sürekli saldırılacak; kontra atak yemezsek iyidir.
Sonuçta ayda çift basamaklılara yerleşip senede 100 kitabı geçmeye uğraşacağız.  Maçı verebiliriz, ama tribündeki taraftarlarımızın keyifli ve heyecanlı bir yıl daha geçireceği kesin. 

hanac

Bu akşam ara transfer dönemi bitiyor, son bir atak ile iyi transferler yapabilirsiniz.

O zaman bu yıl rahat geçer, verimli olamayan oyuncuları kulübeye çekmeniz çok mantıklı.

Bu arada 2 adet de çocuk çizgiromanı basmış idiniz, onlar listede yok.

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 02 Şubat, 2015, 11:29:47
Bu akşam ara transfer dönemi bitiyor, son bir atak ile iyi transferler yapabilirsiniz.

O zaman bu yıl rahat geçer, verimli olamayan oyuncuları kulübeye çekmeniz çok mantıklı.

Bu arada 2 adet de çocuk çizgiromanı basmış idiniz, onlar listede yok.

Dün gece birkaç transfer teklifinde daha bulunduk; bakalım, göreceğiz...

Afu Bey, çocuk ÇR'larını pek sevmiyor, listeye koymamış. O yüzden de onları (Çılgın Deniz Hayvanları ve Kelebek) hep unuyoruz...

Mrtekin

Bu maçı alıcaz, başka yolu yok.
They drew first blood...

Mrtekin

Şubat sonu raporu yok? :)

Mart tanıtımları da yok? :)
They drew first blood...

köstebek

Bir iki güne raporu verebilirim, martlar  da aynı şekilde

altay1944

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 29 Haziran, 2014, 11:45:10
Evet, beyler, geldik haziran ayının, "ay sonu raporu"na...

Teks klasik 1; Teks YM1; Zagor Özel 1; Dragonero 2; Brendon 14; Tolga 8; Hikâyeler 4; Alfa Ajansı 2; Dampyr 2 kitapları basıldı.

1. Rakamlarla konuşursak 9 kitap 2136 sayfa...

2. Yayınevinin bir kısmı (Amerikancılar) ve okurların büyük bir kısmı çok kitap bastığımızı ve kitapların bir bölümünün üst üste yığıldığını söylüyor. Okurların cebinde para kalmadığı ileri sürülüyor. Ama yayınları azaltma emellerine henüz ulaşamadılar (yine de en azından fumetti grubunu dizginleme çabalarından vazgeçmiyorlar).

3. Bununla birlikte rakamlara dönüp 3 ayı incelediğimizde...
NİSAN = 6 kitap, 1536 sayfa...
MAYIS = 8 kitap, 1952 sayfa...
HAZİRAN = 9 kitap, 2136 sayfa...
görülüyor ki, her türlü baskıya ve ayak oyunlarına rağmen büyüme sürecini koruyoruz.

4. Kısaca özetlersek... Her güne bir kitap (ayda 30 kitap) hedefine her ay biraz daha yaklaşıyoruz. Bunun için biz nasıl çalışıyorsak, siz de daha çok para kazanıp çizgi romanlara daha fazla para yatırmaya uğraşmalısınız :) . şimdi bu güzel pazar gününü sakin sakin okuyarak geçirelim, ama yarından itibaren herkes daha fazla para kazanmaya çalışmalı. Bunları hepsi şaka, ama açıkça görünen şu: Çizgi roman okumaya daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor....

Hoşça kalın ve bol bol çizgi roman okuyun...

Sayın köstebek ...Mayıs ayı listenizi inceledim ve gördüm ki 7 kitap planlanıyor.Hani her güne bir kitap yani 30 sayı hedefiniz var dı ya...Sanırım bir yerde tıkandık.okuyucudan mı yoksa çizgidüşlerden mi kaynaklandı bu hedef merak ettim.Bu ay tex ve zagora ayrılmış gibi.Eh birazda altay1944 düşünülmüş ve bir nathan sıkıştırılmış.Yukarılarda bir yerde dampyr ve julıa için şimdilik kendini kurtarıyor gibi bir cümleniz var.Peki bu kurtarma işini bir kenara bıraksak daha sık okuyup italyaya yetişmek gibi bir düşünceniz olmayacak mı.Çünkü bu hızla julıa asla italyayı yakalayamaz.scalped ve orfani serilerini alır almaz okumuyorum.Seri tamamlanınca okuyacağım.Daha sık basılarak bitirilemez mi?zonax  için bir sayı daha basmak düşünceniz var mı?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