9 Aralık 2018 Kadıköy ÇR Toplantısı

Başlatan hanac, 24 Kasım, 2018, 10:41:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Mrtekin - 09 Aralık, 2018, 22:53:05
Keyifli bir toplantı olmuşa benziyor.

Bu arada; İlhan Beyi; sıkıştırabildiniz mi acaba? Prestijin yeni hamlelerinden bir haber var mı?

Bir de Talat Güreli ile bir Hızır Bey röportajı yapabildiniz mi? :-)

İlhan tabii ki bu aralar dikkatli, şunu çıkaracağım bunu çıkaracağım falan demedi.
Çizgi romanı çok seven ve para kazanmayı ikinci plana atan biri, ilk fırsatta yine yayın çıkaracaktır.

Talat Bey ile keyifli bir sohbet oldu ve ağırlık merkezinde Hızır Bey vardı.
Hızır Bey'deki sınırsız aksiyonunun nedenini de çok güzel anlattı. Kadın çizmek yasaktı dedi  ;D

ferzan

Çok güzel bir gündü...

Toplantıya katılan tüm abilerimle, arkadaşlarımla unutulmaz bir pazar günü geçirdim...Kuzgun 'da başladık, Flaneur - Çizgi Düşler - Büyülü Dükkan ile devam edip yeniden Kuzgun 'da bitirmiş olduk (en azından benim son durağımdı)...Gelen abilerin ve arkadaşların çoğuyla başka platformlarda yaptığımız yazışmalar haricinde ilk kez bir araya gelmiş olduk...Beş senelik bir uzaktan görüşme sonrası da nihayet Ali Abi 'yle (Haysat) de yüz yüze görüşebildik...

4-5 yaşlarımda, yerli çizgi romanla (ve dolayısıyla çizgi romanla da) tanışıtığım ilk karakter olan Hızır Bey 'in çizeri Talat Abi 'nin de olması ve dünya gözüyle beraber fotoğraf çektirebilmemiz çok iyi oldu...10 sene kadar önce kendisinin evine birkaç kez gitmişliğim, sohbetinden ve birikiminden istifade etmişliğim vardı...Beni hatırlamasına da ayrıca sevindim...Yaptığı onca üretimden sonra kendini yazar-çizer olarak görmeyecek kadar mütevazi böyle bir ustanın, küçük dağları kendi yarattığını sanan bazı üreticilerimize örnek olabilmesi dileğiyle...

Bu güzel pazar günü için katılan, katılamayan, eşlik eden, vesile olan, ev sahipliği yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim...En kısa zamanda yeniden bir araya gelebilmek dileğiyle...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

worldman

Çok güzel bir gündü. Forumdaki dostlarla yüzyüze tanışmak çok keyif vericiydi. Ancak Kuzgun Çizgi romanda biraz fazla takılınca gruptan koptum. Sonrasında ekipteki dostları bulamayınca vedalaşamadan ayrılmış oldum. Tekrar buluşmak dileğiyle.

kharon

Alıntı yapılan: ferzan - 10 Aralık, 2018, 10:28:19

Yaptığı onca üretimden sonra kendini yazar-çizer olarak görmeyecek kadar mütevazi böyle bir ustanın, küçük dağları kendi yarattığını sanan bazı üreticilerimize örnek olabilmesi dileğiyle...

"iste budur" dedim istemsizce, ne kadar guzel...

fotolardan belli ki cok da guzel, dolu dolu bir gun olmus  :)

connyapku

Guzel sicak bir ortam olmus. Orada olmayi cok isterdim  :'(

rumar80

Alıntı yapılan: worldman - 10 Aralık, 2018, 11:31:40
Çok güzel bir gündü. Forumdaki dostlarla yüzyüze tanışmak çok keyif vericiydi. Ancak Kuzgun Çizgi romanda biraz fazla takılınca gruptan koptum. Sonrasında ekipteki dostları bulamayınca vedalaşamadan ayrılmış oldum. Tekrar buluşmak dileğiyle.

