Savaş Meleği Alita - Çizgi Düşler / Satori - (9 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan ferzan, 08 Kasım, 2019, 13:19:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Benim için günün sürprizi oldu...İlk göz ağrım, 90 'ların sonunda Takvim gazetesinden günlük olarak takip ettiğim ilk mangam Alita ilk cildiyle fuardaki yerini almış...

Henüz bir tanıtım bülteni ve detaylar olmadığı için Çizgi Düşler 'in Facebook sayfasında gördüğüm fotoyu paylaşıyorum...Daha sonra net bülten gelince daha düzgün bir fotoğraf ve açıklamalar eşliğinde yine paylaşalım bu başlık altında...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Bu hakkaten sürpriz oldu. Satori markası altında "Oldboy"', "Vagabond", "Black Lagoon" vd lerini de görmek umudu ile...
They drew first blood...

Nightrain

Alıntı yapılan: Mrtekin - 08 Kasım, 2019, 14:31:41
Bu hakkaten sürpriz oldu. Satori markası altında "Oldboy"', "Vagabond", "Black Lagoon" vd lerini de görmek umudu ile...

Oldboy şahane olurdu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nikopol

Artik klasikler arasinda sayabilecegimiz bir eser. Yayimciyi kutlarim.

darkwood

Çizgi Düşlerden güzel bir sürpriz oldu, fumettilerin yerini mangalar alacak gibi.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Gerekli Şeyler'den Akira, Çizgi Düşlerden Battle Angel Alita... Klasikleşmiş mangaların geliyor olması harika bir haber. Darısı zamanında çok istediğimiz diğer mangaların başına.

pizagor

Boyutları çok küçük geldi, ısınamadım bu yüzden. Aslında çok da merak ediyorum ama alamadım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Harun Ça

Klasik olmasına rağmen yakın zamanda çıkan animasyonuyla bilinirliği taze. Bununda etkisiyle umarım güzel bir satışı olur. Bu sayede yeni mangalara da kavuşuruz.

memospinoz

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Kasım, 2019, 17:17:38
Boyutları çok küçük geldi, ısınamadım bu yüzden. Aslında çok da merak ediyorum ama alamadım...

Maalesef öyle. Deluxe Edition baskıları yurtdışında 7x10 inch yani 17.8x25.4 cm iken bizde 11x17 cm basılması pek iyi olmamış. Gerekli'nin iki formatından birinde yani 13x18(Tokyo Gul:re) veya 16x21(Kadın ve Kedisi, Uzumaki) formatında daha iyi olacakken One Piece ve Naruto boyutunda basılmış.

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 10 Kasım, 2019, 00:46:15
Maalesef öyle. Deluxe Edition baskıları yurtdışında 7x10 inch yani 17.8x25.4 cm iken bizde 11x17 cm basılması pek iyi olmamış. Gerekli'nin iki formatından birinde yani 13x18(Tokyo Gul:re) veya 16x21(Kadın ve Kedisi, Uzumaki) formatında daha iyi olacakken One Piece ve Naruto boyutunda basılmış.

Böyle şeyler benim moralimi bozuyor. Şimdi alıp almama konusunda kararsızlığa düştüm. Gerekli Şeyler, Akira'da aynı şeyi yapmaz umarım.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darbove

Boyuta takılmayın önemli olan içerik . ;D ;D ;D Mangalar çıkıyor buna da şükür. Bana periyotun 2 ayda bir çıkacağını söylediler. Alitanın çizimlere baktım sırıtmıyor.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

dean

Japonya'da ciltler bu boyutta çıkıyor zaten normal edisyonlar.

memospinoz

Alıntı yapılan: dean - 10 Kasım, 2019, 21:24:26
Japonya'da ciltler bu boyutta çıkıyor zaten normal edisyonlar.

Tankōbon yerine Amerikan Manga boyutunda 13x19 cm basılsaydı bari.