The Vision

Başlatan dean, 30 Haziran, 2015, 17:08:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

The Vision, 1968 yılında ilk kez The Avengers'ın 57. sayısında görünen ve Roy Thomas, Stan Lee, John Buscema üçlüsü tarafından yaratılmış bir karakterdir.

The Vision'ın çizgi romanlardaki geçmişine bakarsak ellette ilk göze çarpan Ultron tarafından yaratılmış olması. Hank Pym'in yarattığı Ultron, Avengers'ı yok edebilmek için orjinal Human Torch'un beden, Wonder Man'in de zihin parçalarıyla The Vision'u oluşturuyor. The Vision, tek başına Avengers'ı yenmek için oluşturulduğunu düşünürsek haliyle son derece güçlü olduğu sonucunuda çıkarabiliriz.

The Vision, Avengers ile savaşmaya gittiğinde Avengers'ın insancıllığı kendisini etkiliyor. Hiçbir duygusu olmayan efendisi Ultron'a karşı çıkıyor. Duygusal kimliğiyle bilinen bir karakter olarak Avengers'a katılıyor.

Aslında The Vision ile ilgili bir başlık açmayı düşünmüyordum. Lakin Marvel beni şaşırtan bir hareket yaptı ve Secret Wars sonrası The Vision'a ongoing seri verdi. Böylece The Vision ilk defa kendi ongoing serisine sahip oldu. Tarihten bu yana The Vision o kadar Avengers ile özdeşleşen bir karakter olduğu ki ayrı hikayesinin olabilitesini hiç düşünmemiştim. The Vision, böylece Secret Wars sonrası en fazla merak ettiğim serilerden biri oldu.

Ras Al Ghul

rumar80

Birilerinin okuduğunu görünce çok mutlu oluyorum.
  Ayrıca ilk 100 sayı özel sayı olarak e dergi formatında da yayınlandı

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Temmuz, 2015, 20:10:30
Ayrıca ilk 100 sayı özel sayı olarak e dergi formatında da yayınlandı

Buradan indirebilirsiniz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5006.0.html