Örümcek Adam İstiyorum!!!

Başlatan pizagor, 09 Ekim, 2019, 17:22:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Daha önce birkaç başlıkta dile getirmiştim:

Örümcek Adam'ın geçmiş hikayelerini keşke Bilka ile başlayan sayılardan (ya da azıcık daha ötesinden) itibaren Hoz'un başladığı yere kadar ikili fasikül formatında aylık olarak hatta daha da güzeli onbeş günde bir alıp arşive koyabilsek...

Aynı dönemin Spectacular Spider-man, Web Of Spider-man ve sonrasında Spider-man serileri de bu fasikül formatına dahil olsa. Tek bir ana Örümcek Adam başlığında her birini yeniden okusak...

John Romita Jr - Erik Larsen - Todd - Sal Buscema - David Michelinie - Bagley ve diğerleri tekrar şenlendirse bizi...

Ne kadar uzun soluklu ama ne de tatlı bir proje  :)

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nomad

Ben de çok isterim bunu ama uzun soluklu serilere bizim yayınevlerinin nefesi pek yetmiyor. Ticari olarak da riskli bayağı eskiler. Hele ki sb eskiler.
Renk demişlen son dönemlerde farkettim ki eski Comics lerde renk arıyor gözüm. Bilka dönemi gibi sb olursa pek albenisi olmaz.
Fumetti nin dibi görmesiyle Comics e kayan, Frankofonların dev boyuna, güzel çizim ve renklerine alışan dinozor bünyem artık renk istiyor kitaplarda.
Sb yayınlanırsa dinozorlardan belki biraz rağbet görür, ama yeni neslin ilgisini çekeceğini sanmıyorum.
Marmara nın bastığı Spidey Klasik Maceralar çok güzel mesela. Ama gördüğüm kadarıyla onlar da satışlarından pek mutlu değil.
Kraven in Son Avı tükendi, Venom un Doğuşu cilt 2 tükendi, diğerleri bulunuyor online satışta. Zalim Altılı olsun, renkler serisi olsun, Gwen Stacy nin Ölümü falan olsun yıllar geçmesine rağmen tükenmedi.
Arkabahçe dönemi yeniden basılsa, Kraven in Son Avı 2. baskı yapsa ona bile razıyım açıkçası.

Ps. Yazı biraz kopuk oldu kusura bakmayın. İş saatinin sonları, iq 50 altına falan düştü günün temposuyla. Sadece yaşamsal faaliyetleri düzgün yürütebiliyorum.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Ekim, 2019, 17:22:57
Daha önce birkaç başlıkta dile getirmiştim:

Örümcek Adam'ın geçmiş hikayelerini keşke Bilka ile başlayan sayılardan (ya da azıcık daha ötesinden) itibaren Hoz'un başladığı yere kadar ikili fasikül formatında aylık olarak hatta daha da güzeli onbeş günde bir alıp arşive koyabilsek...

Aynı dönemin Spectacular Spider-man, Web Of Spider-man ve sonrasında Spider-man serileri de bu fasikül formatına dahil olsa. Tek bir ana Örümcek Adam başlığında her birini yeniden okusak...

John Romita Jr - Erik Larsen - Todd - Sal Buscema - David Michelinie - Bagley ve diğerleri tekrar şenlendirse bizi...

Ne kadar uzun soluklu ama ne de tatlı bir proje  :)

Sonuna kadar destekliyorum. Özgür abi duygularıma tercüme olmuş, sağolsun.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Alıntı yapılan: Nomad - 09 Ekim, 2019, 18:13:00
Sb yayınlanırsa dinozorlardan belki biraz rağbet görür, ama yeni neslin ilgisini çekeceğini sanmıyorum.

Siyah beyaz basım bence biz dinozorların bile ilgisini çekmeyecektir. Kendi adıma söyleyebileceğim, Thor essential serisinin bizdeki yansıması Thor klasik ciltlerinden dahi çok keyif alamadığım. Hepimiz bir şekilde lükse alıştık, bağımlısı olduk, kağıt kalitesinden tutun da balon içerisine yerleştirilen yazının kenar boşluklarının uyumsuzluğunu ve fontunu tartışır olduk. O yüzden kesinlikle renkli olmalı, özenilmeli. Aklımdaki format Arka Bahçe'nin 1998 ve 2002'deki Örümcek Adam yayınında tercih ettiği orijinal iki fasikülün birleştirildiği edisyon. Buna ilgi duyacak, dergi çıktı mı alacak kaç kişi çıkar aramızdan acaba?

yalcinerol345

Arkabahçe klasik Flash ciltleri şeklinde yayınlansa süper olur.

