TEX WİLLER LAL KİTAP

Başlatan DAMPYR, 23 Şubat, 2023, 22:43:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Lal Kitaptan  1.Sayı Uzun ömürlü olmasını diliyoruz

Sayı :1 (Orjinal Sayı :15)

Konu: Ruju PasqualeSenarist: Ruju PasqualeÇizim: Del Vecchio PasqualeKapak: Dotti Maurizio

Konusu : Korkunç Humbert'lar, Clementine Merrill'i ve başka bir kızı Utah dağlarındaki terk edilmiş bir kereste fabrikasında esir tutar. Şerif Tucker'ın adamları tarafından avlanan Tex, yanında sadece güçlü ama kesinlikle şiddet içermeyen genç Mormon Jonah Greenfield ile ne pahasına olursa olsun onları kurtarmak zorundadır...

Animvader

Lal 15'ten devam edecekse Çizgi Düşler'in telifini aldığı bir cilt daha mı var? En son 6 çıktı yanlış bilmiyorsam bu da 12 sayı eder, 7. Cilt çıkması lazım ki 14 sayı basılmış olsun  ???

DAMPYR

Alıntı yapılan: Animvader - 23 Şubat, 2023, 23:09:56Lal 15'ten devam edecekse Çizgi Düşler'in telifini aldığı bir cilt daha mı var? En son 6 çıktı yanlış bilmiyorsam bu da 12 sayı eder, 7. Cilt çıkması lazım ki 14 sayı basılmış olsun  ???
Sanırım öyle o sayıdan başladıklarına göre.Çizgi Düşlerin 2 sayı daha Tex Willer yayınlaması lazım (yani 2'li bir sayı daha)...

sultanhisar

7.sayı basıldı...ama niye hala dağıtıma vermediler... anlamış değilim  ???

Kinowa59

Şu çizgi düşler'de, Darkwood' da kâbus gibi çöktü Tex willer'in üstüne. Kurtulamadık gitti.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: sultanhisar - 24 Şubat, 2023, 03:58:557.sayı basıldı...ama niye hala dağıtıma vermediler... anlamış değilim  ???
7. Sayı raflarda. En azından Büyülü dükkanda satışta.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 24 Şubat, 2023, 12:19:137. Sayı raflarda. En azından Büyülü dükkanda satışta.
En Azından LalLerde Olduğu Gibi Tedarik Sürecinde (yani ön siparişte)...

Vassago007

Şu anda satış da ben aldım bugün.

Kinowa59

İlyas Erkul bey ile görüştüm. Salı günü başka Tex'de gelecek dedi. Gözlerimin nurları, Tex'ler, Zagor' lar, Mr.no' lar. Böylece, çizgi düşler, mylos kitap ve Lal kitap olmak üzere üç yayın evi fumetti yayınlıyor olacak. Şubat sonu olsa da, verdikçe veriyor mevlam, bin şükür diyelim ki nazar değmesin.

Kinowa59

Çizgi düşler'in çıkardığı Tex willer cilt 7 ( No 14 ) başlayıp, Lal kitap No 1 ( orijinal sayı No 15 ) bu güzel macera bana oğlak Tex aylık seri No 3, rakip çeteler macerasını anımsattı. O maceranın benim için bir özelliği de, bendeki yüzlerce Tex cildindeki tek Jesus blasco çizimi ( belki bizde henüz yayınlanmamış klasik seri, Jesus blasco çizimi ciltler vardır. Sayın Caretta yazarsa sevinirim ) macera oluşu. Çizgi düşler'in son çıkardığı yedinci cilt dahil sayfa numaralandırmasi yapılmıyor du; Lal kitap Tex willer No 1 alınca ilk olarak sayfalara baktım. Çok teşekkür ediyorum Lal kitap'a, herşey yerli yerinde, editoryal yazıları ve sayfa numaralandırmasi gayet güzel olmuş. Maceralarda bizleri Tex'in kanun kaçağı olduğu dönemlere ( daha geniş ve derinlemesine ) getiriyor. Bence, Tex'in bu serisini takip etmeyen Tex dostları çok şey kaybeder. Lal kitap'in Vira bismillah diyerek başlattığı bu seriyi uzun yıllar okumamız dileklerimle.

YzbVolkan

Degerli ùstad, nedense ben bu Tex Willer serisine isinamadim. Cizimler cok guzel. Brlliki Bonelli iyi cizeleri bu seriye aktarmis. AMA  sanki Tex Willer degil de Kit willer okuyormusum gibi geliyor. Gene de almaya devam edecegim

Bu ay tūm  fumettiler biraz az satmis. Satislards yuzde 20 dusme varmis. Drprem.ve ekonomik.durum.etkiledi galiba. Klasik Tex Tex icin biraz daha bekleyecegiz anlasilan
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Vassago007

Teks Willer serisi gayet başarılı bir seri. Özellikle ara boşlukları doldurması açısından eşsiz. Aldım ve devam edeceğim. :)

DAMPYR

Konu: Boselli MauroSenarist: Boselli MauroSanat: Rubini MicheleKapak: Dotti Maurizio

Konusu :Tex iki cephede savaşmak zorunda kalır: Bir tarafta, bir hainin yardımıyla yeni Seminole arkadaşlarını kuşatmak üzere olan Birleşik Devletler ordusu. Öte yandan, sonunda kendisine ulaşan amansız Carswell tarafından temsil edilen federal yasaya karşı. Ya kabileyi kurtarmak ve askeri mahkemeden kaçınmak için Tex'in kendisini zulmedene teslim edip özgürlüğünden feragat etmekten başka seçeneği yoktur?

Kinowa59

Tex willer serisi her yeni sayısıyla biz Tex tutkunlarını kendine biraz daha bağlıyor. Inşallah Bahadır bey ve Ayşe hanım uzun yıllar yaşarlar. Bizlerde Lal kitap yayınlarını takip ederiz.

labirent

8 Sayılık koleksiyonluk kalın cilt istiyorum. Lal kitap duy sesimi. Böyle ince ince olmuyor. Oku, yeni sayı yayınlanıncaya kadar önceki sayıyı unut. Tat vermiyor.