The Way of the Househusband - Ev Erkeğinin Yolu - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan dean, 28 Ekim, 2020, 20:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

Tam Zamanlı Ev Erkeği!

O, ardında sayısız efsane bırakmış olan en azılı yakuza, namıdiğer "Ölümsüz Ejder". Fakat günün birinde elini pis işlerden çekip bambaşka bir yol seçmeye karar verir! Perdeler, insanın içini ısıtan bir yakuza komedisi için açılıyor!

Sayfa Sayısı: 164
  Etiket Fiyatı: 24 TL

ZGeralt

Bu çok merak ettiğim bir manga, ilk sayıyı alıp bakacağım, konu ilginç :)

Kauss

Bugün elime ulaştı ve eve gelir gelmez okudum.
Goodreads üzerinde ki puanlaması oldukça iyi bu sebepten merak ettiğim bir mangaydı. İlk kitap için bence ortalamaydı, bir kaç cilt sonra devam edip etmeme kararı veririm.
Birden bire yakuzalığı bırakan ve evinin erkeği olan birinden bahsediyoruz. Tabi hal hareketleri, üslubu filan hala yakuzalıktan gelme. Bu sebepten diğer insanların gözünde biraz korkunç gözüküyor. Denemeye değer bir seri.

ZGeralt

İlk sayıyı okudum, beklentimin altında kaldı diyebilirim. Bir hikaye örgüsü takip etmiyor, onun yerine skeçler halinde ilerliyor. Eğlenceli evet ancak bu şekilde cazibesini çabuk yitirecek gibi düşünüyorum. Bakalım bir kaç sayı daha takip ederim sanırım.
Değişik bir şeyler arayana tavsiye edilebilir gibi :)

darbove

İlk cildi okumuştum. Olay örgüsü yok denebilir. Eğlenceliydi okurken keyif aldım diyebilirim. Ama herkese hitap etmediği kesin. Bkmden almıştım kitabı. Şömiz kısmındaki parlak kısım kaymıştı. Cilt boyut olarak tokyo ghoul,ajin ve hellsing gibi. sayfa sayısı diğer serilere göre az diyebilirim.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Mrtekin

Bu mangaya ilişkin ilginç bir tiraj bilgisi aldım. 10.000 adet girilen ilk baskının tükenmek üzere olduğu söylendi...

Manga alıp yürüdü hakkaten...
They drew first blood...

hanac

Ev Erkeğinin Yolu 2.Cilt

Bugün De Tüm Gücümle Ev Erkekliğini İdame Edeceğim!

Efsanevi yakuza "Ölümsüz Ejder". O, artık elini pis işlerden çekmiş bir ev erkeği! Temizlik, çamaşır, alışveriş ve yemek hazırlığı... İnsanın içini ısıtan yakuza komedisi, sayenizde ikinci cildi ikinci ciltte tam gaz devam ediyor!

Yazar:Kousuke Oono
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Hamur Tipi: 2. Hamur
Ebat: 12,5 x 18,5
İlk Baskı Yılı: 2021

hanac

Ev Erkeğinin Yolu 3.Cilt

Jericho'nun ölümü göze alan kaçış çabası! Uzun zamandır aradığı Elaine ile tekrar karşılaşan Ban, ancak bu karşılaşma İblis Klanı'nın gerçekleştirdiği lanetli bir diriltme merasimi sonucundadır! Ban, aşkını kurtarmak için "On Emir"den Galland ve Melascula'yı yenmeye çalışır. Ancak bu savaşta Ölümsüz Ban'ı öldürebilecek bir kör nokta bulunmaktadır! Öte yandan hafızasını kaybetmiş Diane "Mavi Gökyüzünün Ülker Takımyıldızı"nın başı Denzel ve gizemli kısa sakallı bir adam... Müthiş bir hikaye bizleri bekliyor!

Yazar:Kousuke Oono
Yayınevi: Gerekli Şeyler
Hamur Tipi: 2. Hamur
Ebat: 12,5 x 18,5
İlk Baskı Yılı: 2021

dean

Çarşıyı yakuzalar basınca ortalık aniden karışıyor!

