30 Eylül Teks Günü!

Başlatan caretta, 25 Ağustos, 2018, 19:18:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

İtalya'da Teks, 30 Eylül 1948'de yayınlanmaya başlamış. Önümüzdeki 30 Eylül'de Teks'in 70.yılını idrak edeceğiz.
Zagor'dan 13 yıl kıdemli olan Teks'in, Altın Madalyon'da niye bir Teks Günü olmasın?
Forum yöneticileri uygun görürlerse 30 Eylül'ü Teks Günü olarak ilan edelim.

köstebek

rumar80

ferzan

Bence harika olur, aynı günü biz de Teks günü ilan edip kutlamalarımızı yapalım...Kutlama derken, en azından Teksseverler olarak bu başlıkta muhabbet eder, kulaklarını çınlatırız zebani ile ihtiyar devenin... :)

Ben Teks kutlamalarına erken başlamışım farkında olmadan...Bayram tatilini yalnız geçirdim, memleketime de gitmedim...Dolayısıyla bir haftadır kontrolsüz bir şekilde Teks okudum, okumalarımın %80 'i hep Teks oldu...Açıklarımı kapattım, hızlanmam gerektiği kadar hızlandım, yetişeceklerime daha da yaklaştım...Geçen hafta cumartesiden bugüne dek;

5 adet Dev Albüm
    4 adet Maxi Cilt
    2 adet Süper Cilt (yani 8 fasikül)
    3 adet Renkli Seri Albüm
    1 adet Teks Magazin

...okumuşum...16 adet tam macera, 7 adet kısa öykü ve kabaca bir hesap ile 3700 sayfa yapıyor...Resmen Teks bayramı geçirmişim bir başıma...Bunun bir de yarını var... 8)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

caretta

Maşallahınız var Ferzan Bey.

hanac

30 Eylül Teks günü hayırlı olsun.

1 Kasım Zagor Gününü de unutmayalım.  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4032.0.html

hanac

30 Eylül Teks gününe 3 gün kaldı.  :)

caretta

Ortada yayınlanan Teks yok ama madem ki forumda bu başlık var, adet yerini bulsun Teks Günü kutlu olsun...

hanac

Teks'i tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Nemo

Özel Alfa Ajanı

darkwood

Teks okurlarının bu anlamlı gününü kutluyor, yayınlayan yayınevlerini tebrik ediyorum, nice Tex li yıllara.
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

teks sevgisi...

"büyük entrika" macerası cildindeki(oğlak`ın "efsanevi teks maceraları dizisi") Zeynep Akkuş`un yazısından:
"ltalyanlar, ağır vergiler altında ezilmeye, sağ, sol, orta, hangi politik görüşe mensup olursa olsun kötü hükümetler tarafından yönetilmeye, yabancıların kendileriyle İtalya, pizza, spagetti, mandolin, Schilacci diye dalga geçmesine ses çıkarmaz belki ama dört şeye dil uzatılmasına da asla izin vermezler: Annelerine, otomobillerine, televizyonlarına ve TEKS'e!"

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

caretta

Teks 75 yaşında! 30 Eylül 1948'de İtalya'da yayınlanmaya başlayan Teks 1956'dan beri kısa kesintileri saymazsak Türkiye'de var oldu ve sevildi. Ben, Türkiye'de Teks yayınlayan gelmiş geçmiş bütün yayınevlerine ve halen Teks yayınlamakta olan 2 yayınevine-Lal Kitap ve Mylos Kitaba teşekkür ediyorum. Bana göre Teks bir sevdadır hatta yaşam tarzıdır. Okumayı söktüğümden beri Teks okuyorum ve son nefesime kadar da okumaya devam edeceğim. Forumumuzdaki bütün Teksseverlere selam olsun.

Kinowa59

Evet, Sayın Caretta dostumuzun belirttiği gibi Tex bir yaşam tarzıdır. Bende doğayı katleden vahşi, acımasız, kıyıcı , hayvan ve ağaç , orman düşmanı spekülatörlerle insan olmanın bir gereği olarak mücadele ediyorum. Tex gibi şiddete şiddetle karşılık vermeye gücüm olmasada , sivil toplum kuruluşlarının,  doğa ve hayvan hakları savunucularının düzenlediği etkinliklere katılmayı gelecek nesillere görevim olarak görüyorum. Cennet yurdumuzu Kerbela ' ya çeviren beyaz adamın aç gözlü, tamahkar para hırsı nerede son bulacak diye endişeleniyorum. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık bırakmayan,  dereleri, gölleri kurutan, bir taraftan ormanları yakıp yok ederken tarım arazilerini beton ormanlarına çeviren, " durun, yapmayın " diyen bir avuç idealist insanı da " vatan haini, terörist " olarak damgalayan bu çoğunluğu ; gelecek nesillerin haklı olarak lanetle anacaklarını da biliyorum.

Saki

Çok sevindim. Ben bir yerde dedim, Teks okumasam sanki bir boşluk hissediyorum. Bir Teks macerasını okuduktan sonra bende dert kalmaz. Dev albümlere yeniden başlıyorum...