Marvelin DC'den aşırdığı karakterler

Başlatan Mrtekin, 12 Ocak, 2015, 10:09:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Güzel bir incelemeydi.Teşekkürler Mrtekin.Bu arada incelemeyi yapan kişi bayağı espirili Marvel resmen ezmiş çakmaları ile. Bu arada Justice Leauge ile Avengers ikiside tutmuş diğerlerinin aksine

Ahmet Oktay

Güzel bir inceleme, teşekkürler Mrtekin. Bu yazıyı okumadan önce Deathstroke (Slade Wilson) ve Deadpool (Wade Wilson) bana birçok yönden aşırı benzer geliyordu, dolayısıyla biri diğerinin kopyası mı sorusu aklımda dolaşıyordu. Ama hiç araştırmamıştım, yazıda buna da güzel değinmişler :)

rumar80

Ben bunları birbir aşırıma olarak görmüyorum. Belli güçleri kullanmak için benzer karakterler yaratılmış olsa da DC'deki ile Marvel'daki birbirlerine karakter olarak benzemiyorlar.
Bunun detaylı incelemesi de yapılabilir ama bence gereksiz.
Bu arada Avengers'a JLA çakması gibi davranmak ta sağlam bir abeslik. Stan Lee DC'den be arkalarım demiş sonuç Avengers mı olmuş?

cmkrbn

MArvel'ın dönem patronunun Justice League' in başarısından etkilenip, Stan Lee'den benzerini istediği zaten çok konuşulan bir konu. Hatta 1960'da JL çıkınca önce 1961'de Fantastik Dörtlü rakip olarak sunuluyor fakat baş edemeyince 1963'de Avengers ortaya çıkıyor. Gayet normal bir durum olduğunu düşünüyorum. İyi bir inceleme olmuş. 

Animvader

Yazıda geçen Plastic Man aslında orjinal Dc karakteri değildir.Quality Comics'ten alınan bir karakterdir.Hatta Dc de aynı özelliklere sahip Elongated Man adlı bir karakter daha vardır.İnternette okuduğuma göre yaratıcısı Schwartz Plastic Man adının bizde olduğunu bilseydim karekterin adını Elongated koymazdım falan demiş.Benim kafamı karıştırmıştı baya hem Plastic hem Elongated Man :D