DC Universe

Başlatan dean, 20 Aralık, 2022, 16:52:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Çok şükür ki eski DCEU yok olmak üzere. Onun küllerinden ise James Gunn ve Peter Safran liderliğinden çok çok daha iyi bir DC film evreni doğacak. Gunn sosyal medyayı sıklıkla kullanan birisi ve yeni filmlerle ilgili güncellemeler yapıyor. Yeni evren için bir başlık açtım. Snyder'in yarattığı çirkinlikle ile bu karışmasın istedim. Yeni evren ile alakalı güncel haberleri, teorileri ve isteklerimizi buradan paylaşabiliriz.

Filmler

Gelecek Filmler 

- Superman
- The Authority
- The Brave and the Bold
- Supergirl: Woman of Tomorrow
- Swamp Thing

Diziler

Gelecek Diziler

- Creature Commandos
- Waller
- Lanterns
- Booster Gold
- Paradise Lost

Nightrain

Henry Cavill ile çalışmak istemediği için James Gunn'ı feci darlıyorlar. Yazık hepsine cevap yetiştireyim derken telef olacak.

Gunn ve Safran ikilisi umarım kaliteli işler ortaya koyarlarda keyifli vakit geçiririz. Ben bu ikilinin başaracağına inanıyordum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Bildiğiniz üzere, DC sinematik evrenin başına James Gunn ve Peter Safran ikilisi geçti ve geçtiğimiz günlerde yeni evrenin 1.fazının bir kısmını duyurdular. İsmi ise Chapter 1: Gods and Monster oldu.

.................

Bunlar sadece bir kısmı. Geri kalanlar büyük ihtimalle San Diego Comic Con'da duyurulacak. The Batman ve Joker kendi başlarına takılacak, yeni kurulacak evren ile alakaları olmayacak. Yani umarım hiç bulaştırmazlar. Kağıt üzerinde güzel duruyor. Ben özellikle Green Arrow'un duyurulmasını istiyorum. Dizi veya film farketmez.

Nightrain

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Şubat, 2023, 12:47:10https://twitter.com/DiscussingFilm/status/1622012222246633473?t=Q4nIq24C3Q-hIo1yDn4fEA&s=19

James Gunn'ın duyuruları büyük ses getirdi. Superman All Star, Batman and Son, Supergirl amazon'da ilk 3'e girdi. Aynı şekilde Authority'de dehşet sattı. Ben de Authority'i okumamıştım ona başladım. Başa akıllı biri geçtiği zaman DC'de doğru düzgün stratejiler görüyoruz böylece.

@Nightrain senin iki iletiyi DC Universe ana başlığına taşıdım. James Gunn dönemi için daha bu iletilerinin bu başlıkta daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.

dean

Filmleri etkileyecek olan çizgi romanlar demişken onları da belirtmek lazım. Belki ilgisini çeken ve bu çizgi romanları alan arkadaşlar olur.

- Superman: Legacy filmi Grant Morrison'ın yazdığı All-Star Superman çizgi romanından etkilenecek. Burada bahsettiğimi elbette birebir aynı olacak olan bir uyarlama değil. Evreni başlatacak bir Superman filmi için bu hikayenin birebir uyarlanması doğru olmaz. Daha çok estetik bir yakınlıktan, karakterlerin duygu durumlarından bahsediyoruz. Yapımın bizde oluşturacağı hisler benzeyecek.

- Lanterns dizisi içinde DC, Hal Jordan and the Green Lantern Corps çizgi roman serisini öneriyor. Hikaye olarak ne kadar bağlantılı olabilir bilemiyorum ama seride birden çok fenerin olması duygusal anlamda dizi ve çizgi romanı birbirine yaklaştırıyor olabilir.

- Grant Morrison'ın Batman run'ı da yeni DC evreninin etkileneceği en önemli hikayelerden olacak. Morrison dönemi baya uzun bir dönem. O yüzden omnibus olarak tavsiye edebiliriz. Hikaye olarak baktığımız zaman Black Glove, Batman and Son, Resurrection of Ra's Al Ghul, Batman R.I.P, Batman and Robin(şahsi olarak en iyi bulduğum macera) Batman Incorporated gibi maceralar var. Genel anlamda tartışmalı ve önemli bir dönem. DCU'nun Batman'inin bu yapıda başlayacak olması dikkat çekici.

