Tex Klasik Seri Devam Etsin Kampanyası

Başlatan hanac, 17 Temmuz, 2023, 10:21:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Evet var. Onlar hepsi hukuk devleti ama bizim yüzyıllarca yarattığımız değerler onlarda yok.

Kinowa59

Değerli Saki dostum. En kutsal değer, insan yaşamına verilen değerdir. Insan yaşamına verilen değerin ölçüsü evrensel insan haklarıdır. Evrensel insan haklarının teminatı ise evrensel hukuktur. Hukukun üstünlüğünün olmadığı toplumlarda " yüzyıllarca yarattığımız değerler " demeninde hiçbir değeri yoktur.

Saki

Bayram dostum, bu konu çok bir geniş konu ve okadar açabiliriz ki sonu olmaz ve içinden çıkamayacağız, burada çizgiromanlar hakkında konuşuyoruz. Hangi insan hakları için konuşabiliriz ki, o insan yaşamına değer veren o Avrupa devletleri öncelikle ve öncelikle tarihte en büyük zülumleri yapmışlardır. Tarihi hepimiz çok iyi  biliyoruz, bana bir batı devleti söyle ve onun bir tarihine göz at.

Başla Fransa, İngilitere, Almanya, Belçika, İspanya, Hollanda, Amerika

Fransa Cezayirde 2 milyon insan öldürdü, Viyetnamda neler yapmadı. Fransa bügün yarı Afrikayı sömürüyor. Amerika dünyanın anasını ağlattı. Belçikalılar Kongo da 10 milyon Kongolu öldürdü. Ispanyalılar güney Amerkada ne Aztek, ne Inka, hepsini sildiler. Almanya iki dünya savaşını başlattı ve milyonlarca insan öldü.

Tarihte ilk defa Amerikan kıtasına zenci kölesi götürenler Hollandalılar.

Isveç silah çıkarıp sağa sola satıyor.

Onlar bu dünyada hangi insanın yaşamına değer verdiler ki şimdi evrensel insan hakları ve hukuk hakkında konuşabiliriz.

Ricam konuyu fazla açmayalım.

Kinowa59

Tamam saki dost, konuyu fazla açmayalım. Ama benim de söyleyeceğimi birkaç sözcük olsun lütfen. Yok öyle lafları sokuşturup tüymek. Üstte belirttiğiniz İngiltere, Belçika, Fransa, Hollanda, Almanya, İspanya , Portekiz gibi eski, bunun yanında ABD gibi nispeten yeni emperyalist devletlerin Dünya mazlum halklarına yaptıkları sömürgeci uygulamalar elbette biliniyor ve lanetleniyor. Ancak, ( burada yazacaklarımı lütfen iyi okuyunuz ) Saydığımız emperyalist devletler, geçmişte olduğu gibi GÜNÜMÜZDE de mazlum ve güçsüz ülkeleri en vahşi, en acımasız şekilde ezerlerken, bir taraftan da o ülkelerin satılmış yöneticileri ile birlikte sömürüyü ve baskıyı katmerli hale getirmektedirler.  Diğer taraftan kendi vatandaşlarına evrensel insan haklarını uygulamada , bu ülkelerde yaşayan yurttaşlar tamamen hukuk devleti normlarıyla idare edilmektedir. Ve bu ülkelerin yurttaşları bir haksızlığa uğradıklarında, haklarını alacakların dan emin olarak, " olsun, nasılsa başkentte hâkimler var " diye düşünmektedirler.

Saki

Sokuşturup tüyen burada yok, kimseye laf sokmuyorum ni de sokup tüyerim. Bu forumda 2017 yılından beriyim. Şu an da burdayım. Yarın da burda olacağım. Gerçek hayatta da böyleyim. Laf sokup tüymem.

Tabiki senin de diğerlerinin de düşüncelerni çok dikkatlı bir şekilde okuyorum. Vurguladığını da şu an okuyorum. Senin son iletinde söylediklerni çok iyi biliyorum bende.

Kendi düşüncelermi de çok açık bir şekilde söylüyorum.

