DC Extended Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 15:01:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

GotG serisi, The Suicide Squad ve Peacemaker dizisi yeterli olmuştur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dayıcomics

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Kasım, 2022, 13:09:57
GotG serisi, The Suicide Squad ve Peacemaker dizisi yeterli olmuştur.

Gayet sıradan filmler. DCEU'nun başına geçecek birinin daha dolu biri olmasını beklerdim.

Nightrain

Beklenen oldu gibi. Bu iptal haberlerinden sonra The Flash ile evreni sıfırlayacakları belli oldu.

https://twitter.com/bakiniz/status/1600702614353551361?s=46&t=0aYHvZXQjz_uht8ghCAlfg

dean

Önümüzdeki hafta Warner Bros sunum yapacak. James Gunn ve Peter Safran yeni takvimi açıklayıp, DC evreninin tablosunu çizecek. Sunum olana kadar aslında çok bir yorum yapmak istemiyorum ama görünen manzara bence hiç hoş değil.

- Şu tabloya göre Superman, Wonder Woman, The Flash, Aquaman ve Batman'i recast edilmesi gündeme geliyor. Ezra Miller'ın recast edilmesi tamam ama Gal Gadot, Jason Momoa ve role geçen ay geri dönen Henry Cavill'in recast edilmesi çok mantıklı görünmüyor. Recast edilip, hemen yeni filmlerde gelmeyeceğine göre DC evreninde uzun süre ana karakterleri görmeme ihtimalimiz doğmuş oluyor.

- The Batman'in devam filmlerine ve spin-off'larına karışılmayacak gibi. Ben Affleck role devam etmeyeceğine göre DC evreni Batman'siz kalıyor. Robert Pattinson'in filmleri devam ettiği sürece başka bir oyuncu ile solo Batman filmi çekmeyecekleri için ana evrende Batman'e komple veda etmiş olabiliriz.

- James Gunn ve Peter Safran kendi DC filmlerine iltimas geçmiş gibi görünüyorlar. The Suicide Squad ve Peacemaker devam edecek, Safran'ın yapımcısı olduğu Shazam devam edecek ama bu yapımların hepsinin toplamından 2 kat daha fazla para kazanan Aquaman iptal.   Çok garip gerçekten.

Neyse haftaya netleşir herhalde.

Nightrain

Gal Gadot hayatımda gördüğüm en kötü oyunculardan birisi, zerre üzülmedim. Jason Momoa yıllar önce Lobo'yu canlandırmak istediğini söylemişti, Aquaman'e yakışmıyordu. Ezra Miller sorunlu bir tip devam etmeleri saçma olurdu. Ben Affleck'in yaşı malum. Bir kaç röportajda bu kadar yüksel tempolu filmleri vücudunun kaldırmayacağını söylemişti. Sadece Cavill'e üzüldüm. Adam cuk oturmuştu role.

Snyder'a dair ne varsa silecekler. Mantıklı karar.

hbegec

Henry Cavill Superman'ini iptal edecekelrini hiç zannetmiyorum.Umarım asılsız bir iddiadır.Çünkü hayranların en beğendiği cast oydu.Gerçekten Christopher Reeve'den sonra role en yakışan adam Henry.Hem kendisi de tekrar Superman olmak için bu kadar çabalarken en saçma karar olur.Adam sürekli pelerin hala bende dei,The Witcher'ı Superman için bıraktı.Bazı şeyler kesinleşmiş olmasa bu kararları vermezdi diye düşünüyorum.

BAHADIR

Bakış açısına göre ya da zevkler ve renkler kıstasına göre herkesin beğenisi farklı olabilir...

Ama Superman'in aynı zamanda Clark Kent olduğunu unutmamak gerek... Cavill'de o Clark mulayimliği pek yok gibi... Gibisini geçtim adamda mimik yok... Çok fazla bir Clark rolü hatırlamıyorum ama olan sahnelerde Supi'den pek bir farkı yoktu

Bu bağlamda Cavill'in, Witcher rolunü de izleyemedim... Sanırım dizinin ilk bölümünü zor bitirmiştim...

Bana göre Supi'ye daha sıcak ve mimikli, gülmesini bilen bir cast lazım... Ve biraz daha insan bir Supi... ;)

Animvader

Alıntı yapılan: BAHADIR - 08 Aralık, 2022, 22:13:34
Bakış açısına göre ya da zevkler ve renkler kıstasına göre herkesin beğenisi farklı olabilir...

Ama Superman'in aynı zamanda Clark Kent olduğunu unutmamak gerek... Cavill'de o Clark mulayimliği pek yok gibi... Gibisini geçtim adamda mimik yok... Çok fazla bir Clark rolü hatırlamıyorum ama olan sahnelerde Supi'den pek bir farkı yoktu

Bu bağlamda Cavill'in, Witcher rolunü de izleyemedim... Sanırım dizinin ilk bölümünü zor bitirmiştim...

