Teks İngilizce - Epicenter Comics

Başlatan hanac, 23 Haziran, 2017, 13:47:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kırkambar

Ben satın aldığımda 400'dü şimdi 360 olmuş fiyat.  ???

Kinowa59

Epicenter comics' in yayınladığı Zagor & Tex Bandera, bugün itibariyle geldi. Yüzeysel olarak incelediğimde gördüğüm şu : Cilt, kalite olarak, Lal kitap creepy ve eerie ayarında. İç sayfalarıda çok kaliteli, çizimler ise Zagor'un kapak çizeri A. Pincinelli. Birkaç tane Zagor ve Tex çizdiğini de anımsıyorum. Senaryo Boselli ustanın elinden çıkma ama İngilizcem very very little olduğu için anlamakta güçlük çekiyorum. Olaylar Zagor'un, bir taşın üzerinde otururken "remember" _ herhalde, " hatırlamak" anlamına geliyor _ düşüncesiyle başlıyor. Yıl olarak 1859 belirtildiğine göre, Zagor 49 Tex ise 20 yaşında oluyor. Macerada, aylık Zagor No 362 komancerolar ve 363 Teksas rancerlerinde gördüğümüz Adam Craine bu ciltte de görünüyor. Çiko' nun hiç görünmediği bu cildin birgün bizde de yayınlanacağını ummak istiyorum.

Kinowa59

Epicenter comics'in yayınladığı Zagor & Tex Bandera cildini birkez daha incelediğimde gördüğüm şu: Yayıncılar kesinlikle kitabın boyutlarıyla oynamamalı. Kitap küçültülünce yalnızca görsel olarak bozulmuyor. Yazılar , göze çok göründüğü gibi çizimlerde ifadelerini kaybediyor. Lütfen, bu yayıncılar Zagor & Tex Bandera ' ya bir göz atsınlar. Göz atsınlar da orijinal çizgi romanla küçültülmüş boyuttaki arasında ki farkı görsünler. Göçmen kafilesine yapılan bir Kızılderili saldırısı sonucu, insanların yüz ifadeleri nasıl canlı ve okuyucuyu etkileyici yansıtılmış görsünler. Bizim yayıncıların çoğunluğu ( iyi olanları ayırıyorum, azınlıktalar ) çizgi romanların yaratılmış birer eser olduklarını bilmiyorlar. Orijinal şekliyle oynamanın sanatçıya saygısızlık olduğunu da bilmiyorlar. Bonelli etidore 'nin yöneticileri bilmiyormu kitabın boyutlarıyla oynamayı. Yurdumuzda bu işi iyi bilen iki kişi var. Raşit çavaş ve Tex tutkunu, Hürriyet'in Hürriyet olduğu dönemde köşe yazıları yazan, Kanat atkaya. Sanat ve ilgi boyutları ıskalanarak yalnızca para kazanmak amacıyla yapılan çizgi roman yayıncılığının değeri, Kenan Evren in yaptığı tablolar kadardır. Birgün, çizgi romanların da birer sanat eseri olduğunu bilecek Yayıncılara kavuşmamız dileklerimle diyorum.

gargaris

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 31 Mart, 2023, 13:06:09Epicenter comics'in yayınladığı Zagor & Tex Bandera cildini birkez daha incelediğimde gördüğüm şu: Yayıncılar kesinlikle kitabın boyutlarıyla oynamamalı. Kitap küçültülünce yalnızca görsel olarak bozulmuyor. Yazılar , göze çok göründüğü gibi çizimlerde ifadelerini kaybediyor. Lütfen, bu yayıncılar Zagor & Tex Bandera ' ya bir göz atsınlar. Göz atsınlar da orijinal çizgi romanla küçültülmüş boyuttaki arasında ki farkı görsünler. Göçmen kafilesine yapılan bir Kızılderili saldırısı sonucu, insanların yüz ifadeleri nasıl canlı ve okuyucuyu etkileyici yansıtılmış görsünler. Bizim yayıncıların çoğunluğu ( iyi olanları ayırıyorum, azınlıktalar ) çizgi romanların yaratılmış birer eser olduklarını bilmiyorlar. Orijinal şekliyle oynamanın sanatçıya saygısızlık olduğunu da bilmiyorlar. Bonelli etidore 'nin yöneticileri bilmiyormu kitabın boyutlarıyla oynamayı. Yurdumuzda bu işi iyi bilen iki kişi var. Raşit çavaş ve Tex tutkunu, Hürriyet'in Hürriyet olduğu dönemde köşe yazıları yazan, Kanat atkaya. Sanat ve ilgi boyutları ıskalanarak yalnızca para kazanmak amacıyla yapılan çizgi roman yayıncılığının değeri, Kenan Evren in yaptığı tablolar kadardır. Birgün, çizgi romanların da birer sanat eseri olduğunu bilecek Yayıncılara kavuşmamız dileklerimle diyorum.