Ne konuştuklarmın ve neden konuştuğumu çok iyi biliyorum.

Başka devletlerin sistemlerne özenerek yüzyıllarca yarattığımız değerlerin hiçbir önemi yok demek doğru değil.

Mesele o ki bu platform çizgiroman platformudur. Ancak, bazen amacı olan konulardan sapıp biraz başka konulara kayarsak, biraz öyle laf soktun, tüydün gibi sözler kullanmayalım.

Kinowa59

Saki dostum, sen ne güzel insansın. Vallahi,  " tüymek yok " sözünü şaka söyledim. Eğer, o sözüme gücendiyseniz ve kırıldıysanız tüm kalbimle özür diliyorum. Amacım, inancımı ifade ederken, birazda size takılmaktı. Elbette,  size saygı duyarak. Şurada bir avuç kalmış Tex tutkunları olarak, birbirimize ufak tefek takılmalar yapmazsak nasıl katlanırız Tex'in yokluğuna. Selamlar, sevgiler sunuyorum değerli Saki dostuma.

Saki

Tamamdır, özür dilemeye gerek yok. Yarın saat 8 den sonra Teks devam ederiz  :)  :D

YzbVolkan

Biz Texe dönelim bence.
Anlaşılan klasik maceralar basılmayacak.
Elimizdeki Alfa Teksleri tozlu raflardan çıkaralım yeniden okuma başlayalım.
Yarım kalmış ya da atlanmış maceraları manitunun çayırlarına gittiğimizde okuruz artık.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Yanarım  yanarım da , Doğan egmond ve AD yayıncılık tarafından çıkarılan gıcır gıcır 8 Cilt ( toplam 24 sayı ) Tex'i , nasıl olsa oğlak kitap yayınlayacak düşüncesiyle elden çıkardığıma yanarım. Yalnızca bunları değil Aksoy Tex ' lerim de bu düşüncemin kurbanı oldular. Oysa bu Tex'ler 300 _ 400 sayılar arasındaki sayılardı . Nereden bilebilirdim oğlak kitap'ın Tex yayınlamaktan vazgeçeceğini.

YzbVolkan

Raşit bey eşinden boşanmayıp Oğlak da kalsaydı bu sayılar yayınlanırdı.
Raşit bey Oğlaktan ayrılınca Sezen hanım Tex i boşladı. Bu da Texi bu hallere düşürdü.

Bu ülkede her şey kişilere bağlı.
Texi seven zengin bir yayıncı lazım.

Ben de ne diyorum. Boş boş yazıyorum işte.

Kinowa59

Raşit Çavaş bey, iyi ki eşinden daha evvel boşanmamış. Yoksa oğlak kitab'ın çıkardığı Tex'in 204 sayısını da göremeyecekmişiz.

oguzeren

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 17 Ekim, 2023, 13:58:38Yanarım  yanarım da , Doğan egmond ve AD yayıncılık tarafından çıkarılan gıcır gıcır 8 Cilt ( toplam 24 sayı ) Tex'i ,...
Yanlışım yoksa, AD/DE olarak basılan Teks'ler 26 sayı, onları takiben Aksoy serisi de 13 sayıdır.

AD/DE Teks 1-26 = Orijinal 354-379
Aksoy Teks 1-13 = Orijinal 380-392

Ben de sizin gibi Aksoy'u çıkarmışım elden, nadirkitap'tan set halinde tekrar almam gerekti.

caretta

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 17 Ekim, 2023, 14:19:08Raşit bey eşinden boşanmayıp Oğlak da kalsaydı bu sayılar yayınlanırdı.
Raşit bey Oğlaktan ayrılınca Sezen hanım Tex i boşladı. Bu da Texi bu hallere düşürdü.

Bu ülkede her şey kişilere bağlı.
Texi seven zengin bir yayıncı lazım.

Ben de ne diyorum. Boş boş yazıyorum işte.

Oğlak Yayınları'nın sahibi Sezen değil, Şenay Haznedaroğlu idi.

YzbVolkan