- Listenin en yenisi Supergirl: Woman of Tomorrow. Temelde bu kadar yeni bir çizgi romanın filminin duyurulması da ilginç. Ama macera okunduğu zaman sebebi anlaşılıyor. Gerçekten Supergirl adına yazılmış en iyi hikayelerden biri. Superman ile farklılığına bu macera ortaya koymayı başarıyor. Kesinlikle tavsiye edilecek bir seri.

- Swamp Thing filmi korku olarak nitelendi. James Gunn her filmi farklı bir ton yakalamayı hedefliyor. Saga of the Swamp Thing serisi ise hem okuyucu, hem de yapım ekibi için hiç kuşkusuz en önemli kaynak materyal. Şu an baskısı bulunan 6 ciltlik bir versiyon. Kesinlikle herkesin okuması gereken bir seri. Alan Moore tarafından yazılmış olması zaten herşeyi özetliyor aslında.

- Waller dizisi içinde Suicide Squad Vol. 6: The Phoenix Gambit tavsiye edildi. Hikayeyi okumadığım için ne kadarlık bir bağlantı kurulabilir bilmiyorum. Ama yanılmıyorsam Amanda Waller bu macerada kendisini hapiste buluyor. Hikayede Batman'de var. Dizi için bu bağlantı kurulur mu şu an kestirmek imkansız.

- The Authority için durum çok kolay. Direktman ilk ciltten alıp başlanabilir. Bu film DCU için çok ilginç bir film olacak. DC'nin yeni statükosundaki yerini çok merak ediyorum. Geçtiğimz günlerde ben de seriye başladım. Oldukça ilgi çekici bir seri. Güçlü karakterleri ve çok büyük olayları var. Aşırı derecede uzun değil. Tempolu bir okuma ile kısa sürede hepsini tamamlayacağım.

- DC'nin Booster Gold dizisi için tavsiye ettiği çizgi roman ise Booster Gold: Past Imperfect çizgi romanı. Bu da henüz okumadığım bir çizgi roman. En yakın zamanda okuyacağım.

James Gunn'ın duyurularında çok büyük yazarların serilerinden bahsedildi hep. Grant Morrison, Alan Moore, Warren Ellis vb. Film uyarlamalarından bağımsız olarak zaten bu maceralar çok güzel maceralar. DC'yi seven herkesin okuması gereken maceralar.

Nightrain

San Diego Comic Con bu sene çok güzel olacak. Bunlar Chapter 1'in bir kısmı. Devamı SDCC'da duyurulacak.

Animvader

YKY, JBC top sizde şu kitapları basın bari.

Nightrain

Alıntı yapılan: Animvader - 06 Şubat, 2023, 10:56:26YKY, JBC top sizde şu kitapları basın bari.

Tom King'in Batman dışındaki eserlerini Marmara Çizgi basıyor. Supergirl'ü basacaklarını düşünüyorum. The Authority'nin uzun zamandır basılmasını istiyordum. Presstij orijinal boy bassa da okusak.

Animvader

Alıntı yapılan: Nightrain - 06 Şubat, 2023, 15:22:35Tom King'in Batman dışındaki eserlerini Marmara Çizgi basıyor. Supergirl'ü basacaklarını düşünüyorum. The Authority'nin uzun zamandır basılmasını istiyordum. Presstij orijinal boy bassa da okusak.

Supergirl önceliği YKY'de olabilir diye düşündüm ama basmakla ilgilenirler mi emin değilim. Booster Gold, Çizgi Düşler 'e yakışır gibi. JBC de Grant Morrison dönemine girse keşke.

Nightrain

Alıntı yapılan: Animvader - 06 Şubat, 2023, 20:12:00Supergirl önceliği YKY'de olabilir diye düşündüm ama basmakla ilgilenirler mi emin değilim. Booster Gold, Çizgi Düşler 'e yakışır gibi. JBC de Grant Morrison dönemine girse keşke.

Seneler önce Morrison döneminin omnibusları için mesaj attığımda, Ertan abi Omnibus basmayacağız demişti. Ama standart ciltler halinde bassalar çok güzel olur.

dean

James Gunn, DC'nin başına geçtiğinde Ben Affleck ile verimli bir toplantı yaptıklarını ve önümüzdeki dönemde onu yönetmen olarak uygun bir proje bulunduğu taktirde filmlerden birinin yönetmen koltuğuna oturabileceğini söylemişti.

Ben Affleck'ten ise beklentinin tam tersi bir açıklama geldi. Gunn'ın DC evrenine iyi dileklerini yollasa da onun evreni için hiçbir şekilde film çekmeyeceğini söyledi. Özellikle The Brave and The Bold için bir beklenti vardı fanlarda. Böylece bu ihtimal rafa kalkmış oldu.