Kocaeli Kitap Fuarı

Başlatan Ahmet Oktay, 21 Mayıs, 2014, 15:09:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Bu yıl altıncısı düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı 17-25 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

İlk 3 yıl ben gitmemiştim fuara. Bu yıl geçtiğimiz 2 yıla oranla daha az katılımcı vardı diyebilirim, özellikle sahaflarda.
Çizgiroman bakımından sahaflarda yine çeşit vardı, yayınevlerine bakacak olursak :

Yapı Kredi Yayınları ; yine Red Kit'in neredeyse her sayısını bulmak mümkündü (23. sayı hariç, 3 yıldır fuarda bulamadığım tek Red Kit sayısı)
Oumpah-Pah, Superman Action Comics, Marsupilami, Okko, Yüzüncü Ad, Vincent, Küçük Prens, Garfield benim standda gördüğüm diğer çizgiromanlar.

NTV Yayınları ; Corto Maltese, Buffy, Sherlock Holmes, Agatha Christie ve Dracula, Macbeth gibi klasiklerin tamamı standda vardı.

Uykusuz ; En Kahraman Rıdvan, Tübitak, Fırat gibi kendi yayınlarının yanı sıra bu sene Tex, Dampyr, Zagor gibi kahramanlarında ciltleri vardı Uykusuz standında.

Doğan Kitap ; Erdil Yaşaroğlu'nun Komikaze serisi ve Rick Riordan'ın Percy Jackson ve Olimposlular serisinden 2 çizgiroman uyarlaması Doğan Kitap'ın standında çizgiroman namına gözüme çarpanlardı.

Lal Kitap fuarda vardı (geçen sene de olduğu gibi) ama bu Lal Kitap bizim bildiğimiz Lal Kitap değil herhalde. 2 senedir standlarında sadece başka yayınevlerinin yayınladığı kitapları, romanları görüyorum.

GNR de fuarda olan yayınevlerinden biri ancak çok köşede kalmışlar. Standa gidip yakından inceleme fırsatım olmadı ama gördüğüm kadarıyla yayınladıkları çeşit çeşit Şirinler kitaplarını fuara getirmişler.

Gerekli Şeyler, Büyülü, Özer Sahaf/Çizgi Düşler fuarda yoktu. Gerekli ve Özer Sahaf geçen sene gelmişti fuara.

Yazımın başında da belirttiğim gibi sahaf sayısında önceki senelere göre düşüş olsa da, çizgiroman çeşidi bakımından zengindi sahaflar.
Conan, Yürüyen Ölüler, Vampirella, Wolverine, Dylan Dog, Büyülü Rüzgar, Zagor, Martin Mystere, Nathan Never, Dampyr, Tex, Tenten, Asterix, Red Kit ve Rintintin, Üçüncü Ahit, Blueberry şimdi aklıma gelen çizgiromanlar ve bunların hepsini tek bir sahafta gördüm.
Özellikle fumettilerde gerek klasik maceralar gerek dev albümler gerek diğer seriler oldukça zengin çeşit vardı.

Pazar günü 4 saat (belki de daha fazla) dolaştık fuarda. Keyifliydi, güzeldi. Fırsatım olursa bir kez daha gitmek isterim :)

Müziksever Notu : Sahaflarda envai çeşit plak ve pikaplar da vardı, orada Michael Jackson'ın Bad albümünün plağını göreceğim hiç aklıma gelmezdi.

kalidor

Forumdaki kitap fuarı tanıtımlarına bayılıyorum  :D Ggitmiş kadar olduk, eline sağlık Mclaren.
Crom! Ölüleri Say...

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: kalidor - 21 Mayıs, 2014, 16:10:57
Forumdaki kitap fuarı tanıtımlarına bayılıyorum  :D Ggitmiş kadar olduk, eline sağlık Mclaren.

Teşekkür ederim :) Kocaeli Kitap Fuarının kendi başlığı oldu bu vesileyle, bundan sonra fuara her gidişimde bu başlık altında birşeyler yazarım.

Kocaeli Kitap Fuarına giriş ücretsiz bu arada, forumda okuyorum diğer fuarlara girişte ücret ödeniyormuş. Otopark konusunda net bilgim yok ancak o da ücretsiz diye biliyorum.

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları