Spiderman Clone Saga

Başlatan pizagor, 22 Temmuz, 2014, 01:19:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: kalidor - 02 Ağustos, 2014, 23:48:44
Abi piZagor aman dikkat  :D

bak aylardır, bu ayrıntının farkında bile değilim.
İyi oldu uyardığın...

pizagor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 02 Ağustos, 2014, 23:17:23
Sevgili Pisagor,
Çizgi Düşler şu anda beş kişilik bir ekip. İkisi patron, biri baloncubaşı, biri görüntü yönetmeni, biri de bendeniz son okumacı; yani iki patron ve 3 danışman. bir araya geldiğimiz zamanlarda sürekli ÇR konuşuluyor. En az konuşulan mevzuysa Nathan.
Bunun sebebi de şu: Patronlardan zayıf olanı Nathan basmak (daha doğrusu okumak) istiyor; ne pahasına olursa olsun.
Diğer patron da seviyor, ama ona kalsa Nathan her ay basılamaz. Bizim zayıf olanı "tüm masrafları üstleniyorum, kimse Nathan'a karışamaz" kartını daha ilk günlerde masanın üstüne koyduğu için Çizgi Düşler'de kimse "Nathan ne olacak?" diye konuşmuyor.
Bir bilgi daha vereyim: Biz fumetti sayısını artırmadan önce Nathan kendi kıçını toplayabiliyordu; ama son aylarda onun satışı da (piyasadaki ÇR bolluğundan olsa gerek) hafiften düştü. Zamanla yine toplar diye bekliyoruz.

Yani sonuç olarak bizim Nathan'ı aylık basmamızın nedeni ... tek başına bir adamın desteklemesi; her ay yaklaşık 1000 ila 1500 tl arası zararı cebinden karşılamayı sürdürmesi. İkinci nedeni, yine aynı adamın İtalyanca bilmemesi; eğer bilseydi, "orjinalden oku, yeter abi" cümlesi onu etkileyebilirdi... Üçüncü nedeni de yıllar sonra birileri çıkıp "hayatın geçip gidiyor, ne yaptın bunca sene" sorusunu sorarsa "Sevgili alfa Ajanı Nathan'ı Türkiye'de basıp tamamladım" diyebilmek.

Belki böyle bir Örümcek Adam sevdalısı da çıkar, zararı falan mühim değil, ben bu Clone Saga'yı Türkçe külliyata ekleyeceğim der.

Gerçi yine söyleyeceğim, uzun vadede Örümcek Adam'ın zarar yazacağına kesinlikle inanmıyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

50 oy olmuş bile, dağılım şu şekilde:

Kesin satın alırım: 27  (%54)
Belki satın alırım: 12  (%24)
Kesinlikle almam: 11  (%22)

pizagor

Son durum: 56 oy

Kesin satın alırım: 29  (%51,8)
Belki satın alırım: 15  (%26,8)
Kesinlikle almam: 12  (%21,4)

Mrtekin

Ben de örümceğin zarar yazacağına inanmıyorum.

Bilkanin aydinger örümceklerine bile bu kadar talep olduguna gore  :)
They drew first blood...

Ağkafa

Aynen denildiği gibi 30-40 yıl önceki sayılar bugün bile az uz olsa bile alınıyorsa güncelde kesin zarara uğratmaz  :)

pizagor

64 oy olmuş...

Kesin satın alırım: 35  (%54,7)
Belki satın alırım: 16  (%25)
Kesinlikle almam: 13  (%20,3)

connyapku

Hikayeyi sonradan isin icinden cikamayacak duruma sokmus olsalar bile john Romita Jr ve Sal Buscema cizimleri ile okumak guzel olur.

Al Simmons_Spawn

Ben kesinlikle almam diye düşünüyorum. Hikaye gereksiz uzun, oldukça karmaşık ve kötü bir fikir üzerine kurulu. Zaten hikaye bir süre sonra o kadar uzuyor ki kim hangi karakter görevi ne, hiçbirini anlayamadan seri bitiyor. Bence Örümcek Adam için Clone Sagadan önce yayınlanması gereken fazlaca kaliteli hikaye var. Ayrıca Realist Türkiye şartlarında geçtim bu kadar uzun bir hikayenin düzenli periyodda yayınlanmasını, serinin bitmesini bile çok zannetmiyorum.

pizagor

Hikaye, çeşitli başlıklara yayılmış bir şekilde 135 fasikül sürüyormuş.

Şöyle üçerli ya da tercihen dörderli olarak fasikül halinde Avenging Spider-man'in yanına aynı formatla bu da eklense ne güzel olur!!!

pizagor

Konuyu unutturmayayım!

71 oy olmuş...

Kesin satın alırım: 39  (%55)
Belki satın alırım: 15  (%21)
Kesinlikle almam: 17  (%24)

pizagor

%77'lik Koalisyon Spiderman Clone Saga Diyor!!!

Clone Genesis ve sonrasında Clone Saga! Tadından yenmez :)

Şimdilik 73 oy...

Kesin satın alırım: 40  (%55)
Belki satın alırım: 16  (%22)
Kesinlikle almam: 17  (%23)

yunusmeyra

kesinlikle alırım diyeli bir hayli olmuş..fikrim değişmedi  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

Kendime almakla kalmaz kardeşime de alırım.Çok önemli bir yeri olan, seveni kadar küfür edeni de bol olan bu saga'yı merak ediyorum.Bu arada İlke sen okudun mu? Senin fikrin ne?

pizagor

DİRENE DİRENE BASTIRACAĞIZ!!!

Clone Genesis ve sonrasında Clone Saga! Tadından yenmez :)

Şimdilik 76 oy...

Kesin satın alırım: 43  (%57)
Belki satın alırım: 16  (%21)
Kesinlikle almam: 17  (%22)