Yakuzalığı bırakıp hayatına ev erkeği olarak devam eden Tatsu, çarşıda alışveriş yaparken satın aldığı balığı bir kediye çaldırınca işler bir anda çığrından çıkar! İnsanın içini ısıtan yakuza komedisi, dördüncü ciltte tam gaz devam ediyor!

Etiket Fiyatı: 32 TL

Kauss

Gerekliye helal olsun valla şuana dek 8 cildi yayınlandı yanlışım yoksa, hızlı bir şekilde 4. cilde kadar geldiler. Devamlılık konusunda oldukça başarılar. Yayınlanan üç cildi de aldım ve bitirdim, seriye devam edeceğim fakat bu serinin neden bu kadar yüksek puan aldığını anlamıyorum. Daha önce yazan arkadaşımız gibi; bir olay örgüsü yok. Günlük, farklı zamanlarda yakuzamızın başından geçen durumları anlatıyor. Youtube videolarında insanların; karakterin verdiği tepkileri falan çok beğendiğine tanık oldum ama bence gereksiz bir hype mevcut. Ben bu seriye başlarken puanlamalara kanmıştım, başlamamış olsam ve bir manga tercih seçme hakkım olsa bu seriye başlamazdım. Çıtır çerezin tam hakkını veren bir seri.

hanac

Ev Erkeğinin Yolu 5.Cilt

Çarşıda doğaçlama rap kapışması, açık büfede acımasız ev kadınları!

Eski günlerin azılı yakuzası Tatsu, artık bir ev erkeğine dönüşmüş olsa da geçmişi bir türlü peşini bırakmamakta ve mücadeleye durmaksızın devam etmektedir!
İnsanın içini ısıtan yakuza komedisi, beşinci ciltte tam gaz devam ediyor!

Fiyat: 58 ₺

Kauss

Alıntı yapılan: Kauss - 19 Şubat, 2022, 14:01:06
Gerekliye helal olsun valla şuana dek 8 cildi yayınlandı yanlışım yoksa, hızlı bir şekilde 4. cilde kadar geldiler. Devamlılık konusunda oldukça başarılar. Yayınlanan üç cildi de aldım ve bitirdim, seriye devam edeceğim fakat bu serinin neden bu kadar yüksek puan aldığını anlamıyorum. Daha önce yazan arkadaşımız gibi; bir olay örgüsü yok. Günlük, farklı zamanlarda yakuzamızın başından geçen durumları anlatıyor. Youtube videolarında insanların; karakterin verdiği tepkileri falan çok beğendiğine tanık oldum ama bence gereksiz bir hype mevcut. Ben bu seriye başlarken puanlamalara kanmıştım, başlamamış olsam ve bir manga tercih seçme hakkım olsa bu seriye başlamazdım. Çıtır çerezin tam hakkını veren bir seri.

Bu yorumdan sonra yayınlanan 5. kitabı da okudum. Hala duygu düşüncem aynı. Goodreads'te yorumlara bakıyorum; bazısı benim gibi düşünüyor bazısı baya sevmiş. Sanırım ben bu seriye devam edip etmeme kararı verene kadar seriyi bitireceğim  ;D
Alişan bey Instagram'da 6. cilt daha yayınlanmadan 7. cildin son okumasına başladığını duyurdu, bu bilgiyi de vereyim.

dean

Ev Erkeğinin Yolu 6.Cilt

Yakuzalığı bırakıp ev erkekliğine başlayan Tatsu, ev işlerinden mahalledeki komşuluk ilişkilerine kadar birçok alanda savaşmaya devam etmektedir.
Ev Kadınları Derneği, Tatsu'yu kendi saflarına katmak için bir teklifte bulunuyor!
İnsanın içini ısıtan yakuza komedisi, altıncı ciltte tam gaz devam ediyor!

Etiket Fiyatı: 58 TL

dean

Ev Erkeğinin Yolu 7.Cilt

Hayatına bir ev erkeği olarak devam eden eski yakuza Tatsu, mahalle birliği tarafından aidatları toplamaya gönderilir ancak her gittiği yerde kargaşa çıkarmaktadır.
Abladan Torajiro'ya, patrondan kayınpedere tam kadro herkes burada! İnsanın içini ısıtan yakuza komedisi, yedinci ciltte tam gaz devam ediyor!

Etiket Fiyatı: 58 TL