Spiderman Clone Saga

Başlatan pizagor, 22 Temmuz, 2014, 01:19:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: tommikser - 17 Haziran, 2015, 21:12:24
Kendime almakla kalmaz kardeşime de alırım.Çok önemli bir yeri olan, seveni kadar küfür edeni de bol olan bu saga'yı merak ediyorum.Bu arada İlke sen okudun mu? Senin fikrin ne?

İlke dostumuz mevzuya çok da soğuk değil :)

Alıntı yapılan: ilke - 22 Temmuz, 2014, 07:41:54
Aslında kafamda klon saga yoktu hiç. Ama 13'ün önsözünü yazarken ilk klon sagayı özetledim. özlemişim hikayeyi yahu :)

Eğer klasik maceralar serisine dahil olacak bir klon macerası olursa öncelik orijinal klon saga olacak ki o da 500 sayfalık bir cilt. 2'ye bölerek gideriz. 2. klon sagaya gelmeden önce de bence Venom'un doğuşu var :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

O zaman İlke'yi kaldırmak üzerinden gidelim.Gördüğümüz yerde soralım duralım.Bunalsın ve yeter noktasında gelip yayınlasın.Çok üstüne gitmemişiz anlaşılan. :D

rumar80

Ama İlke orjinal Clone Saga'dan bahsediyor. Çakal, Tarantula, Gwen vs. Bence bu da olur. Kapı açılırsa devamı gelebilir.

rumar80

Ama hepsinden önce gönlüm DEATH OF JEAN deWOLFF'da. Hele son Örümcek adam kitabında ona gönderme yapıldığına göre...

dean

pizagor

Doğru, önce Clone Genesys'ten bahsediyor. Ama sonra ikinci clone hikayesinden evvel Venom'un Doğuşu demiş. Yani Clone Saga olmaz değil!

rumar80

Olmaz değil doğru ama klasiklerin yayınlanma sıklığı da ortada. Yani normal Örümcek dururlen klasikler sanırım yılda bir bilemedin iki cilt çıkıyor. O nedenle...
Yoksa dediğim gübü bugün Özgür'ü destek hattındayım. :)

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Haziran, 2015, 14:18:01
  Olmaz değil doğru ama klasiklerin yayınlanma sıklığı da ortada. Yani normal Örümcek dururlen klasikler sanırım yılda bir bilemedin iki cilt çıkıyor. O nedenle...
Yoksa dediğim gübü bugün Özgür'ü destek hattındayım. :)

Clone Saga ve klasikleri aynı kefeye koymak doğru olmaz. Şu anda yayınlandığı kadarıyla klasikleri (essentialları) okumak biraz motivasyon gerektiriyor bence. Çünkü o dönem, hikayeleri ele alış şekliyle ve hatta çizgisiyle günümüzden fersah fersah uzakta. Ama bir Clone Saga öyle değil. Bir kere en başta bu bir saga, iki yıla dağılmış upuzun bir hikaye. Öyle 20 sayfada hikaye başlayıp, mevzuları yüzeysel yüzeysel kaşıyıp bitmiyor. Farklı bir derinlik söz konusu, bugünkü anlayışla örtüşüyor.

rumar80

İlke'nin klasik maceralar diye bahsettiği Kraven'ın son avı, Stacy'lerin ölümü, Venom'ın doğuşu gibi ayrı cilt olarak basılmış klasikleşmiş Örümcek Adam maceraları. Essential'lar değil. Renkli ciltler.

pizagor

Türk çr jargonunda Comics için klasik demek essential demek...
Tiz düzeltile!
:)

pizagor

OKUYUN TUTKUYLA BAĞLANIN!!!

pizagor

pizagor

Sevgili Duvar Sürüngenimizin 'Clone Saga'sını İstiyoruz!!!

Zaten keyfim kaçık, Secret War sonrası Miles Morales ana Örümcek karakteri, Peter Parker da onun akıl hocası oluyormuş, güzel bir haber gelse de 'Clone Saga'nın müjdesi verilse!

Şimdilik 82 oy...

Kesin satın alırım: 48  (%58,5)
Belki satın alırım: 15  (%18,3)
Kesinlikle almam: 19  (%23,2)

gamlıbaykuş

Özgür abi destekçinim. Marvel' e karşı bakış açımın değiştiğini daha once yazmıştım. Yenilere çok bulaşacağımı sanmıyorum. Yine ne varsa eakilerde var. Bu sebeple Clone Saga yayınlansın...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Ben de Deadpool disinda Marvel almamaya karar verdim. GOTG basilirsa baska.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"