Stephen King Sohbet Odası

Başlatan ümitkr, 20 Ekim, 2009, 21:34:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Benim kitaplar sağlam geliyor valla.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 13 Kasım, 2015, 21:15:10
Ben de bitirdim sonunda. Açıkçası hayalkırıklığı yaşadım. Vasat bir hikaye. Yazar King değil başka biri olsa 3. sınıf polisiye kategorisinde değerlendirilir.

Aynen çok vasat bir hikaye.

Acaba oğlu mu yazdı diye düşünmedim değil  ;D

dean

Tepki orijinal adıyla Firestarter, Stephen King'in 1980 yılında piyasaya çıkan bir romanıdır. British Fantasy Award, Locus Poll Award, ve Balrog Award gibi ödüllerde en iyi roman adaylıkları almıştır.

Roman McGee ailesini konu almaktadır. Paraya sıkışan Andy ve Vicky, 1969 yılında bir ilacın denemelerine katılmışlardır. Kısa zaman sonra ikili evlenir ve küçük kızları Charlie doğar. Charlie bir Pirokinetiktir. Yani zihin gücüyle ateş yaratıp bunu kontrol edebilir. Bunu öğrenen gizli bir örgüt ailenin peşine düşecektir.

Tepki Türkiye'de ilk kez 1993 yılında Altın kitaplar tarafından basılıyor. 1999 yılında ise yeni baskısına kavuşuyor. Bende de kopyası olan baskı ortadaki baskı. Günümüzde ise Altın Kitapların Stephen King kitaplarının tasarımlarını yenilediğini biliyoruz. Yeni tasarımıyla çıkan kitabı ise en sağda görebilirsiniz.

Firestarter, 1984 yılında yine aynı isimle sinemaya uyarlandı. Filmin yönetmenliği Mark L. Lester yaptı. Başrollerinde ise Drew Barrymore, David Keith ve Heather Locklear yer aldı.

https://www.youtube.com/watch?v=kjF674gZQps

2002 yılında ise  Firestarter 2: Rekindled isimli bir televizyon filmi geldi. Bu film 1984 yılındaki orijinal filmin devamı niteliğindeydi.

Nightrain

Yeni kapak tasarımları kötü.

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 31 Ekim, 2017, 13:34:29
Yeni kapak tasarımları kötü.

Yeni kapak tasarımlıyı aldım 9.90 ₺ ye idefix'den.

Nightrain

Alıntı yapılan: hanac - 31 Ekim, 2017, 13:36:50
Yeni kapak tasarımlıyı aldım 9.90 ₺ ye idefix'den.

Link?

dean

Altın Kitapların yeni kapaklarından bende hiç memnun değilim. Hatta Stephen King yazısını da sevmiyorum. Önceki kapaklar ve Stephen King fontu çok daha başarılıydı. Ama tam metin yeni çıkanlar ve yeni baskılar için maalesef başka seçenek yok. Bazı eski Stephen King kitaplarımı aslında yenilemem lazım. Eski baskı olanlar var. Ama kapaklar aklıma gelince hevesim kaçıyor.

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 31 Ekim, 2017, 14:08:36
Link?

2 ay önce falan aldım, kampanya vardı.  :)

Şimdi 17.5 ₺  olmuş.

Nightrain

Alıntı yapılan: hanac - 31 Ekim, 2017, 15:06:41
2 ay önce falan aldım, kampanya vardı.  :)

Şimdi 17.5 ₺  olmuş.

Neyse, bir daha olursa yapışırım.

rumar80

Filmde kötü adamı zamanın efsane aktörlerinde George C Scott canlandırır.

dean

Rüya Avcısı, Stephen King'in 36. romanıdır. Orijinal ismi Dreamcatcher olan kitap, 20 Mart 2001'de piyasaya çıkmıştır. Yazımı King'in araba kazası geçirdiği dönemlere denk gelir. King, 2014 yılındaki söyleşisinde Dreamcatcher'ı pek beğenmediğini belirtmiştir.

Romanda It kitabında olduğu gibi Derry kasabasına gidiyoruz. Yirmi beş yıl önce Down sendromlu bir çocuğu kurtaran dört arkadaş olan Beavy, Henry, Pete ve Jonesy ile tanışıyoruz. Dörtlü her sene Maine'de bir araya gelip kamp yaparlar. Hayalleri güzel vakit geçirmek ve ava çıkmaktır. Kamp keyfi bir yabancının gelmesi ile tamamen bozulur. Bu yabancı gökyüzündeki ışıklardan bahseden garip biridir. Uzaydan gelen bir yaratığın peşlerine düşmesi sonrası kamp keyfi bir hayatta kalma mücadelesine dönüşecektir.

Kitabı ilk Türkçe yayınının 2003 yılında Altın Kitaplar tarafından yapıldığını görüyoruz. Yeni kapak ile olan baskıyı ise sağ tarafta görebilirsiniz.

Dreamcatcher'ın 2003 tarihli bir de filmi var. Film Lawrence Kasdan tarafından yönetilmiş. Morgan Freeman, Thomas Jane, Jason Lee, Damian Lewis ve Timothy Olyphant gibi tanıdık isimlerden oluşan bir kadrosu var.

https://www.youtube.com/watch?v=FaAtvjev_So&t

hanac

Kitabını okumadım (Nedense bir dönem Stephen King'e soğuktum, Kara Kule'den sonra ise tutkuya dönüştü) ama filmini yıllar önce izledim. Filmi beğendiğimi hatırlıyorum, imdb notuna aldanmamak lazım.

worldman

Farklı zaman dilimlerinde iki defa izledim.Benim beğendiğim bir film olmuştu.

rumar80

Hem kitabı okudum hem de filmi izledim.  Fena değildi ikisi de.

memospinoz

Tam kış filmi. Havalar biraz daha soğuyunca tekrar izlemek lazım. Bir de tabii ki The Thing'i de (1982).  ;)