Sıradan Zaferler - KaraKarga

Başlatan memospinoz, 21 Aralık, 2016, 17:35:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZGeralt

Alıntı yapılan: Nomad - 05 Aralık, 2019, 15:04:18

"Çok güzeldi lan"
Kitabı bitirdiğimde ağzımdan dökülen sözler bunlardı.
Tercihler, kararlar ve sonrasında sonuçlar.

Benzer bir tepki bende de olmuştu, siz yazınca aklıma geldi :)
Kaldıysa okumayan bu vesile ile bir kez de ben tavsiye edeyim naçizane. Kesinlikle aldığı bütün övgüleri hakkediyor.

memospinoz

L'ascension du haut mal: Volume 6 (Epileptic) by David B., L'Association
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,11318.0.html

Blonde platine (Summer Blonde) by Adrian Tomine, Le Seuil

Broderies (Embroideries) by Marjane Satrapi, L'Association
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,14198.0.html

Daredevil: Underboss and Daredevil: Le scoop by Brian Michael Bendis and Alex Maleev, Marvel
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7881.0.html

Lupus: Tome 1 by Frédérik Peeters, Atrabile

La vie de ma mère: Face A and Face B by Jean-Christophe Chauzy and Thierry Jonquet, Gallimard

Nomad

Alıntı yapılan: memospinoz - 07 Aralık, 2019, 19:39:14
L'ascension du haut mal: Volume 6 (Epileptic) by David B., L'Association
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,11318.0.html

Blonde platine (Summer Blonde) by Adrian Tomine, Le Seuil

Broderies (Embroideries) by Marjane Satrapi, L'Association
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,14198.0.html

Daredevil: Underboss and Daredevil: Le scoop by Brian Michael Bendis and Alex Maleev, Marvel
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7881.0.html

Lupus: Tome 1 by Frédérik Peeters, Atrabile

La vie de ma mère: Face A and Face B by Jean-Christophe Chauzy and Thierry Jonquet, Gallimard

@memospinoz
Üstad araştırmacı gazetecilik dersi vermişsiniz.
Çok teşekkür ederim.

hanac

KenParker

Brodeck Raporu da güzel. Bu çizerden başka grafik romanlar yayınlanır umarım.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Şubat, 2020, 11:08:59
Arkadaki çizimler çok güzelmiş.

Alfa'dan çıkan Resim Sanatının Tarihi çizgi romanı o.  ;D

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 24 Şubat, 2020, 11:17:55
Alfa'dan çıkan Resim Sanatının Tarihi çizgi romanı o.  ;D

Teşekkürler. Attım listeye.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Şubat, 2020, 11:59:54
Teşekkürler. Attım listeye.

Kidega'da Alfa yayın grubu kitapları %40 indirimli. Eksiğin varsa tamamlamak için tam zamanı.

Gabby

Alıntı yapılan: hanac - 23 Şubat, 2020, 13:17:14
6. baskıyı yapmış, helal olsun.

6. baskısını almıştım, iç kapağındaki bilgiye göre 5 ve 6. baskısı Ekim 2019'da yapılmış... Okurken KaraKarga'nın daha önceki kitaplarındaki özellikle balon içi garipliklerine çok denk gelmiş biri olarak burada da karşılaştığım harf unutmalar, cümleleri yanlış bölmeler, tıbbi terime açıklama işareti koyup sayfa altında açıklamayı unutmalar gibi aksaklıkları her zamanki gibi sineye çekerek okumaya devam ettim.

Sonra önce bazı balon yazılarının şakülü şaştı, anlamsız ve garip bir şekilde kaykılmaya başladı. Orijinal yayında da mı böyle acaba diye kontrol ettiğimde tam da beklediğim şekilde inci tanesi gibi dümdüz dizili olduğunu gördüm...

Perşembenin gelişi, çarşambadan bellidir derler ya, işte tam da o hesap yazılar kabına sığmaz şekilde bu kadar oynaklaşınca cümlenin biri balon içinde olması gerekirken hedefi tutturamayıp açıkta kalıveriyor. Asıl şaşırtıcı sürpriz ise başka bir balonun içindeki tüm yazıların topluca firar etmesi... Hani arada yutulan harfleri, göz tırmalayan estetik gariplikleri falan anladık da o kadar laf nereye gidiyor, kimsecikler de görmüyor mu?... İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum; dolayısıyla bu haliyle kitaplığıma koymak istemediğimden tanıdık arkadaşım vasıtasıyla iade etmiş, yerine başka kitap almıştım. Başlık altında kimse bu konuyla ilgili yazmadığına göre 6. baskı öncesindekilerde böylesi hatalar yok herhalde... ??? 

karlıova

Alıntı Yap6. baskısını almıştım, iç kapağındaki bilgiye göre 5-6. baskısı Ekim 2019'da yapılmış... Okurken KaraKarga'nın daha önceki kitaplarındaki özellikle balon içi garipliklerine çok denk gelmiş biri olarak burada da karşılaştığım (harf unutmalar, cümleri yanlış bölmeler, tıbbi terime açıklama işareti koyup sayfa altında açıklamayı unutmalar..) aksaklıkları her zamanki gibi sineye çekerek okumaya devam ettim.

Gabby dostum, oldukça dikkatlisiniz tebrikler. Bendeki Ağustos 2017 tarihli 3.baskıda bahsettiğiniz hatalar aynen mevcut. Muhtemelen daha ilk baskıya girerken gözden kaçmış tüm bu edisyon hataları ve sonrada hiç kimse el atmamış müteakip baskılarda.

PS: ilgili sayfa no.larını verseniz daha hızlı kontrol edilebilirdi

Gabby

Alıntı yapılan: karlıova - 19 Mart, 2022, 02:43:40
...Bendeki Ağustos 2017 tarihli 3.baskıda bahsettiğiniz hatalar aynen mevcut...

Bilgi için teşekkürler karlıova... Hani bir umut önceki baskılar farklıysa en azından ikinci elini tedarik ederim diye düşünüyordum. Tahmin ettiğim gibi kitabın ilk baskıdaki "hal-i pürmelali" nasılsa son baskıdaki de o; öğrenmek istediğim de buydu zaten...   

Daha önce Leon ve Pereira İddia Ediyor'daki tahammül sınırlarını zorlayan edisyon hatalarını da ilgili başlıklarda, yayıncının sonraki işleri için müşteri memnuniyeti odaklı geribildirim oluşturma amacıyla tek tek örneklemiştim, neyi değiştirecek idiyse artık... Ben işin koleksiyoner tarafında değil, belli bir beğeni çıtası olan okur tarafındayım, her çıkanı alma zorunluluğum yok. Diğer yandan kimse kimseye zorla bir şey satmıyor; son tahlilde 6. baskısını yapmış bir yayından söz ediyoruz. Belli ki okur bu halini hiç dert etmemiş; alan memnun satan memnun.

Alıntı yapılan: karlıova - 19 Mart, 2022, 02:43:40
PS: ilgili sayfa no.larını verseniz daha hızlı kontrol edilebilirdi...

İade için gerekli olur diye içi boş balonların olduğu sayfaları not almıştım; biri 82, diğeri 103.sayfada... çok da anlamı yok aslında.