Nueces Valley - Tex Maxi 21

Başlatan Zeljko, 02 Haziran, 2019, 16:16:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Son dönemde çıkan bazı kitapların opsiyonlu olarak sert kapaklı çıkmasından mütevellit Ken'den olma, Mae'den doğma Nueces Vadisi kütüklü Tex Willer'in bu güzel hikayesinin de HC basılması için anket düzenlemeye karar verdim. Bakalım forum bu konuda ne düşünüyor

Kitabımızın sert kapaklı versiyonu

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

hanac

Teks Maxi No: 21 oluyor bu sayı.

Ve Çizgi Düşlerin sırada yayınlacağı ilk Maxi olacak.

HC olarak da çıkarılırsa iyi olur Teksseverler için.

KenParker

Bir tane sert kapaklı Teks'im olsun derim alırım :D

Mrtekin

Her türlü alırım ama beklentimi sadece "yayınlanması" seviyesinde tutuyorum.
They drew first blood...

peder clemente

Bu macera son yıllarda en çok beklediğim Tex sayısı.HC olursa tadından yenmez.Soft cover yayımlansa da alırım.

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Zeljko

Mrtekin

Kesinlikle, ilk siparişini vereceğim kitap bu olacak. Fuar yarın bitecek; yavaş yavaş online kitap satış sitelerine düşer diye düşünüyorum.
They drew first blood...

Zeljko

Ben iki tane de alabilirim.Uzun zaman sonra beni heyecanlandıran bir Tex hikayesi geliyor.Temennim Carson,Yenilmezler vs. tadında güzel bir hikaye olması yönünde

sultanhisar

Nomad

Fuardan almiştım.
Dün okuyabildim.
Bir tex macerasından çok, öncülerin ilk yıllarına bir bakış olmuş. Kıtanın bakir kısımlarına ayak basan ilkleri fona koyup bir hikaye yazmışlar.
Tex genç ve çocukken de dokunulmazmış onu anladık  😁
Tex okuyucusunun seveceği türden karakterler vücuda getirilmiş.
Puanları çok yüksekti. Beklentili başladım.
Tex in geçmişini işlemesi dışında hiçbir özelliği yok. Döneme, okuyucunun seveceği perspektiften bir bakış sadece.
Bir Carson değil. O efsane macera halen 1 numara.
Yancılar iyi ama Tex i arka plana itmemek için onları sığ işlemişler.
Keşke yapmasalarmış.
Çizimler iyi. Zaten İtalyanların en iyi çizerleri Tex kadrosunda. Del Vecchio tercihini sorguladım. Bir kusuru olduğundan değil de meraktan  Özel bir hkaye için ellerinde geniş ve yetenekli bir çizer kadrosu varken neden o acaba? Keşke belirtselermiş.
Ortalama bir Tex macerası  Alınır, okunur.
Almanak tadındaki editoryal sayfalar da bonus olmuş.

sultanhisar

İdefix,Babil vb. Hala gelmedi bekliyoruz...

rumar80

Kitabı ben de okudum. Evet klasik bir Tex macerası değil.  Zaten tek Bir isim altında 3-4 farklı hikaye anlatılıyor. Ortak paydaları Viller ailesi.
   Beğendim mi? Bence olmasa da olurmuş. 200 küsür sayfa dolu dolu ve zengin karakterli bir Boselli öyküsünü tercih ederdim. Yine de Tex seven dostlar için çölde vaha olarak kabul edilebilir. Ama....

pizagor

Bu başlıkta bir de anket varmış, şimdi farkettim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...