Thorgal - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Eylül, 2009, 16:23:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Spin-Off serisi olan Louve (Thorgal'ın kızı) de 7 sayı yayınlanmış.

Son sayı 2017 de çıkmış, büyük ihtimalle bu seri bitmiştir.

1

2

3

4

5

6

7

hanac

Spin-Off serisi olan Thorgal'ın Gençliği de 10 sayı yayınlanmış.

Son sayı bu yıl çıkmış.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

KenParker

Şu ek serileri yayınlayan bir babayiğit çıksa da okusam. Thorgal çizgi romanın şahikalarından biri. Yüz akı, mottosu, gustosu. Everest'i değil belki ama K9 zirvesi. Hangisi daha yüksekti ya, unuttum? :)
Tabi orjinal ebatta.

kedidiro

Orjinal boyut meselesi çizgi roman piyasamızdaki en ciddi sıkıntılardan biri benim için. Tercüman Çocukla tanıyıp hayran olduğum Thorgal' ın Remzi baskıları 'ndan sonra boyutun ufalmadı tüm okuma keyfimi kaçırdı. Bu yüzden yıllardır uzağım Thorgal'a...

pizagor

Thorgal, Remzi ve Çizgi Düşler geçmişini unutup en baştan ele alınması gereken bir seri. Orijinal ebatlarında, ana serisiyle ve yan serileriyle kitaplıklarımıza girmeli.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Özetlersek Ekim 2022 itibariyle

40 sayı ana seri Thorgal (33 sayı yayınlandı, ilk 5 sayı Remzi, sonra 28 sayı Çizgi Düşler)

8 sayı Valnorlu Kriss (Hiçbiri TR de yayınlanmadı)

7 sayı Thorgal - Louve (Hiçbiri TR de yayınlanmadı)

10 sayı Thorgal'ın Gençliği (Hiçbiri TR de yayınlanmadı)

KenParker

İtiraf ediyorum en çok şu Valnorlu Kriss denen ürkünç, vamp, şuh, kararlı, verdiği kararlar uğruna iyi kötü zor kolay demeden sonuna kadar giden, süper saçlı karıyı merak ediyorum) Acaba Thorgal elinden gidince neler yaşamıştır? Kim bilir kimin kafasını kırmıştır? Artvin Yusufeli'nden geçme ihtimali var mıdır? vs. vs.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: KenParker - 13 Ekim, 2022, 14:04:08
İtiraf ediyorum en çok şu Valnorlu Kriss denen ürkünç, vamp, şuh, kararlı, verdiği kararlar uğruna iyi kötü zor kolay demeden sonuna kadar giden, süper saçlı karıyı merak ediyorum) Acaba Thorgal elinden gidince neler yaşamıştır? Kim bilir kimin kafasını kırmıştır? Artvin Yusufeli'nden geçme ihtimali var mıdır? vs. vs.
Ben de cok merak ediyorum. Ama bu kosullarda kimse basmaz artik. Cizgi Romanìn en karanlìk cagini yasiyoruz.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 11 Ekim, 2022, 14:16:33
Thorgal'ı 1. sayıdan itibaren okumaya başladım, Çizgi Düşlerin yayınladığı 33. sayıya kadar okuyacağım.

27. sayı bugün bitti. Gerçekten çok iyiydi.

dayıcomics

Thorgalları aldım ben ama iki ayrı yayınevi evi bastığından hangileri eksik çözemiyorum.

Tuco Ramirez

5 sayı büyük boy Remzi yayınları orijinal ilk 5 sayıyı içeriyor.
10 cilt küçük boy Çizgi düşler. İlk 9 sayı her biri 3er sayıdan oluşuyor ve 7-33 arası sayıları içeriyor. 10. Cilt ise arada eksik kalan 6. Sayıyı içeriyor.

darkwood

Thorgal huhreşem bir seri, 2 kez sonuna kadar okudum. ilk fırsatta 3.kez okumayı planlıyorum.
Tek kötü tarafı bu seriyi bitirince, okuyacağınız diğer çizgi romandan bir süre fazla keyif alamamak olabilir. Bizde henüz yayınlanmayan 'Thorgal'ın gençliği, Kriss ve Thorgal'ın çocuğunun hikayelerine de bir yayınevi el atarsa gözü kapalı alıp kütüphaneme eklerim.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 11 Kasım, 2022, 12:40:46
27. sayı bugün bitti. Gerçekten çok iyiydi.

29. sayı da bitti. Kaldı son 4 sayı.

Thorgalın oğlu Jolan başrole geçiyor gibi.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 15 Kasım, 2022, 10:23:37
29. sayı da bitti. Kaldı son 4 sayı.

Thorgalın oğlu Jolan başrole geçiyor gibi.

Buzkıran sayısı ile yani Çizgi Düşlerin yayınladığı son sayı olan 33. sayı ile Thorgal okumalarım bitti.

Şu an şoktayım, 33. sayı ile birlikte bir maceranın bittiğini düşünüyordum.

Ama resmen maceranın en heyecanlı yerinde ortasında kesildi.

Böyle bırakılmış olması çok üzücü, kesinlikle devam etmeliymiş.

34. sayının kapağı bile çok şey anlatıyor, kaçırılan küçük oğlunun peşinden Bağdat'a kadar gitmiş yiğidim.