Raşit Çavaş'ı Tex'in Oğlak Yayınları döneminden hatırlıyorum... Benim gözümde Oğlak Tex'ler efsanedir... Keşke onlar devam edebilseydi...

oguzeren

Epicenter ciltlerine baktığımda genelde, Mister No, Zagor ve Tex'in zaten aylık serilerinde yayınlanan maceralar olduğunu görüyorum. Hangi epicenter yayını, bu kahramanların aylık serilerinde hangi sayılarına denk geldiğini gösteren bir liste harika olurdu.

Fakat bu, Tex ya da Zagor'un herhangi bir yayınında vardıysa da ben duymadım. Nedir bunun orijinali? Bilen var mı?

gunes21

in the land of seminolles, Seminol topraklarında Tex willer serisinde yayınlanacak ama 2 seneyi bulur herhalde
o fasikullerin yayınlanması bizde bit aksilik olmaz ise...

Zeljko

Seminol topraklarinda çizimleri olsun senaryosu olsun son yillarda okuduğum en güzel Tex hikayesi oldu aylik çıkarsa 2023 bitmeden Lal etiketiyle okumuş oluruz
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Bahsettiğiniz şu Teks mi

Bu genç Teks değilmi

Çünkü Seminolar ile ilgili bir Tex Gigante 17 var.

Okadar Teks serisi var ki, aklım iyice karıştı, artık takip edemiyorum..

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

karlıova

Alıntı yapılan: oguzeren - 31 Mart, 2023, 18:52:39Epicenter ciltlerine baktığımda genelde, Mister No, Zagor ve Tex'in zaten aylık serilerinde yayınlanan maceralar olduğunu görüyorum. Hangi epicenter yayını, bu kahramanların aylık serilerinde hangi sayılarına denk geldiğini gösteren bir liste harika olurdu.

Fakat bu, Tex ya da Zagor'un herhangi bir yayınında vardıysa da ben duymadım. Nedir bunun orijinali? Bilen var mı?

Oğuz Bandera macerası Tex Willer Special 4. albüm olarak yayınlanmıştı Aralık 2021 de. Linki ekte. Zagorla Tex birlikte güzel bir macera. Forumda tanıtılmıştı

https://en.sergiobonelli.it/tex/2021/11/05/comics/bandera-1020992/

oguzeren

Çok sağolun hocam; yakın zamanda bu seriye el atan olmayabilir. Ben bunun ingilizcesini alayım o halde.

hanac

Alıntı yapılan: oguzeren - 31 Mart, 2023, 18:52:39Epicenter ciltlerine baktığımda genelde, Mister No, Zagor ve Tex'in zaten aylık serilerinde yayınlanan maceralar olduğunu görüyorum. Hangi epicenter yayını, bu kahramanların aylık serilerinde hangi sayılarına denk geldiğini gösteren bir liste harika olurdu.

Karlıova dostumuzun bahsettiği başlık

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=16738.0

oguzeren

Epicenter'ın yayınladığı Tex albümleri :

PatagoniaSpeciale 23 – Patagonia (Maceraperest Tex Özel 23 – Patagonya)
The Magnificient outlawSpeciale 32 – Il magnificco fuorilegge (Çdüşler Özel 8 – Muhteşem Kanun Kaçağı)
In the land of SeminolesTex Willer 20 – Nella Terra dei Seminoles (Lal Tex Willer 6 - Seminol Topraklarında)
BanderaSpeciale Tex Willer 3 – Bandera (Türkçe baskısı yok)