X-Men: Apocalypse (2016) - XMU Film 9

Başlatan dean, 13 Mayıs, 2014, 14:20:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Days of Future past'in sonunda Logan geleceğe dönmemiş miydi, o sahnelerde değiştirdiği gelecekten değil miydi? Kadro yaşlandı, yapacak birşey yok.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

pizagor doğru söylüyor. Days of Future Past'in sonu yakın gelecekte geçiyor. Tam belirtilmese de 2020 civarı bir yıl. Lakin X-Men: Apocalypse filmi 80'li yılları anlatacak. Zaten kilit bir nokta var. Jean, cyclops ve storm için seçilen oyuncular 20'li yaşlarının başında. Apocalype filminde karakterlerin gençliğini göreceğiz. Sadece Wolverine'in değişmesi gerekmiyor. Bildiğiniz gibi kendisi yaşlanmıyor.

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: cmkrbn - 23 Ocak, 2015, 20:24:38
Ama days of future past in sonunda logan Xavier enstitüsüne döndüğünde Jean, cyclops ve storm un hayata dondugunu gormustu. Oradakiler Last stand oyuncularıydı. Tamam digerleri silindi ve Simdi kalan first class ile days of future past in devamlılığında olacak olan bu filmde neden farklı kişiler var. DOFP in sonunda onları göstermeselerdi direk tamam derdim ama yine
Alıntı yapılan: cmkrbn - 23 Ocak, 2015, 20:24:38

Her şeyden önce bu filmde ian mckellen ve patrick stewart yok. Yani burdan anlaşılan prof x ve magneto'nun sadece genç halleri olacak. Film yine geçmişte geçeceği için bütün karakterlerin genç hallerinin olması gerekiyor.  Storm, cyclops ve jean'in ergen olduğu zamanlar yani. Doğal olarak bunun için de yeni, genç oyuncular seçilmiş.

cmkrbn

Heh yani sonuçta olayın özü, hikayenin geçmişte geçicek olması. Tamam şimdi oldu ben DOFP in kaldığı yerden devam edecek sanıyordum. Teşekkürler cevaplar için.

Pulluk

Game of Thrones'daki Sansha Stark rolü nedeniyle Sophie Turner'dan yıllardır nefret etmişken, şimdi Jean Grey rolünde alışmak zor olacak... ::)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Serinin oyuncularını gençleştirmesi hızla devam ediyor. Filme Nightcrawler rolü ile Kodi Smit-McPhee katıldı.

rumar80

doktor1881

Alıntı yapılan: BulentT - 24 Ocak, 2015, 09:48:05
Game of Thrones'daki Sansha Stark rolü nedeniyle Sophie Turner'dan yıllardır nefret etmişken, şimdi Jean Grey rolünde alışmak zor olacak... ::)
Sansha Stark kader mahkumu niye nefret ettin Gerçi gıcık bir tiplemesi var ama o yüzden nefret etmemişsindir

Pulluk

Sansha bana göre kişiliği çok zayıf ve güce tapan bir karakter. Bak ama kız kardeşine yaşından en az 20 yaş olgun zihni 8)

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Şubat, 2015, 17:05:24
O kim ki?

Dawn of the Planet of the Apes, Let Me In, The Road gibi filmlerde oynamış, genç bir arkadaşımız.

dean

Filmde Jubilee'de olacak. Karakteri Lana Condor canlandıracak.

Pulluk

Grace Park'a kardeşi gibi benziyor vallahi...

dean

Olivia Munn, Psylocke olarak açıklandı.

Ralph

Alıntı yapılan: dean - 13 Nisan, 2015, 23:41:52
Olivia Munn, Psylocke olarak açıklandı.

Çok başarılı bir seçim olmuş...

dean

Hergün filme bir oyuncu katılıyor resmen. Her biride çok önemli karakterleri canlandıracak. Filmin süresi en fazla 2.30 saat olacağına göre bu karakterlerin ciddi bir kısmına süre ayrılamayacak demektir. Avengers felan da kalabalık kadrolu ama X-Men filmleri hiçbir zaman kalabalık kadroyu kontrol edemedi. Belki First Class dışında. Avengers'da Robert Downey Jr. göz önünde gibi dursa da genel olarak bütün ekip üyelerinin öne çıktığı sahneler var. Mesela Avengers ilk filmde Chris Evans, Robert Downey Jr.'dan daha fazla screen time almıştı.

Yine X-Men'e dönersek Hugh Jackman hep filmlerin başrolüydü. Halle Berry "rolüm arttırılacak yoksa giderim" diye rest çekmişti. Şimdi ise aslında filmlerdeki kadar önemli bir karakter olmayan Mystique, Jennifer Lawrence tarafından canlandırıldığı için her filmde önemli süre alıyor. Durum buyken bir X-Men filmi için bu kadronun çok kalabalık olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda bu kadro bana filmde Apocalypse: The Twelve hikayesine yakın bi'şey izleyeceğimiz izlenimini oluşturuyor.

Şimdi filmde görülecek karakterlere bakalım;

- Xavier
- Magneto
- Mystique
- Apocalypse
- Cyclops
- Jean
- Nightcrawler
- Storm
- Angel
- Psylocke
- Beast