Seni tanımak bizim için de zevk oldu. Bir dahaki buluşmada daha dolu dolu konuşmak üzere. Sevgiler.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hanac - 02 Aralık, 2018, 19:03:23
1 hafta kaldı, gelmeyen pişman olur.  :)
pişmanlık :'(

çizgi roman sevdalısı dostların yüzlerinden okunan mutluluk tek tesellimiz  ::) artık yeni maçlara bakıcaz  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

ZGeralt

Belli ki güzel bir toplantı olmuş, bir dahaki sefere umarım gelebilirim :)

Çizgitutkunu

Şahane bir toplantı olduğu fotoğraflardan belli oluyor.Alkol olmaması güzel.Daha önce, böyle bir çizgi roman toplantısına katıldığı için Talat Abi'ye sitemim olmuştu.Üstat'ın yer aldığı bu son toplantıdaki fotoğraflarını bilgisayarımdaki arşive yükledim.Ben de kendisiyle fotoğraf çektirmeyi çok istiyorum.Son iki İstanbul ziyaretimde, Üstat'ın müsait olmamasından dolayı bu arzum gerçekleşmedi.

pizagor

Alkollü yaptığımız toplantıların çok daha hoş sohbet geçtiğini defalarca tecrübe ettim. O kadar uzun zamandır birbirimizi tanıyoruz ki çizgiroman toplanma için artık sadece bir vesile oluyor ve ekipten alkol içenler biralarını, diğerleri de sodalarını yudumlarken sohbet çizgiromandan kitaplara, plaklara, oradan da gündelik endişelere, umutlara, mutluluklara kayıyor. Işte o zaman gerçekten kaynaştığımızı, ne kadar farklı olsak da birarada olduğumuzu hissediyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

aaciltan

Alıntı yapılan: Çizgitutkunu - 23 Aralık, 2018, 09:18:56
Şahane bir toplantı olduğu fotoğraflardan belli oluyor.Alkol olmaması güzel.Daha önce, böyle bir çizgi roman toplantısına katıldığı için Talat Abi'ye sitemim olmuştu.
Sevgili Çizgitutkunu dostumuz; biz toplantılarımızda hiç dikkat etmedik kimin ne içtiğine. İsteyen içki içer, isteyen kola içer, isteyen ayran içer. Bu; onun kendi tercihidir ve hiçbirimizi ilgilendirmez.
Bizim için önemli olan, o arkadaşımızla o gün keyifli bir muhabbet geçirmek; ortak zevkimizi hakkını vererek paylaşmaktır.
Bu gibi gereksiz ayrıntılara hiç takılmadık; çünkü biliyoruz ki, insanların her konudaki seçimleri sadece kendisini bağlar.
Biz yetişkin ve bilinçli insanlarız; neyin bize ne getirip ne götüreceğini muhakeme etmiş kişileriz. Bu gibi kavramlar, dış müdahalelerle değişik bir anlam kazanmaz bizim için.
Hatta böylesine karanlık bir ortamda; farklı görüşlerin bir araya gelip bir şeyler paylaşması bir çok kesime örnek bence. Keşke tüm Türkiye; bizim toplantılarımızdaki hoşgörü zeminini yeniden kazanabilse...

Çizgitutkunu

Benimki, bir temenniden ibarettir. Hiç alkol almayan biri olarak,  alkollü birinin çizgi roman hakkında konuşup konuşamayacağını bilemem .Bunun yorumunu,  ancak kullanan insanlar yapabilir.Bir restoranda insanların bir araya gelip içmesi  sohbet etmesi normal;  fakat sayısız çizgi romanın olduğu adeta kütüphaneyi andıran yerde  içilmesi, hatta sigara kullanılması bana göre anormal.Başka yerde örneklerini gördüğüm için söylüyorum.Burada olmaması,  güzel dedim.Ben, şahsen nerede olursa olsun, dünya görüşüm gereği böyle  bir ortama giremem, girene de karışamam, samimiyetim varsa sitem ederim Amacım tartışma çıkarmak filan değildir .Herkesin görüşü, yaşam tarzı kendine aittir.Bir yerde, burada şu yapılmayacak diye bir kural varsa,   farklı alışkanlıkları olanlar, o ortamda  zaten ona uymak zorundadır.Kural yoksa, ayrı.Bize, çizgi romanlarla ilgili görüşlerimizi  açıklama, insanları bilgilendirme şansı vermeniz , takdire şayandır.Hayatta, şiddet, bölücülük vs içermemesi  ve ahlaksızlık olmaması koşuluyla fikir özgürlüğünün,  insanların farklı da olsa görüşlerini dile getirebilmelerinin, doğrulara ulaşabilme açısından  önemli olduğunu düşünüyorum...