Bana göre Supi'ye daha sıcak ve mimikli, gülmesini bilen bir cast lazım... Ve biraz daha insan bir Supi... ;)

Hocam şimdi çok da Clark Kentlik bir şey de yazılmadı ki oynasın adam. Man of Steel'de bile en başlarda ve uzay gemisini bulma aşamasında falan biraz Clark rolü var ki orada da gazeteci Clark Kent rolünde değil. Snyder filmlerinde %95 Superman olarak gördük adamı hep.  :)

BAHADIR

Sanırım aynı şeyi ifade ediyoruz... ;)

Hani çizgiroman okur gibi değil de, güzel çizilmiş pin-up bir resme bakar gibi... Konu yok ama güzel çizilmiş aksiyon sahnesi bol... :o

Mrtekin

Alıntı yapılan: Nightrain - 08 Aralık, 2022, 16:10:55
Gal Gadot hayatımda gördüğüm en kötü oyunculardan birisi, zerre üzülmedim. Jason Momoa yıllar önce Lobo'yu canlandırmak istediğini söylemişti, Aquaman'e yakışmıyordu. Ezra Miller sorunlu bir tip devam etmeleri saçma olurdu. Ben Affleck'in yaşı malum. Bir kaç röportajda bu kadar yüksel tempolu filmleri vücudunun kaldırmayacağını söylemişti. Sadece Cavill'e üzüldüm. Adam cuk oturmuştu role.

Snyder'a dair ne varsa silecekler. Mantıklı karar.

Ya burada Znyder'a bir başlık açalım.
Çok kimse bilmez. Man of Steel'in; yazım ve senaryo ekibinde; David S. Goyer ve Christopher Nolan abimiz var. Zynder bu filmi sadece yönetti. Ki bence çok başarılı bir filmdir.

BvS filminin de yine yazım ve senaryo ekibinde yok. Bu filmi yine sadece yönetti. Yazım ve senaryo ekibinde; Chris Terrio ve David S.Goyer var. İstediğin kadar iyi yönet; filmin senaryosu beş para etmezdi bence.

Türbülanslı Adalet Birliği filminde; yazım ekibine dahil oldu. Chris Terrio ile işbirliği yaptılar. Ama şu ve bu sebeplerle; bıraktırıldı; stüdyo Whedon'u getirdi ve ortaya ucube bir film çıktı. Zynder'ın kendi cut'unun ise çok başarılı olduğu ortaya çıktı.

Demem o ki, yiğidi öldürelim ama hakkını verelim. Zynder bence kendisine teslim edilen ve kendisinin oluşturduğu materyaller doğrultusunda iyi bir iş çıkardı, özellikle "Injustice" girişi bence baya iyiydi. Stüdyo kendi yaptığı rezillikleri ve de kötü yönetimi, Zynder'a atarak, onun üzerinden temizlemeye çalışıyor. Sanki herşeyin müsebbibi o.

Zaten az biraz akıllı olsalardı, Marvel'in kelimenin tam anlamı ile .ıçtığı bu fazda, ciddi bir sıçrama yapabilirlerdi.

James Gunn akıllı bir adam, kendisini severiz. Ama bu stüdyo ile topu döndürebilecek mi, hep beraber göreceğiz.
They drew first blood...

dayıcomics

BvS Ultimate Edition ile Marvel'a senaryo dersi verir. Sinema versiyonun kötü olması tamamen WB'nin suçu. Synder'a çok can alıcı yerleri kestirmişler. O film sinemaya 3 saat olarak gelse 1.5 milyar dolar gişe garanti idi ama WB dandikliğine kurban gitti. DCEU'da Superman ve Batman olmadan yürümez. Kim naapsın Suicide Squad'ı, Shazam'ı.

Nightrain

Warner Bros, Henry Cavill ile yollarını ayırdı. Superman için  başka bir oyuncu bulunacak ve daha genç bir versiyonunu konu alacaklarmış. Gunn senaryo üzerinde çalışmaya başlamış.

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 15 Aralık, 2022, 10:21:35
Warner Bros, Henry Cavill ile yollarını ayırdı. Superman için  başka bir oyuncu bulunacak ve daha genç bir versiyonunu konu alacaklarmış. Gunn senaryo üzerinde çakışmaya başlamış.

Kayıp!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

DC reboot sürecinde olduğu için bazı güzel haberlerde, gelecek bazı kötü haberlerde. Henüz duyuru yapılmadığı ve takvim açıklanmadığı için şu anda daha çok olumsuz haberleri görüyoruz. Lakin daha iyisini inşa etmek için bazen öncekini yıkmak gerekiyor. Henry Cavill'in ayrılığı oyuncu bazında bakarsak üzücü. Çünkü bu süreçte en suçsuz olanlar oyuncular. Karakter olarak bakarsak da iyi. Reboot döneminde Superman ön plana çıkarılacak ve DC'nin yüzü olacaksa yeni bir sayfa açılması gerekiyor. Hiçbir karakter yok ki bir başka oyuncu tarafından yine başarı ile canlandırılmasın. Bütün karakterler başka oyuncular tarafından canlandırılabilir. Buna Wolverine-Hugh Jackman, Iron Man-Robert Downey Jr. herkes dahil. Oyuncu hikayeye hizmet eder.

Cavill üzerinden beni bir diğer üzen şey ise onu gerçek bir yönetmenin elinde izleyememiş olmak. DC'de bazı karakterler beceriksiz eller yüzünden uzunca süre çarçur edildi. James Gunn'ın vizyonu bakalım bizi ve karakterleri nereye götürecek.

dayıcomics

James Gunn'da pek vizyon olmadığı için hiç ümitli değilim.