ZGeralt

Ben belli başlı maceralar dışında klasikleri pek okuyamıyorum. Renklerden, kağıt kalitesinden önce "düşünce balonu" beni bitiriyor.

Misal kahraman yerde duran bir kılıç görüyor ve "bu kılıcı almalıyım" diye düşünüyor. Yakın dönem işlerde bir şey yazmıyor, alıyor o kılıcı.
Veya "şu an elim zincirlerle bağlı ama eğer şuraya ulaşabilirsem, şuradan şunu yapabilirim ve şöyle sonuçları olabilir"  :)

Yani olurda çıkarsa alıp-almama konusunda kararsız kalırım. Sırf arşivde bulunsun diye en az 3-5 sayı alırım kesin ama düzenli aldığım bir seri olur mu emin değilim.

Bana göre tümden klasiklerin sıralı basımı yerine kült olmuş, meşhur maceraların basımı ( X-Men Mutant Genesis gibi örneğin) daha iyi olur gibi. Spidey'in yakın dönemde bu şekilde basılmış bütün klasiklerini aldım.

teks55

Şu 1963'te başlayan 800 sayılık The Amazing serisini okumayı çok isterdim.Sadece Gerekli Şeyler ilk 40 sayıyı çevirdi fakat ondan sonra devam etmedi.Sırf şu Amazing serisini okuyabilmek için İngilizce öğrenmeye çalışacağım.Ama İngilizce okumakla Türkçe okumak arasında çok fark var.

Nemo

Keske epic collection tarzinda basilsa ulkemizde de. Zor ama hayali bile guzel...
Özel Alfa Ajanı

pizagor

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 10 Ekim, 2019, 10:18:10
Arkabahçe klasik Flash ciltleri şeklinde yayınlansa süper olur.

Alıntı yapılan: Nemo - 10 Ekim, 2019, 11:10:46
Keske epic collection tarzinda basilsa ulkemizde de. Zor ama hayali bile guzel...

Bu iki edisyon tercihinin de ne zaman çıkacağı belli olmayan, bekledikçe de insanı soğutan bir yapıya dönüşmesinden korkarım. Periyodu net, okurun tarihi geldiğinde çizgiromancısında bulabileceği ve fasikül olduğu için ilk alımda cebinden çıkan paranın düşük olduğu (kabul ediyorum, cilt olsa daha ucuz aslında ama tartıştığım mevzu bu değil, kişinin fazla düşünmeden cebinden o parayı çıkarabilme ihtimalinden bahsediyorum) bir yayın tercih ediyorum.

Nemo

Panini Italia gibi bir yayinevi lazim o halde bize:) Ordaki cesitliligi gorunce insan imreniyor...
Özel Alfa Ajanı

pizagor

Alıntı yapılan: Nemo - 10 Ekim, 2019, 15:50:27
Panini Italia gibi bir yayinevi lazim o halde bize:) Ordaki cesitliligi gorunce insan imreniyor...

Marmara Çizgi'nin de hakkını teslim edelim, bu okur sayısıyla daha çeşitlisini, daha fazlasını beklemek haksızlık olur bana kalırsa.

pizagor

Elimde Avengers Cadılar Bayramı Özel sayısı, aklımda Örümcek Adam. İşte diyorum, geçmişin Örümcek Adam'larının yayım tercihinde tam olması gereken format bu. Aylık, daha da güzeli onbeş günlük formatta, yayımcının tıkır tıkır çıkaracağı, okurun da tıkır tıkır alacağı fiyat - fayda örtüşmesi...

V

Haftalık  15 günlük, aylık gibi periyotlar genel dağıtım ağı içindi. Bayilerde trkrar çizgi roman satılırsa görürüz ancak..
"İstemem,eksik olsun.."

İdrava

Vallahi ben örümcek adamın bir tanede olsa hc kitabını isterim. Bildiğim kadarıyla bir tane bile basılmadı.

Nomad