Red Kit No:67 Mezartaşı Kasabası - 1997

Başlatan Ahmet Oktay, 15 Temmuz, 2014, 18:15:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Yapı Kredi Yayınları zaten karışık yayınladığından, maceralar arasında da bağlantı olmadığından en son okuduğum maceradan başlamakta sakınca görmedim. Önceki sayılarda yayınlanan maceraları da zamanla eklerim, ya da yeni okuyanlar hafızaları tazeyken paylaşırsa sevinirim :)

Sözü daha fazla uzatmayayım.

RED KİT - MEZARTAŞI KASABASI

Red Kit dostu Tom'un hayvanlarını satmak için sürüsünü götürmesine yardım etmektedir. Yollarının üstünde hayvan hırsızlığı çok olduğu için Red Kit dostuna yol boyunca eşlik edecektir. Yolları Mezartaşı Kasabasına düşen dostlarımız kendilerini seçim karmaşasının ortasında bulur. Wyatt Earp ile mevcut belediye başkanı Old Clanton arasındaki bu mücadeleye Red Kit kayıtsız kalamaz ve adil bir mücadele için dahil olur. Earp kardeşler ile Clanton'ın oğulları arasında seçim kavgası büyürken kasaba halkı da seçimde hangi tarafı tutacağına karar vermek durumundadır.

Klasik seçim savaşı diyebilirim ana konu için. Albüm fena değil ama çok daha iyi Red Kit maceraları okudum kesinlikle.

Spoiler vermemek için mümkün olduğunca sade bir şekilde özetleyeyim dedim. Umarım güzel ve bilgilendirici olmuştur.

caretta

Ahmet Oktay dostumun Teks okuyup okumadığını bilmiyorum.
Red Kit maceralarını tanıtırken Teks'deki benzer konuları da katabilir.
YKY 4.macera "Yargıç", 22.macera "Kara Tepeler" maceraları Teks'de de konu edilmişlerdirler.
Hatta Ken Parker ile bile paralellik kurulabilir. Yanılmıyorsam Dalton lar (orijinal Daltonlar Averel ve biraderleri değil) da eski bir Teks macerasında vardı. Teks petrolle ilgili bir macerası yok.

Ahmet Oktay

Hiç Teks okumadım, Ken Parker'ın da yıllar önce "Kızılderili" macerasını okumuştum. Bilgilerinizi paylaşmanızdan da memnuniyet duyarım. Hatta farklı çizgiromanlarda işlenen benzer konular ve karakterler için de bir başlık açılabilir.

rumar80

Tombstone gerçek bir vahşi batı öyküsüdür.
Yıllar önce ilk kez Burt Lancester ve Kirk Douglas'ın oynadığı filmi izlemiştim.
Daha sonra da Kurt Russel ve Val Kilmer'lısını. Bu Red Kit albümünü de sevmişimdir.

hanac