Fransa'da raflarda neler var?

Başlatan afu, 27 Şubat, 2015, 23:21:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

hennessy

Thorgal görmek güzel Afu abi.......................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

hanac

afu

Glenat yayınlarının, tarihi kişiler için çıkarttığı serinin Ocak sayısı Muhteşem Süleyman'a ayrılmış.
aşağıdaki linkten ilk sayfalara bakabilirsiniz.

http://www.glenatbd.com/bd/livre/soliman-le-magnifique-9782723495585.htm#page/1/mode/2up

bu link de serinin ana sayfası:

http://www.glenatbd.com/bd/soliman-le-magnifique-9782723495585.htm

doktor1881

çoğunluk herhalde hard-cover cilt

afu

kalidor

4 farklı Thorgal albüm kapağı var. Biri Kah Aniel, biri Louve biri de Kris De Valnor albümleri olmalı. Sonuncusu da ya başka bir spin-off ya da variant kapak felan.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Frankafonların ABD serüveni üzerine bir makale okurken dikkatimi çekti, paylaşayım...

2013 yılında Fransa'da  5519 çizgiroman raflara çıkmış ve bu rakamın %75'I yeni seriler ve de başlıklar şeklinde olmuş. Bunlardan en dikkat çekenlerinin rakamları ise şöyle: 1528 bandes dessinees, 372 grafik roman, 385 comics ve 1575 manga. Manga Japonya'nın önemli ihracat kalemlerinden olmaya aday sanıyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

doktor1881

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Mart, 2015, 11:29:45
Frankafonların ABD serüveni üzerine bir makale okurken dikkatimi çekti, paylaşayım...

2013 yılında Fransa'da  5519 çizgiroman raflara çıkmış ve bu rakamın %75'I yeni seriler ve de başlıklar şeklinde olmuş. Bunlardan en dikkat çekenlerinin rakamları ise şöyle: 1528 bandes dessinees, 372 grafik roman, 385 comics ve 1575 manga. Manga Japonya'nın önemli ihracat kalemlerinden olmaya aday sanıyorum.
Manga dünyayı sarıyor ama fumetti büyüyemiyor :-X

afu

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Mart, 2015, 11:29:45

2013 yılında Fransa'da  5519 çizgiroman raflara çıkmış ve bu rakamın %75'I yeni seriler ve de başlıklar şeklinde olmuş.

2013 verileri :
Fransa'da 5.519 çizgiroman, Türkiye  356 çizgiroman.

Soru:
Kaç fırın ekmek yememiz lazım ?

pizagor

Alıntı yapılan: afu - 24 Mart, 2015, 12:13:35
2013 verileri :
Fransa'da 5.519 çizgiroman, Türkiye  356 çizgiroman.

Soru:
Kaç fırın ekmek yememiz lazım ?

Bence esas soru; her bir Türk okurunun kaç Fransız okuru kadar çizgiroman alması lazım?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Esas soru bence şu: Bir Fransız ile bir Türk arasındaki satın alma gücü arasındaki fark?

Yani daha fazla kazansam daha fazla zevkime yatırım yapabilir miyim ya da sadece hayatta kalmak ile mi uğraşıyorum?

Adamlar, sistemi çok önceden kurmuş olduklarından, gustoya harcayacak zaman ve paraları var, ben ise hayatta kalmak için uğraşıyorum, esas fark bu.

İkinci soru: Acaba bilinçli olarak mı cahil bırakılmışız, sigaraya para bulunuyor, kitaba vereceğimiz para bize fazla mı geliyor, hayattaki öğrenme  ve iş tutma modelimi toplum olarak  okuma/deneyleme üzerine değil dinleme/muhabbet üzerinden mi geliştirmişim?

Sorular uzar gider...
They drew first blood...

Mrtekin

Bir soru daha: (Yanlış anlaşılmasın, gerçekten özeleştiri yapıyorum, kendime soruyorum ve maalesef cevap bile bulamıyorum.)

Toplum olarak gerçekten düşünüyor muyuz?

Bilinçli düşünmeyi eylemden sayıyor muyuz?

Doğru düzgün düşünme metodları bize öğretildi mi?

Toplumca ve bireysel olarak merak ediyor muyuz? Merak duygumuz aktif mi?

Halat koptu diye intihar eden Japon ile benim aramdaki fark ne? Adam, sorumluluk kavramını nasıl algılıyor, ben nasıl algılıyorum?

They drew first blood...

doktor1881

Alıntı yapılan: Mrtekin - 24 Mart, 2015, 13:29:57
Halat koptu diye intihar eden Japon ile benim aramdaki fark ne? Adam, sorumluluk kavramını nasıl algılıyor, ben nasıl algılıyorum?

Japonlar ile aramızdaki fark;

Adamlar dünya savaşından sonra tarumar oldular, işgal edildiler ve şu anki durumları ortada. Çocukken hatırlardım.
100 japon yeni diye döviz alışverişi yapılırdı. Şimdi 1 japon yeni olarak hesaplanıyor ::)

Bizim hamurumuzda ise götürrr var. Dün akşamki tv deki tartışma her şeyi gösteriyor :'(