TEX WİLLER serisi

Başlatan hanac, 15 Ekim, 2018, 22:06:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Orijinal format neyse ondan şaşmamak lazım. Titiz ve rafta görsellik tutkunu çizgiromancılar Lilith gibi garabetlerden çok rahatsız :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nomad

Ben de tam maceralı cilt taraftarıyım.
Fasikül işi istikrar isteyen bir iş. Maalesef bizde aksıyor.
Aralar uzun olacaksa cilt iyidir.

Nemo

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Eylül, 2020, 11:09:06
Orijinal format neyse ondan şaşmamak lazım. Titiz ve rafta görsellik tutkunu çizgiromancılar Lilith gibi garabetlerden çok rahatsız :)

Ve Julia  :'(

Iki sayi bir arada olmasi daha iyi olmus bence. Kapak kaybi da olamayacakmis. Sevindim. Ve tesekkurler.
Özel Alfa Ajanı

ferzan

İki sayı birleşeceğini düşünmeme sebebim, zaten her sayının 64 sayfa olması ve ikisi birleşince anca Oğlak dönemi bir orijinal sayı kalınlığına ulaşmasından ötürüydü. Çizgi Düşler 'in aylık ve klasik serilerinin ikişer sayı birleştirilen ciltlerinde ise 2 x 112 = 224 sayfa oluyordu. Dolayısıyla ben cilt kastedilirken sayfa sayısı da o mantığa yakın ele alınıp 4 sayı birleştirilince 4 x 64 = 256 sayfa olur, aylık ve klasik seri ciltleri ile hemen hemen aynı olur diye düşünmüştüm. Zira Tex Willer serisinin her bir sayısı, normal Tex serisinin yarısı inceliğinde. Normal Tex sayıları 112 sayfa iken Tex Willer serisi 64 sayfa. O sebeple 4 sayının birleşiminden bir cilt olacağı fikrine kapılmıştım.

Gene de kabulümdür. Sonuçta önlü arkalı kapakları göreceğiz sağ salim. Öte yandan, arşivimde gene hemen alıp da okumadan kenarda bekleteceğim bir seri daha olmuş olacak. Ciltlerin arası açılmaz umarım diye bir temennide bulunamıyorum, zira mevcut şartlar ortada. O ara her türlü açılacak gibi görünüyor. Umarım 4-5 ay kadar açılmaz da maksimum 2 ay açılır. Ben de fazla beklemeden elimdeki ciltlerde tam macera biriktikçe okurum artık.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Zeljko

0. sayi ilk ciltte olacak mi?
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

bayram1944

Zelşko bey, sıfır sayı Nasıl oluyor vallahi anlanmadım.

peder clemente

Sıfırıncı sayıda: Sergio Bonelli'nin oğlu Davide Bonelli'nin ve Boselli'nin yazıları ile Piccinelli'nin çizdiği paneller var.Macera bu sayıda başlamıyor.Paneller yayımlanacak maceralardan seçilmiş. Fragman gibi tadımlık.Yeni seri hakkında bilgi ve fikir veriyor. Arşivlik bir sayı. Bence yayımlanması şart.

pizagor

Alıntı yapılan: Nemo - 03 Eylül, 2020, 18:18:33
Ve Julia  :'(

Iki sayi bir arada olmasi daha iyi olmus bence. Kapak kaybi da olamayacakmis. Sevindim. Ve tesekkurler.

Diyelim seri 33 ya da 47 sayı sürdü; bu durumda 64 sayfalık ya da 192 sayfalık bir son sayıya da hayıflanmamak gerekiyor. Orijinal sayfa sayısı iyidir dostlar; keyfe göre periyodu olan yayıncılık anlayışı yerine söz konusu olumsuzluğu kurtaracak 'hangi formatta olmalı'yı tartışıyoruz bana kalırsa.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

bayram1944

Bunu yeni öğrendim. Sayın peder clamente çok doğru yazmış. Evet kesinlikle 0 sayı yayınlanmalı.

caretta

Tex Willer 0 sayı 20 sayfadan oluşuyor. Kısa kısa göndermelerle serideki maceraları hatırlatıyor.
İlk sayfalarda genç Kit Carson ranger yıldızını Herbert Marshall'a iade ederek kanundışı Teks'i savunuyor.
Bu sayıyı Çizgi  Düşler ayrı bir kitapçık olarak da yayınlayabilir, ya da ilk 2 sayıyı içereccek cildin başında yayınlayabilir.
Yayın tarihi olarak Ekim ayı dendi. Umarım herşey yolunda gider de biz Teks tutkunları yeni bir seriye kavuşuruz.
Uzun yıllar önce yayınlanan klasik maceraların yeni bir yorum ve zenginlikle yayınlanması çok hoş olacak.
Kesintisiz, düzenli yayın, büyük ihtimalle yeni Teks okurları da kazandıracak.

sultanhisar

Kitaptan haber var mı ??? Ekimde çıkacak deniyordu ???

Bilal ceylan

Yanılmıyorsam bu hafta sonu yanın da 2 tex ve 1 renkli zagorla raflardaki yerini alacak,bu arada tex willer serisi 2 şer macera cilt olarak basılacak.

bayram1944

Bilal Ceylan arkadaş, ne güzel bir haber verdin. 10 gün sonra İstanbul'a geldiğimde alacağım kitaplar epeyce olacak. Bir kütüphanede gümüşlükte farz oldu. Sağlıcakla kalınız.

worldman

Nemo

Özel Alfa Ajanı