X-Men: Apocalypse (2016) - XMU Film 9

Başlatan dean, 13 Mayıs, 2014, 14:20:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noir

Fox bence wolverine dışında da solo filmler yapmalı, deadpool ve gambit yoldalar ama yeterli değil. Filmde tüm karakterlere yeterli süre ayıramazlar, hepsinin detaylarına inemezler

Animvader

Days of Future Past'te tanıtımlarda yer alan, dergi kapağına çıkan Rogue karakterinin filmde yer aldığı tek sahnesini bile kesmek zorunda kalmışken, bir sürü karakter ekleyip kime ne kadar zaman ayıracaklar ben de merak ediyorum açıkçası.

dean

Harun Ça

dean

Channing Tatum'un doğruladığı üzere X-Men: Apocalypse'de Gambit'i göremeyeceğiz   ;D ;D ;D

Gülüyorum ama yani Gambit'in toplam 6 tane X-Men title'lı filmde bir türlü olamaması gerçekten komik. Yani spin-off'ları saymazsak Apocalypse ile birlikte 6 X-Men filmi var ve hiçbirinde Gambit yok. Ben artık 20th Century Fox'ın bunu kasıtlı yaptığına inanmaya başladım. Yani şöyle bir görüncü canlanıyor kafamda; 10-12 tane takım elbise adam ve kadın, ellerinde viskileri, viskilerinden büyük yudumlar alarak; "işte bir X-Men filminde daha Gambit'i çıkarmadık." "Hayranları yine manyak ettik." diyerek histerik kahkahalarıyla Gambit'in olmamasını kutluyorlar. Yani ciddi ciddi buna inanmaya başlayacağım yakında. Ne bilim Bryan Singer elinde meşalelerle Gambit'in olmamasını kutluyor felan  ;D

xmenac

X-Men filminde yer alan kahramanların seçimi gerçekten enteresan. Karakterlerin orijinin büyük oranda değişmesi de ayrı bir konu.

Açıkçası bu serideki her filmi izlemeye çalışıyorum ama diğer çizgi roman uyarlamalarının gerisinde kaldığını düşünüyorum, Days of Future Past dışında çok başarılı diyebileceğim başka bir film aklıma gelmiyor.

rumar80

Ben first class'ı da sevmiştim.

xmenac

Her filmi keyifle izledim açıkçası, yani sonuna kadar sıkılarak beklediğim bir film olmadı. Wolverine'in orijin filmlerini bile keyifle izledim. :D First Class da serinin en iyi ikinci filmidir diye düşünüyorum ama eldeki malzemeyle Fox'un daha iyi işler çıkarabilmesi mümkün bence.

dean

X-Men filmlerinin ana problemi her zaman ekip ruhunu iyi yansıtamamasından kaynaklanmıştır. 2000 yılındaki X-Men ve 2011 yılındaki X-Men: First Class filmlerinin dışında seride çok ciddi bir problem var. Baktığımız zaman 2000 yılındaki X-Men'e ana kadroda Patrick Stewart ve Ian McKellen dışında ünlü oyuncu yok. Onların rolünün sınırlarıda belli. Esas ekibi ve düşman ekibi oynayan oyuncuların ünlülük dereceleri de belli. Bu yüzden dağılım eşit. Ne zaman ikinci filme geçiliyor. Hugh Jackman ve Halle Berry alıyorlar sazı eline ohh. Ekip felan kalmadı. Zaten üçüncü film X-Men değil. Wolverine feat. Storm.

Yeni seriye bakıyoruz. 2011 First Class. Rol dağılımı James McAvoy ve Michael Fassbender bir adım önce olmak üzere eşit. Ama araya 3 yıl giriyor.  James McAvoy ve Michael Fassbender iki kat ünleniyor. Jennifer Lawrence Oscar alıyor. Nicholas Hoult'da ünleniyor. Bi'de denkleme Hugh Jackman'ı koy. Yine gitti X-Men. Ben şimdi düşünüyorum Days of Future Past'i evet güzel film. Ama nerede X-Men. James McAvoy'u filme daha fazla girsin diye saçma sapan bir sebeple yürüttüler daha ne olsun. Ha gelecekteki X-Men ekibi denirsede. Onlar X-Men'likten çok ölmek ile meşguldü.

X-Men: Apocalypse'ün kadrosu ortada hangi yapımcı olduğunu hatırlayamadım. Ama bir tanesi şey demişti biz bu filmde Magneto ve Mystique arasındaki ilişkiye odaklanıcaz. Arkadaş gelde çıldırma bundan önceki 5 filmde sanki Mystique ve benim aramdaki ilişkiye odaklanıyordu. Anladık onları Michael Fassbender ve Jennifer Lawrence oynuyorda artık yetmedimi Magneto ve Mystigue. Artık bana Magneto, Mystigue ve Wolverine görmekten gına geldi. Trilyon tane konunun olduğu X-Men evreninde şaka maka şöyle bir düşünelim. Ya biz hep aynı şeyleri izledik ya.

X-Men: Apocalypse, bazı şeyleri değiştirmek için önemli bir noktada, ilk kez villain Magneto'nun üstünde biri. Artık Hugh Jackman yok. Belki olur diyorum ama ekip ruhunu ortaya çıkarmaları lazım artık, ekip. Avengers neden başarılı oluyor. Çünkü ekip ruhunu ortaya çıkarıyor. Ünlülük derecesine göre gitse Robert Downey jr., Samuel L. Jackson ve Scarlett Johansson diğerlerine sahne vermez. Ama o zaman ekip diye bir şey kalmaz ortada.

dean

Nightrain

Gambit yine yok! Vay arkadas, neden yok yav neden ?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

dean

Nightrain

Apocalypse'i görünce kustum!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

İşte bu ya, sonunda deri ceket sendromundan kurtulmuş X-Men karakterleri görebildik.Psylocke harika olmuş.Apocalypse de Cgi olmadan gayet iyi gözüküyor.Zaten kendi cüssesini büyütne özelliği olduğu için, filmde Cgi kullanarak büyütebilirler gibi geliyor bana.